FORD FIESTA

Tıpkı yeni bir akıllı telefon gibi, Ford Fiesta da modern stille en son teknolojiyi birleştirir. Ve her yeni teknoloji gününüzü en verimli şekilde kullanmanıza yardım eder.

Ford SYNC’le USB’nizden veya MP3/iPod®’unuzdan çalmak istediğiniz şarkıyı seçebilir ya da telefonunuzdan oynatabilirsiniz. Sistem sadece sesinizi kullanarak arama yapmanıza ya da gelen aramaları cevaplamanıza yardım eder. Ve hatta gelen mesajlarınızı size okuyabilir, böylece hareket halindeyken de arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalabilirsiniz.

Yakıt almak için de çok sık durmazsınız. Ödüllü 1.0L EcoBoost motorumuz 4.9L/100 km’ye kadar varan tatmin edici performans sunar.

Bir dizi yenilikçi teknoloji her yolculuğunuzu daha güvenli, rahat, zevkli ve eğlenceli kılar.


'İyi tasarım' her şeydir

Fiesta, modern tasarımın ve en son teknolojinin mükemmel birleşimidir.

Yanlara doğru uzayan arka LED farlar
Trapezoid ön ızgara
Gündüz yanan LED ön farlar
Şeker Mavi Fiesta
Şeker Mavi Fiesta
Şeker Mavi Fiesta
Şeker Mavi Fiesta
Şeker Mavi Fiesta

'İyi tasarım' her şeydir

Fiesta, modern tasarımın ve en son teknolojinin mükemmel birleşimidir.

Sony müzik sistemi
Deri kaplamalı el freni
Sürücü koltuğu
Trend
Sony müzik sistemi paketli Titanium

'İyi tasarım' her şeydir

Fiesta, modern tasarımın ve en son teknolojinin mükemmel birleşimidir.

İnci Siyahı
Bakır Kahverengi
Şeker Kırmızı
Manyetik Gri
Şeker Mavi
Kum Kahverengi
Nil Yeşili
Aytozu Gri
Blazer Mavi
Spor Kırmızı
Buz Beyazı

'İyi tasarım' her şeydir

Fiesta, modern tasarımın ve en son teknolojinin mükemmel birleşimidir.

Trend 15" kapak jant
Trend X 15" alüminyum alaşımlı jant
Titanium 16" alüminyum alaşımlı jant

Fiesta sizi bağlantıda tutmak için tasarlandı

Gelişmiş teknolojiler yolla ve çevrenizle güvenli bir şekilde bağlantı kurmanıza yardım eder, her yolculuğunuzu eğlenceli ve özgür kılar.

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrik Destekli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS), düşük hızlarda hareket ederken manevra kabiliyetini arttırmak üzere daha hafif bir direksiyon; otoyolda giderken de daha fazla kontrol sağlamak üzere daha güçlü bir direksiyon sağlayacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar. Sürekli çalışıp, enerji ve yakıt tüketen klasik hidrolik direksiyonların aksine Ford EPAS, yalnızca gerektiği zaman devreye girer ve böylece daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

*Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.

Mü-kem-mel ses kalitesi

Opsiyonel bir son teknoloji ürünü olan Sony radyo/CD sistemi sekiz adet premium kalitede hoparlöre sahiptir. Siz aracınızı kullanırken hem sevdiğiniz müzikleri çalar hem de çalmakta olan parçaya ait bilgileri ekranda gösterir. Seçtiğiniz versiyona bağlı olarak bu sistem en son haber başlıklarını da ekrana yansıtır.

Hız Kontrolü uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlar

Otoyolda seyrederken direksiyonda bulunan hız kontrol anahtarlarını kullanarak aracınızın hızını belirleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanız gerekmez. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz de, aynı kumandaları kullanmanız yeterlidir.


Güçlü ve tasarruflu

Yüksek verimliliğe sahip 1.0L 3 silindirli sınıfının lideri yakıt motoruyla ve tasarruf teknolojileriyle Fiesta, güçten ve performanstan taviz vermeden olağanüstü bir yakıt ekonomisi sunar.

Motorunuzdan en yüksek verimi alın

Devrim niteliğindeki yeni 1.0L 3 silindirli EcoBoost yakıt motoru, size klasik bir 1.6L yakıt motorundan beklediğiniz her şeyi verir. Ekstradan %24 yakıt ekonomisi ve %25 azaltılarak 99g/km’ye düşürülmüş CO2 emisyonu da cabası.

Verimli dizel motor

Ekonomik 1.5 TDCi motor 75 PS güç üretirken, 98g/km CO2 emisyon düzeyiyle birlikte yakıt tüketimini 3.7L/100km’nin de altına düşürür.

Hafif ve tasarruflu otomatik vites

1.6L TI-VCT motor, otomatik PowerShift şanzımanla birlikte gelir. Otomatiğin rahatlığı ve manuelin kontrol gücünün buluştuğu bu altı vitesli ve çift kavramalı otomatik şanzıman, bir sonrası vitesi sizin için önceden seçer, böylece güç kaybetmezsiniz. Hızlı ve hafif vites geçişleri sayesinde geleneksel otomatik şanzımanların aksine sadece daha yumuşak ve eğlenceli bir sürüş değil, aynı zamanda yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu da sunar.

Ekonomik 5 vitesli manuel şanzıman

Hem 1.4 Duratec hem de 1.0L EcoBoost, her iki motorun da karakteristik özelliklerine göre ayarlanmış 5 manuel vitesle birlikte gelir.

Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan EcoMode bilgi sistemi

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli olarak değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma gibi alışkanlıklarınızı, ayrıca kısa ve uzun yolculuk sıklığınızı analiz eder. Bu akıllı yazılım, nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında size önerilerde bulunur.

Yakıtı verimli kullanan vites geçişleri için Vites Arttırma İkazı

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.


Konfor Ve Rahatlık

Ford SYNC, hareket halindeyken zahmetsizce ailenizle ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı sağladığı kadar, sevdiğiniz şarkıları da tek ses komutunuzla başlatmanıza olanak tanır. Ve bu iyi işçilikli, tasarım detaylarıyla dolu ve modern görünümlü iç tasarım, sizi hayatı kolaylaştıran ve rahatlatan özelliklere de bağlar.

Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji... Ford SYNC

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz son derece basit Türkçe sesli komutlarla çalan parçaları yönetir, telefonla arama yapar, gelen çağrıları yanıtlarsınız. Örneğin, cep telefonunuzda 'ev' adıyla kayıtlı numaranız varsa "Ev ara" demeniz yeterlidir; sistem bu numarayı otomatik olarak arayacaktır. USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik dinlemek istediğinizde sesli komutlar kullanabilirsiniz. Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okur. Üstelik 2014 Nisan ayından itibaren sunulmaya başlanan Applink özelliğiyle SYNC, akıllı telefonunuzdaki sistem ile uyumlu uygulamalara sesli komutlarla bağlanabilmenizi sağlıyor.

Entegre navigasyon sistemi ile adres sormaya son...

Fiesta’da üstün ses kalitesine sahip Sony müzik sistemiyle birlikte sunulan Navigasyon ve Geri Görüş Kamerası size her koşulda eşsiz sürüş desteği sağlıyor. Sistem sürüş hızına göre tahmini varış saati ve yolculuk bilgisini 5" renkli ekranı ile kullanıcısına iletiyor.

MyKey® ile kaygısızca araç paylaşımı

Bu teknoloji sayesinde dilerseniz aracınızın üst hız limitini belirler, emniyet kemeri uyarısı koyar, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol edersiniz. Fiesta'nızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde içinizin rahat olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Ford MyKey® sisteminin kullanımı kolaydır. Anahtarı kontağa sokun, aracınızı çalıştırın ve o anahtar kullanıldığında geçerli olmasını istediğiniz kısıtlamaları programlamak için basit bazı yönergeleri uygulayın.

Size kontrol sağlayan yeni orta konsol

Gelişmiş, çok fonksiyonlu orta konsol, aracın birçok sistemini tek bir bölgeden yönetmenizi sağlar. Tüm fonksiyonlar ekranda anlaşılır biçimde gösterilir; bu fonksiyonların birçoğuna direksiyon simidi üzerindeki anahtarlarla da ulaşmak mümkündür.

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlersiniz, gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem bu ayarladığınız sıcaklığı da korur.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Fiesta'da bulunan sensörler günbatımında ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Örneğin, aracınız tünele girdiğinde. Sensörler ışıkta azalma algıladığında otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır.

Fiesta yolunuzu kapınıza kadar aydınlatır

Evinize hava karardıktan sonra dönerseniz, soldaki kolu çekip bırakın, Ev Güvenliği Aydınlatma Sistemi farları 30 saniye süreyle açık tutarak, siz aracınızdan uzaklaşırken yolunuzu aydınlatacaktır.


Daha fazla güvenlik sağlayan gelişmiş teknoloji

Güvenlik düzeyi Avrupa'nın önde gelen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP tarafından en yüksek derece olan beş yıldızla ödüllendirilen yeni Fiesta aynı zamanda Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Ford MyKey ve Acil Yardım özellikli Ford SYNC sistemleri olmak üzere üç gelişmiş teknolojisiyle Advanced EuroNCAP ödülüne de layık görülmüştür.

Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için

Ford MyKey sistemi Euro NCAP Advanced ödülünü kazandı. Ödül, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşunca verilen en yüksek derecedir. Bu ödülle araçlarda sunulan sakınma, çarpışma ve çarpışma sonrası sistemler arasından ancak en gelişmiş özeliklere sahip teknolojileri tanımlanmaktadır. Güvenliğiniz için geliştirdiğimiz yeni özelliklerle toplam yedi Euro NCAP Advanced ödülü kazanmış olmamız, Ford'un tüm araçlarımızda güvenliğinize verdiği önemin göstergesidir.

Ford SYNC ve Acil Yardım özelliği

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım birimlerini arayabilir. Dilerseniz aramayı durdurabilir ya da ihtiyacınız durumunda bu servisle görüşebilirsiniz. Siz konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri 112 acil yardım birimlerine iletecektir.

Düşük hızda çarpışmaları önlemek için Fiesta sizin yerinize fren yapar

Sık sık durup kalkma gerektiren yavaş trafikte çarpışmalar her zamankinden fazla yaşanır. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, bu tür çarpışmalardan kaçınmanıza yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Aracınız 30 km'nin altındaki hızlarda seyrederken öndeki aracın beklenmedik bir biçimde durması halinde sistem bunu algılar ve otomatik olarak sizin yerinize fren yapar. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sisteminin yenilikçi özelliği, Euro NCAP Gelişmiş Güvenlik Ödülü'yle kanıtlanmıştır.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir. Tüm modellerde standart olarak sunulmaktadır.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Denge Programı (ESP), aracınızın seyrini sürekli olarak izler; yoldan çıktığını ya da patinaj yaptığını algıladığında yol konumunu otomatik olarak düzeltir. Araç hâkimiyetinizin korunmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olur. Tüm modellerde standart olarak sunulmaktadır.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti-blokaj Fren Sistemi (ABS) ve Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda Fiesta'nın daha etkin fren yapmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar, gerekiyorsa bu gücü artırır.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Fiesta'nın gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bazı güvenlik sistemlerini bir araya getirmiştir. Bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıyla Fiesta ayrıca darbeyi emen sağlam kaportaya, gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri sistemlerine de sahiptir.

Aracınızı korumanın uygun yolu

Global Kapama Sistemi'yle, aracın tüm kapıları ile elektrikli camlarını anahtarınızı kullanarak uzaktan açıp kapatabilirsiniz.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Sürüş esnasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip Sistemi (TPMS), araç panelinde bulunan gösterge vasıtasıyla sizi uyarır. Böylece, aracınızı güvenli bir şekilde durdurup, sorunu gidermenizi sağlar. Lastik Basınç Takip Sistemi standart olarak sunulmaktadır.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen diğer araçların farları gözlerinizi kamaştırmıyorsa gece sürüşü daha kolaydır. Bu nedenle Fiesta'nın otomatik kararan iç dikiz aynası, farlardan yansıyan parlaklığı otomatik olarak saptar ve karartılmış konuma geçer.

Daha güvenli gece sürüşü için daha parlak farlar

Daha net görmeniz (ve görülmeniz) için daha parlak, daha yoğun aydınlatma özelliğine sahip Halojen Projektör Farlar daha güvenli bir sürüş sağlar.


Ford Fiesta ST-Line. Spor Tasarım ve Özellikler

Fiesta ST-Line’ın iç tasarımı aracın emsalsiz imajının yansımasıdır. Spor koltuklar, gümüş rengi vites topuzu, paslanmaz çelik pedallar ve ST-Line tarzı delikli deri kaplama direksiyon… Her şey diğer Fiesta serilerinden farklı olarak tasarlandı.

Ford Fiesta ST-Line. Spor stili.

Yeni ST-Line, Ford Fiesta’nın tüm o göz kamaştıran estetiğini performans tipi bir araca yansıtır. Arka spoyler, gövde kiti, ön ızgara, Rock Metallic alaşımlı jantlar, spor süspansiyon ve gövdedeki ST-Line logoları, aracınızın eşsiz kullanışlılığına katkı sağlar ve insanların dönüp dönüp bakacağı bir çekiciliğe büründürür.

ST-Line iç tasarım özellikleri ve detayları