FORD EDGEYENİ FORD EDGE

Yüksek performansı, modern stili ve gelişmiş teknolojileri Yeni Ford Edge'i benzersiz kılıyor.

Bir SUV'dan çok daha fazlası olan Yeni Ford Edge,gücün ve güvenin ifadesi.

Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi

Bu sistem, direksiyon çevirme oranını, yani direksiyonun ne kadar döndürülmesi gerektiğini optimum hale getirmek üzere yol koşullarını ve sürüş yönteminizi sürekli izliyor.

Park manevrası gibi düşük hızlarda, Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi aracın çevikliğini ve dönüş kolaylığını artırarak sürücünün daha az efor harcamasını sağlıyor. Yüksek hızlarda ise direksiyon tepkisini geliştiriyor ve daha az çaba ile keyifli sürüş sunuyor.

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, kabin içi her türlü istenmeyen gürültünün olumsuz etkilerini sönümlemek üzere tasarlanmıştır.

Mikrofonlar belirli ses dalgalarını tespit ederek ölçer. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabilir.

Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir "beyaz gürültü" üretir ve yola konsantre olup size yüksek sürüş keyfi yaşatır.


GÜVENLİ. ETKİLEYİCİ. DİNAMİK.

Göz alıcı bir duruş sergileyen Yeni Ford Edge güçlü yapısı ve eşsiz dizaynı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Edge, pek çok yönden geleceğin habercisi ve her yönüyle kaliteden ödün vermeyen, çarpıcı bir modernlik duygusu uyandırıyor.

Güçlü ve modern tasarım
Yolda cesur ve görkemli bir duruş
Yüksek aerodinamik performans sağlayan gövde tasarımı
Benzersiz LED arka farlar
Çift egzoz ile güçlü, spor görünüm
Tatiller ve hafta sonu kaçamakları için bolca yer var
Şehir içi sürüşü kolaylaştıran çeviklik
Cesur ve fark yaratan ön ızgara
Her açıdan şık ve sağlam

AYRINTILI. SEÇKİN. ÖZENLİ.

Edge'in ergonomik iç mekânı ve akıllı tasarımı özenle düşünülmüş ayrıntılarla bir araya gelerek lüks, konforlu, sakin ve güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Kabin ortamının dinginliğini artıran Aktif Gürültü Kontrol Sistemi ile Yeni Ford Edge sizi her açıdan ödüllendiriyor.

Edge ferah ve stil sahibi bir iç mekan sunuyor
SYNC 2, Edge'in pek çok işlevini sesli komutlarla kontrol etmenize olanak tanıyor
Beş kişilik konforlu oturma düzeni ve geniş hacimli bagaj
Arka sıradaki yolcular da ısıtmalı koltuk keyfini sürebiliyor
İsteğe göre ayarlanabilen ambiyans aydınlatma ile sürüş keyfinizi artırın
Geniş iç hacim

BÜYÜK. CESUR. GÜÇLÜ.

Sağlam ve gösterişli jant tasarımı.

19" Alüminyum Alaşım Jantlar

ÖZEL. RENKLİ. ÇARPICI.

Ayırt edici ve modern renkler bireyselliğinizi vurguluyor ve zevkinizi yansıtıyor.

Platin Beyaz (Özel Renk)
Manyetik Gri (Metalik)
İnci Siyahı (Metalik)
Platin Gri (Metalik)
Yakut Kırmızı (Özel Renk)
Bronz Turuncu (Özel Renk)
Oxford Beyazı (Opak)
Fırtına Mavi (Metalik)
Elektrik Turuncu (Metalik)
Antik Beyaz
Kadife Kırmızı
Uzay Mavi
Kanyon Turuncu

RAHATLATICI, KONFORLU, SEÇKİN.

İnce işçiliğin üstün kaliteli malzemelerle birleşimi...Geniş ve modern bir iç mekana sahip olan Yeni Ford Edge,yüksek konforlu yolculuk deneyimi sunmaktadır.

Premium Siyah Deri Döşeme
Premium Bej Deri Döşeme
Premium Kahverengi Deri Döşeme

GELİŞMİŞ. ZAHMETSİZ. YENİLİKÇİ.

Ford Edge sahip olduğu yenilikçi teknolojiler ile hayatı daha da kolaylaştırır.

Tüm bu özellikler yola konsantre olmanıza, güvenli ve konforlu yolculuk etmenize yardımcı oluyor.

Daha fazla eğlence. Daha az zahmet.

Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi her zaman ve tüm koşullarda, hatta park ederken bile zahmetsiz araç kullanmaya olanak tanıyor.

Düşük hızlarda (Örneğin, otoparkta manevra yaparken) tam direksiyon turu için direksiyonun daha az döndürülmesi yeterlidir. Daha yüksek hızlarda ise, sağlam kavrama ve güvenli sürüş sağlamak üzere gerekli direksiyon oranına otomatik olarak geçer.

Eller serbest teknolojide son nokta

Ses Kontrollü ve 8 inç renkli Dokunmatik Ekranlı Ford SYNC 3, bilgi ve eğlence sistemlerini bir üst seviyeye çıkarıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip ekran, telefon, ses, havalandırma veya navigasyon özelliklerini Türkçe sesli komutlarla ve dokunmatik ekran üzerinden yönetmenizi sağlıyor.

Ford SYNC 3 sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım'ı aramaktadır.

Değişken koşullarda sağlanan güven

Akıllı 4x4 Çekiş (AWD) sistemi; ıslak, kuru veya buzlu yol koşullarında ve değişken arazide hangi seviyede yol tutuşu ve tepki hassasiyeti gerektiğini belirleyebilir. Buna paralel olarak da ön ve arka akslar arasında gereksinime bağlı olarak çekiş gücünü ayarlayabilir.

Virajların ardını görmenizi sağlayan LED farlar

Ford Dinamik LED ön far teknolojisi, direksiyonu çevirdiğiniz açıyı farlarınıza da yansıtarak mükemmel bir görüş açısı kazandırır. Dinamik farlar aynı zamanda hızınıza, hava ve yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma tipini de otomatik ayarlar. İster asfalt yolda olun, ister köy yolunda, ister otoyolda. Hava ve yol şartları ne olursa olsun kullanabileceğiniz sekiz farklı aydınlatma modunun yanı sıra, manuel olarak ayarlayabileceğiniz serbest mod da mevcut. Geleneksel 'yanıp sönen' lambaların yerini alan LED ışıklı sinyal lambası şeritleri sırayla ışık vererek diğer sürücülerin görüşünü artırır. Ek olarak, Yansıma Önleyici Uzun Farlar kendilerini otomatik olarak ayarlayarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüş mesafesini maksimuma çıkarır.

180º Görüş Sağlayan Ön Kamera Sistemi

Yeni Ford EDGE'in önünde bulunan küçük bir kamera aracınızın dokunmatik ekranında bölünmüş bir ekran görüntüsü oluşturur, böylece aracın önünde kör noktada kalan araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu yeni teknoloji paha biçilemez konfor ve sürüş güvenliği sağlayacaktır.

Dikkatinizden kaçan trafik işaretlerini görür

İşaretler ister yol kenarında, ister yolun üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik İşareti Tanıma Sistemi işaretleri tanımlayabilir, gösterge panelinde bir hız veya sollama yapılmaz simgesi belirir ve girdiğiniz her yeni hız sınırında değişir.

Şeridinizi korumanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi ön cama entegre kamera sayesinde 65 km/sa üzerinde hızla seyrederken aracın şerit içerisindeki konumunu sürekli olarak gözlemleyerek istem dışı şerit değişimi yapılması durumunda görsel bir uyarı yardımıyla, eğer sürücü tepki vermez ise direksiyonun titretilmesi yolu ile sürücüyü uyarıyor. Şeritte Kalma Yardımcısı 'Şerit Takip Sistemi'nin yaptığı uyarılara sürücünün tepki vermemesi durumunda otomatik olarak devreye girerek direksiyona hafif bir tork uygulamak suretiyle aracı yumuşak ve güvenli bir şekilde şeridine döndürüyor.

Hız sınırını korumanıza yardımcı olur

Akıllı Hız Sınırlandırıcı (ISA), hız kontrolünüzü artırmak ve yola odaklanmanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Trafik İşareti Tanıma Sistemiyle beraber çalışır. Trafik Levhası Tanıma Sistemi etkinleştirildiğinde, sistem izin verilen maksimum hızı tanımlar ve mevcut hızı buna göre ayarlar.

Göremediğinizi gören aynalar

Kör Nokta Uyarı Sistemi aracın arka tamponunda yer alan radar sensörleri sayesinde arka sağ veya sol taraftan gelip geçmekte olan başka bir aracın kör nokta olarak adlandırılan bölgeye girdiğini tespit ederek, yan dikiz aynalarında turuncu bir ışık yakarak sürücüyü uyarıyor.

Gözden kaçırabileceğiniz araçları görür

Kör Nokta Uyarı Sistemi’ne ilave olarak gelen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi sayesinde dikey park edilmiş araç veya park yerinden geri geri çıkan, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Maksimum dönüş hâkimiyeti

Dinamik Tork Kontrolü özelliği, yol zemini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeler. Saniyede 100 işlem gerçekleştiren sistem daha fazla kavrama gücü ve son derece hassas yol tutuş sağlar.

Her duruma tepki veren Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi

Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS) otomatik olarak hızınıza ve koşullara uyum sağlar. Düşük hızlarda seyrederken, sistem direksiyonu hafifleterek manevra yeteneğini artırır. Daha fazla hâkimiyet gerektiren yüksek hızlarda ise direksiyonu sertleştirir. Aktif titreşim kontrolü özelliğiyle direksiyondaki istenmeyen titreşimleri azaltır.


GÜÇLÜ. VERİMLİ. TEKNOLOJİK.

Akıllı tasarım, üstün mühendislik ve gelişmiş aerodinamiği bir araya getiren Yeni Ford Edge performans, yakıt ekonomisi ve hassas yol tutuşun mükemmel dengeli bir kombinasyonunu sunar.

Mükemmel sürüş ve hassas yol tutuşu sağlayan gelişmiş süspansiyon sistemi

Yepyeni ve gelişmiş Multilink arka aksı, geliştirilmiş McPherson ön süspansiyon sistemi ile birlikte birinci sınıf sürüş konforu sağlar.

Yeni Ford Edge'in tasarımının yanı sıra özel performans kabiliyetlerine uygun olarak tasarlanan süspansiyon sistemi, kusursuz ve çevik yol tutuşunu mükemmel sürüş özellikleri ile bir araya getiriyor.

Yüksek performans, ileri teknoloji

Gelişmiş 2.0 litre TDCi motor, 210 PS gücü ve Çift Turbolu yapısı ile maksimum performansı, tork gücünü ve daha fazla tasarrufu size daha düşük emisyon düzeyiyle sunar.

• 210 PS. 450 Nm tork. Ortalama 5,8 L/100 km. Yakıt tüketimi ve CO2, 149 g/km.

Çift Turbo motor iki turbo şarj içerir ve gelişmiş performans ile verimlilik sunar.

Birinci turbo düşük hızlarda çalışır ve ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ekstra itiş gücü sağlar. İkinci turbo ise yüksek hızlarda çalışır ve yüksek performans sağlar.

Bunların yanı sıra, Çift Turbolu motor, araç kabinini konvansiyonel motordan daha hızlı ısıtır. Bu ise parçaların aşınma ve yıpranmasını azaltır, yakıt tasarrufunu artırır ve soğuk sabahlarda daha çabuk yola koyulabilmenize yardımcı olur.

Ford PowerShift şanzıman. Hızlı ve sıra dışı tasarruf

Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı hâkimiyet ile bir araya getiren ve 6 ileri vitesli, çift kavrama sistemi kullanan bu gelişmiş şanzıman güç kaybı olmadan pürüzsüz geçiş sağlar. PowerShift’in hızlı ve seri vites değiştirme özelliği, yalnızca sürüşünüzü daha yumuşak ve daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda normal otomatik şanzımanlara göre yakıt tasarrufu sağlar ve CO2 emisyonlarını düşürür.

Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites. Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Otomatik Başlat-Durdur (Start-Stop) özelliğiyle yüksek yakıt tasarrufu

Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, bu teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise gaz pedalına basarken, sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a varan yakıt tasarrufu da sağlayan Başlat-Durdur (Start-Stop) özellikle şehir trafiğinde verimli bir sistemdir.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli bir yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Daha fazla tasarruf sağlayan gelişmiş aerodinamik özellikler

Aracınız düşük hızlarda seyrederken Aktif Ön Izgara sistemi motorun soğutulması amacıyla havalandırmayı açık tutar. Aracınız hızlandığında sistem havalandırmayı otomatik olarak kapatır; bu sayede aerodinamik yapıyı destekler ve yakıt tasarrufuna yardımcı olur.

Sürtünmeyi azaltarak verimliliği artırmak

Edge'in dâhiyane tasarım özelliklerinden biri, Ön Hava Perdeleri'dir. Ön tamponun dış kenarlarındaki yarıklar havayı lastiklere yönelterek tekerlek bombelerindeki yarıklardan dışarı verir. Yüksek hızdaki havanın tekerlekleri bu şekilde 'sıyırması' aerodinamik sürtünmeyi azaltarak hem performansı hem de yakıt verimliliğini artırır.


SAKİN. KONFORLU. RAHAT.

Ford Edge özenle tasarlanmış pek çok ayrıntı ile donatılmıştır.

Bu özellikler sayesinde hem siz hem de yolcularınız rahatlatıcı ve stressiz bir yolculuğun keyfini çıkaracaksınız.

Bu sistem sayesinde kendi düşüncelerinizi bile duyabileceksiniz

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, kabindeki her türlü istenmeyen gürültüyü azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Mikrofonlar belirli ses dalgalarını tespit ederek ölçer. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabilir.

Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir "beyaz gürültü" üretir ve araç kullanırken size gerçek bir dinginlik duygusu yaşatır.

Akıllı Bagaj Kapağı, elleriniz doluyken paha biçilmez bir özelliktir

Anahtar, cebinizde ya da çantanızdaysa arka tamponun altına doğru ayağınızın hafif bir hareketiyle bagaj kapağını hiçbir yere dokunmadan otomatik olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

Bagaj kapağını aynı zamanda anahtarınızı veya arabanızın içindeki düğmeleri kullanarak da açıp kapatabilirsiniz.

Zahmetsizce park etmenin keyfini çıkarın

Otomatik Park Sistemi Yeni Ford Edge'de "Dikey Park" özelliği ile geliştirildi. Sistem dikey park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz. Dikey Park seçildiğinde, aracı geri geri dikey olarak araçların arasına park etmenize yardımcı olur.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Geri görüş kamerası ile artık park etmek daha kolay

Bariyerler, korkuluklar, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Elektronik Park Freni

Akıllıca tasarlanmış Elektronik Park Freni, geleneksel el freni kolunu geçmişte bırakıyor. Park frenini şimdi orta konsol üzerindeki basit bir düğme ile devreye sokabilirsiniz. Ekstra yer kazandırmanın yanı sıra bu özellik, periyodik bakımda frenin ayarlanma ihtiyacını azaltarak hayatı kolaylaştırmaktadır.

Yüksek konfor, geniş iç hacim

Geniş ve rahat beş koltuk ve 60/40 katlanabilir arka koltuk ile her yolcu için ferah bir alan sunmaktadır. Çeşitli eşya bölmeleri ve son derece geniş bagaj sayesinde yolcular, valizler, alışveriş torbaları, evcil hayvanlar ve spor malzemeleri için bol bol yer var.

Ambiyans aydınlatma

Sürücünün o anki isteğine göre ayarlayabileceği "çok renkli iç ortam aydınlatması" (ambiyans) ile Yeni Ford Edge’in içerisinde göz alıcı ya da sakin bir iç ortam elde etmek çok kolay... Ortam aydınlatması sayesinde, ayak boşlukları ve konsol bardaklıkları gibi arabanın çeşitli kısımlarını yedi farklı renkten biriyle aydınlatabilirsiniz. Üstelik MyColour (Benim Rengim) özelliği sayesinde bunları karıştırabilir ve kendinize özel beş renk yaratarak kaydedebilirsiniz.

Anahtarsız demek, zahmetsiz demektir

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz. Bu seçenek aynı zamanda elleriniz doluyken sizi zahmetten kurtarır.

MyKey® ile kaygısız araç paylaşımı

Ford MyKey®, üst hız sınırınızı belirlemenizi, emniyet kemeri hatırlatma uyarısı koymanızı, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol etmenizi mümkün kılar. Arabanızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde size gönül rahatlığı sağlamak amacıyla geliştirilen teknoloji, koymak istediğiniz kısıtlamaları aracın anahtarında programlamanıza olanak tanır.

Daha aydınlık ve ferah bir etki için geniş, panoramik açılabilir cam tavan

Edge, iç mekânı daha aydınlık ve ferah hale getirmek üzere aralanarak ya da arka tavanın altına kayarak açılan iki kısımlı, cam panoramik tavan seçeneği ile sunulmaktadır. Aracın tavanı doğal ışığın girişine izin verirken, güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip camı ise aynı zamanda serin kalmanızı sağlar ve sizi zararlı UV ışınlarından korur. Elektronik olarak çalışan tavan gölgeliği, tavanı tek bir düğme dokunuşuyla açıp kapayabilmenizi sağlar.

Sizi hem sıcak hem de serin tutar

En üst düzeyde rahatlık sağlamak üzere, sürücü ve ön yolcu koltukları ısıtma ve soğutma donanımına sahiptir. Aynı zamanda arkadaki yolcular da ısıtmalı koltuk keyfini sürebilirler. Üstelik ısıtmalı direksiyon sayesinde dondurucu kış günlerinde direksiyon başına geçmek daha keyifli hale gelir.

Sınırsız eğlenceı

Sony ses sistemi, 12 hoparlörle aracın her tarafında olağanüstü bir ses netliği sağlayarak coşkulu bir dinleme deneyimi sunar.


ÜST DÜZEY GÜVENLİK.

Ford Edge, size ve yolcularınıza yüksek düzeyde korunma sağlamak amacıyla tasarlanmış, kapsamlı güvenlik donanımlarına sahiptir.

Sizi ve çevrenizdekileri korumaya yardımcı olur

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, yoldaki veya aracın yoluna çıkabilecek kişileri (ve büyük nesneleri) algılayarak sizi uyarır. Tepki vermezseniz, sistem otomatik olarak fren yapar

Kazaların şiddetinin azaltılmasına ve bazı durumlarda çarpışmadan kaçınılmasına yardımcı olur.

Arka koltuktaki yolcularınız için olağanüstü koruma

Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri çarpışma anında milisaniyeler içerisinde şişerek arka koltuk yolcularına (orta koltuk hariç) maksimum korumayı sağlıyor. Hava Yastıklı Arka Emniyet kemerleri, çarpışma anında oluşan enerjiyi standart emniyet kemerlerine göre vücutta 5 kat daha geniş alana dağıtarak olası yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Göğüsteki basıncı azaltarak, baş ve boyun hareketini daha iyi denetleyen bu yenilikçi teknoloji, yaralanma olasılığının azaltılmasına yardımcı olur.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılayan ve gerekiyorsa bu gücü artıran ESP sistemi aracılığıyla otomatik olarak kontrol edilir.

Ford SYNC 2 ve Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 2 sisteminin en önemli özelliklerinden biri de, Acil Durum Yardımı'dır*. Hayat kurtarabilecek bu özellik, acil durum aramasında bulunmanız için size yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır ve kendi dilinizde, acil yardım servislerine aracınızın konumu hakkında bilgi verebilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yorulmaya başladığınızı algıladığında Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkması mümkün değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Sistem dikkat düzeyinizde azalma olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermeniz konusunda sizi uyarır.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Edge her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilme Kontrol Sistemi, gövdenin önemli derecede yana yatıp yatmadığını algılamanın yanı sıra, devrilme riski oluşturabilecek diğer durumları da tespit eder. Böyle bir durumda, teknoloji her bir tekerleği otomatik olarak frenler ve gazı ayarlayarak aracın tekrar kontrol altına alınmasını kolaylaştırır.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), çeşitli güvenlik özellikleri arasında koordinasyon sağlayarak size ve yolcularınıza maksimum koruma sunar. Bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıyla Yeni Ford Edge ayrıca darbeyi emen sağlam kaportaya, gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri sistemlerine de sahiptir.

Zorlu koşullarda sağlanan güven

Elektronik Denge Programı (ESP) sayesinde aracınızın hâkimiyetini sağlamanıza yardımcı olur. Sistemde bulunan sensörler hâkimiyetinizi kaybetmenize neden olabilecek ani değişiklikleri algılarsa, ESP özelliğiyle her bir lastiğin hızını tek tek ayarlayarak aracınızı daha dengeli hale getirir ve kaymayı önlemeye yardımcı olur. ESP sisteminde Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durum Fren Desteği ve Elektronik Ön Fren Hazırlığı özellikleri bulunur.

Daha hızlı, daha kısa mesafeli acil duruşlar

Aracın acil fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır. Elektronik Ön Fren Hazırlığı adı ile bilinen bu teknoloji, aracın fren mesafesini azaltır.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Sürücü ve ön yolcu ön/yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı ile kabin içi yüksek koruma sağlanmaktadır.


YENİ FORD EDGE TITANIUME

Yeni Ford Edge Titanium'un dış ve iç donanım özelliklerini yakından inceleyin.

Titanium

Dış Donanım

 • 19" Alüminyum Alaşım Jant
 • Ford Anahtarsız Giriş/Çalıştırma Sistemi
 • Akıllı Bagaj Kapağı
 • Otomatik Uzun Far
 • Ön/Arka Park Sensörleri
 • Yağmur Sensörü
 • Krom Detaylar
 • Isıtmalı Ön Cam
 • Elektrikli, Katlanabilir, Isıtmalı Sinyalli Yan Aynalar
 • Şerit Takip Sistemi
 • Ön Sis Farları
 • LED Arka Lambalar
 • Başlat-Durdur (Start-Stop) Sistemi
 • Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Titanium

iç Donanım

 • Premium Deri Döşeme
 • 10 Yönlü Elektrikli Hafızalı Sürücü Koltuğu
 • 10 Yönlü Elektrikli Yolcu Koltuğu
 • Isıtmalı Soğutmalı Fonksiyonlu Ön Koltuklar
 • Isıtmalı Fonksiyonlu Arka Koltuklar
 • 8" Dokunmatik Ekranlı, SYNC 3 Özellikli, 12 Hoparlörlü Sony Müzik Sistemi
 • Geri Görüş Kamerası
 • Deri Kaplı, Isıtmalı Direksiyon
 • Çift Bölgeli Otomatik Klima
 • Aktif Gürültü Kontrol Sistemi
 • Trafik İşareti Algılama Sistemi
 • Ambiyans Aydınlatma
 • Otomatik Kararan Dikiz Aynaları
 • Orta Konsol 220V Güç Çıkışı