FORD FIESTA ST

Etkileyici tasarım, spor süspansiyon ve ST serisine özel logo: Her özelliği ile Fiesta ST sıra dışı bir araç!

182 PS motor gücü, 6,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşma, 240 Nm tork ve saatte 220 km (limitli) maksimum hız ile Fiesta ST tartışmasız bir performansa sahiptir.

İnovatif Ford teknolojilerine, yüksek konfor ve rahatlık eklendiğinde, hem pistlere hem de günlük seyahatlerinize hazır bir aracın keyfi sizi bekliyor.

Yüksek performans: Etkileyici hakimiyet

Fiesta ST her yönüyle gücü kontrol etmek için tasarlanmış ve üretilmiştir. Yarış tipi spor süspansiyon, hem dinamik hem de konforlu bir sürüş sağlar. Alçaltılan şasisi ile ağırlık merkezini yola yaklaştıran yapısı ile Ford Fiesta ST virajlarda daha hassas bir performans sağlar. Elektronik Tork Vektör Kontrolü gibi sofistike sistemler ile bu hakimiyet bir adım ileriye taşınır. Ford Fiesta ST sürüş keyfi için ayrıca Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) ile donatılmıştır. Kompakt, çevik ve canlı. Fiesta ST sürüş deneyimini direksiyon başına geçerek tam anlamıyla yaşayın.

Ödün vermeyen performans ve verimlilik

1,6 litrelik, 4 silindirli EcoBoost benzinli motoru; turboşarj, çift bağımsız değişken kam zamanlama sistemi ve yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonunu bir araya getiriyor. Sonuç: 182 PS güç, 6,9 saniyelik 0-100 km/s hızlanma zamanı ve 220 km/s maksimum hız. EcoBoost'un çığır açan teknolojisi, kompakt ve hafif bir mahfaza içerisinde, ağırlığı azaltan alüminyum elemanlar ile birlikte sunuluyor. Bu ise 5,9 lt/100 km yakıt tüketimi ve 138 g/km'ye kadar düşük karbondioksit emisyonu sağlıyor.


HER AÇIDAN GÖZ ALICI BİR GÖRÜNTÜ

ST spoyler ile vurgulanan aerodinamik profilli gövde tasarımının her unsuru daha fazla güç, daha fazla yakıt verimliliği ve daha fazla güçlü görsel etki için tasarlandı.

Fiesta ST 360° Dış Görünüm
Fiesta ST Dış Tasarım
ST Amblemi Ön Izgara
Fiesta ST Arka Tasarım
Fiesta ST Dış Tasarım
Fiesta ST Dinamik Tasarım

EŞSİZ PERFORMANS KEYFİ

Bedeninizi saran Recaro spor koltuklara yerleşin. Akıllı tasarımının Fiesta ST'nin kontrol ve göstergelerini içgüdüsel olarak nasıl elinizin altına yerleştirdiğini görün.


Alaşım pedallar, deri kaplama direksiyon simidi ve akıllıca düşünülmüş diğer pek çok ayrıntısı ile Fiesta ST tüm duyularınıza hitap ediyor.

Fiesta ST 360° İç Görünüm
Fiesta ST Ön Kapı Koruma Plakası
Fiesta ST Yarış Tipi Koltuklar
Fiesta ST Ön İç Kısım
Fiesta ST Çok İşlevli Orta Konsol
Fiesta ST Ön İç Kısım

ST'NİZ HANGİ RENKTE OLSUN İSTERDİNİZ?

Buz Beyazı, İnci Siyahı, Spor Kırmızı ve Performans Mavi'ye uzanan bir yelpazede, çarpıcı ve sofistike dış gövde renkleri arasından seçiminizi yapın.

Buz Beyazı
Spor Kırmızı
İnci Siyahı
Portakal Turuncu
Performans Mavi

GERÇEK BİR YOL DURUŞU İÇİN SPOR JANTLAR

Jant seçenekleri arasında, özel tasarım 17" 5 kollu alaşım jant bulunuyor. Performans lastikleri, aracın ihtiyacı olan kavrama gücünü, his ve dayanıklılığını sağlıyor.

17" 5 kollu Flaş Gri Alaşım

ARZULADIĞINIZ GÖRÜNÜM, ARADIĞINIZ KALİTE

Hangi döşeme seçeneğini tercih ederseniz edin, yüksek kalite malzeme, üstün işçilik ve ayrıntıya olan mükemmel dikkat Fiesta ST'nin temel bileşenleridir.

Deri - kumaş döşeme Deri antrasit, kumaş portakal turuncu
Deri-kumaş döşeme Deri antrasit, kumaş fırtına gri

SİZİ ÇEVRELEYEN AKILLI TEKNOLOJİ

Viraj alma kabiliyeti ve uzun yol konforu. Müziğinizin sesi ve araba motorunuzun kulak okşayan notaları.

Fiesta ST'de kullanılan üstün teknolojik özelliklerin her biri, belirli bir amaca yönelik olarak tasarlanmıştır.

Ve bu özelliklerin tümü bir arada her yolculuktan aldığınız keyfi en üst noktaya taşır.

Maksimum viraj kontrolü

Dinamik Tork Kontrolü özelliği, yol zemini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeler. Saniyenin 100'de biri hızda işleyen sistem, dönemeçlerde hızlanırken daha fazla kavrama gücü ve son derece hassas yol tutuş gücü sağlar.

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS), dar aralıklara park ederken yönetimi daha kolay, daha hafif bir direksiyon; otoyolda giderken ise daha fazla kontrol tanıyan daha güçlü bir direksiyon sağlayacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar. Sürekli çalışarak enerji ve yakıt tüketen klasik elektrikli direksiyonların aksine, EPAS yalnızca gerektiği zaman devreye girerek daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

Gücünü dinleyin

Gaza kuvvetle bastığınızda, özel ayarlanmış ses üretici 'sound symposer', güçlü ve sportif motorun sesini kabin içine yansıtır. Günlük sürüşlerinizde konforlu bir ortamın keyfini yaşamanız için ses düzeyi kontrollüdür.

Mükemmel ses

İsteğe bağlı sunulan gelişmiş Sony müzik sisteminde sekiz premium hoparlör bulunur. Sistem, araba kullanırken sevdiğiniz müzikleri zevkle dinlemenize olanak tanımanın yanı sıra çalan parçaya ait bilgileri de gösterir.


PERFORMANS VE VERİMLİLİĞİN SİMGESİ

Ford Racing, Team RS ve diğer özel araç operasyonları ile kazanılan beceri, bilgi ve deneyimi kullanan Ford Performance açık bir misyon bildirimine sahiptir: ‘Performans ile İnovasyon.’
Çığır açan motor teknolojisi ve sofistike sistemleri ile Fiesta ST bu vizyonun gerçeğe dönüşmüş halidir.

Modern mühendisliğin üstün başarısı

1,6 litrelik 4 silindirli EcoBoost benzinli motor, üstün özellikleriyle öne çıkmaktadır: 182 PS motor gücü, 6,9 saniyede 100 km hıza ulaşma, 1600'den 5000 rpm'e varan 240 Nm tork ve saatte 220 km (limitli) üst hız sınırı. Efsanevi Nürburgring tesisinde test edilen devrim niteliğindeki bu teknoloji, 1,0L motorla Formula Ford'un gelmiş geçmiş en hızlı 11. tur süresini kaydetmiştir.

Hassas 6 ileri vitesli manuel şanzıman

6 ileri vitesli manuel şanzıman 1,6 litrelik EcoBoost motora göre ayarlanmıştır. Bu sayede, vites geçişlerinde üstün güç düzeyi, tork ve yakıt verimliliği sağlar.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için vites göstergesi

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Yakıt verimliliğini maksimum düzeye çıkarmak için tasarlanan bu vites göstergesi her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ama etkili bir yöntemdir.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu

Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.


ZAHMETSİZ ÇALIŞAN TEKNOLOJİ

İnce düşünülmüş dokunuşlar ve inovatif teknoloji her yolculuğu daha konforlu, kolay ve güvenli hale getirir. Fiesta ST'nin içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknoloji

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla müziği kontrol edebilir, telefon görüşmesi yapabilirsiniz. USB bağlantısı takılı olduğunda, sesli komutları kullanarak USB ya da MP3/iPod'daki şarkılarınızı çalabilirsiniz. Ayrıca, Bluetooth® bağlantısını kullanarak da müzik ktarabilirsiniz. Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okur.

Yağmura otomatik olarak uyum sağlayan silecekler

Aracınızın yağmur sensörlü silecekleri için altı seviyeden birini seçtiğinizde, yağışlı havada otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Silecekler aynı zamanda yağış miktarına dayalı olarak kendi hızlarını ayarlar. (Otomatik yanan ön farlar özelliğiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.)

Gerektiğinde kendiliğinden yanan farlar

Sensörler, günbatımında ışıktaki azalmayı ya da diğer nedenlerle ışıkta aniden oluşan değişiklikleri algılayabilir. Örneğin, aracınız bir tünele girdiğinde. Bu durumda otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır. (Yağmur sensörlü silecek özelliğiyle birlikte opsiyon olarak sunulmaktadır.)

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlersiniz. Gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem belirlediğiniz ısıyı korur.

Size uyum sağlayan direksiyon kolonu

Rahat ettiğiniz, ideal sürüş pozisyonunu bulmanıza yardımcı olmak için direksiyon kolonunun açısı ve uzaklığı kolayca ayarlanabilmektedir.

Kontrolü elinizin altında bulunduran orta konsol

Gelişmiş, çok fonksiyonlu orta konsol, aracın birçok sistemini tek bir bölgeden yönetmenizi sağlar. Tüm fonksiyonlar ekranda anlaşılır biçimde gösterilir; bu fonksiyonların birçoğuna direksiyon simidi üzerindeki anahtarlarla da ulaşmak mümkündür.

Ortam Aydınlatması ile daha modern iç hacim

Fiesta ST'nizin kabinini hafifçe aydınlatan dinlendirici kırmızı ışığı aracınıza sıcak, samimi ve şık bir ambiyans katar.

Fiesta ST kapınıza kadar yolunuzu aydınlatır

Evinize gece vardığınızda, 'Home Safe' modundayken aracınızın ön farları 30 sn boyunca yolunuzu aydınlatmaya devam eder. Bu kullanışlı özellik araçla birlikte standart olarak gelir.


KENDİNİZ VE ARACINIZ İÇİN YÜKSEK DÜZEYDE KORUMA

Fiesta ST kapsamlı ve gelişmiş güvenlik önlemleriyle donatılmıştır. Böylelikle aracınızı emniyetle ve güven duygusu ile kullanabilirsiniz.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Fiesta ST'nin gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak üzere bir dizi güvenlik sistemini bir araya getirmiştir. Sağlam kaportası çarpışma etkisini emmek üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojisi ise bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltabilir.

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardım hizmetini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*
*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları bulunur. Başın korunmasına yönelik perde hava yastıklarının yanı sıra sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir sırasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip ve Uyarı Sistemi sizi derhal uyarır. Dolayısıyla herhangi bir patlak halinde araç panelinde bulunan simgeyi yanarak size haber verir.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ve elektronik Fren Gücü Dağıtımı Sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda Fiesta ST'nin daha etkin fren yapmasına yardımcı olur.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen araçların farları gözlerinizi kamaştırmadığında gece sürüşü daha kolay ve daha az yorucudur. Bu nedenle, otomatik kararan iç dikiz aynası, farlardan yansıyan parlaklığı saptar ve otomatik olarak karartılmış konuma geçer.

Stil ve görünürlük için gündüz yanan LED lambalar

Fiesta ST'nin modern stili gündüz yanan LED lambalar ile desteklenmektedir. Enerji verimliliği yüksek ve yoğun aydınlatma sağlayan bu gelişmiş lambalar gündüz fark edilmenize, gece ise net biçimde görülmenize yardımcı olur..


Ford Fiesta ST-Line. Spor Tasarım ve Özellikler

Fiesta ST-Line’ın iç tasarımı aracın emsalsiz imajının yansımasıdır. Spor koltuklar, gümüş rengi vites topuzu, paslanmaz çelik pedallar ve ST-Line tarzı delikli deri kaplama direksiyon… Her şey diğer Fiesta serilerinden farklı olarak tasarlandı.

Ford Fiesta ST-Line. Spor stili.

Yeni ST-Line, Ford Fiesta’nın tüm o göz kamaştıran estetiğini performans tipi bir araca yansıtır. Arka spoyler, gövde kiti, ön ızgara, Rock Metallic alaşımlı jantlar, spor süspansiyon ve gövdedeki ST-Line logoları, aracınızın eşsiz kullanışlılığına katkı sağlar ve insanların dönüp dönüp bakacağı bir çekiciliğe büründürür.

ST-Line iç tasarım özellikleri ve detayları