Ford Kasko

Ford’a özel kasko: FKasko

Haziran ayı içerisinde “0 km” Ford Focus veya Tourneo/Transit Courier alın, Ford'unuza iyi bakan FKasko’nuzun 400 TL’si bizden olsun!

FKasko nedir?

FKasko yalnızca Ford markalı araçlar için özel olarak hazırlanmış, Allianz Sigorta ve Axa Sigorta işbirliğiyle oluşturulmuş genişletilmiş bir kasko poliçesidir. Ford’unuzun hasar görmesi durumunda; Ford yetkili servislerinde Yüksek Ford Güvenlik Standartlarına uygun orijinal yedek parçaları ve uzman eğitimli personel ile onarım işlemleri gerçekleştirilir.

Neden FKasko?

 • Ford yetkili servislerinde orijinal parça ve eğitimli uzman personelle Ford standartlarında onarım
 • Muafiyetsiz orijinal cam değişimi
 • Belirli bir limite kadar ekspersiz ve hızlı onarım ayrıcalığı
 • Ford yetkili servislerinde mini onarım imkanı
 • %65’e varan

  hasarsızlık indirimi

 • Deprem, terör gibi beklenmedik olaylar için muafiyetsiz sigortalama

FKasko’yu nereden satın alabilirim?

Ford’unuz için FKasko’nuzu yetkili satıcılarımızın sigorta birimlerinden, Allianz ve Axa Sigorta acentelerinden satın alabilirsiniz.

FKasko nedir?

FKasko yalnızca Ford markalı araçlar için özel olarak hazırlanmış, genişletilmiş bir kasko poliçesidir. Ford’unuzun hasar görmesi durumunda; Ford yetkili servislerinde Yüksek Ford Güvenlik Standartlarına uygun orijinal yedek parçaları ve uzman eğitimli personel ile onarım işlemleri gerçekleştirilir.

Neden FKasko?

 • Cam hasarı oluştuğunda cam değişim işleminizi muafiyetsiz olarak Ford yetkili servislerinde Ford Orijinal Cam kullanarak yaptırabilirsiniz. Üstelik ilk değişim hasarsızlık indiriminizi etkilemez ve Ford’unuzun ikinci el değeri korunur.
 • Belirli bir limite kadar ekspersiz işlem avantajı da FKasko’da bulunuyor. Ayrıca, Ford yetkili servislerinde FKasko sigorta poliçesine sahip araçlar diğer poliçelere sahip araçlara göre öncelikli olarak onarılıyor. Bu sayede, olası hasar durumunda işlemleriniz daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve Ford’unuzu güvenle kullanmaya devam edersiniz.
 • FKasko poliçesi kapsamında Ford yetkili servislerinde Mini Onarım Hizmetleri’nden faydalanabilirsiniz. Ayrıcalıklı kasko sigorta poliçeniz FKasko’nun geçerlilik süresi boyunca, aracınızın plastik aksamlarında oluşabilecek belirtilen ölçü ve adet limitleri dahilindeki küçük ölçekli hasarlarınız hasarsızlığınız bozulmadan onarılabilir.
 • FKasko ile %65’e varan hasarsızlık indirimi sayesinde çok uygun fiyatla poliçenizi yenileyebilirsiniz.
 • Deprem, sel gibi doğal afetlere; yangın ve terör eylemleri gibi elinizde olmayan durumlara karşı tamamen muafiyetsiz olarak Ford’unuz sigortalanır.
 • FKasko’da neredeyse tüm meslek gruplarına özel %20’ye varan indirime ilave olarak %20 aile indirimi sayesinde çok cazip fiyatlarla FKasko sigorta poliçesi satın alabiliyorsunuz. Ayrıca, Koç Holding bünyesinde çalışan KoçAilem kartı sahipleri FKasko’da %25’lik indirimden faydalanabiliyor. Detaylı bilgiyi Ford yetkili bayilerinden edinebilirsiniz.
MESLEK İNDİRİMLERİ İNDİRİM ORANI (%) KİMLER FAYDALANABİLİR
Öğretmen veya Emeklisi
20% Kendisi
TSK Mensubu veya Emeklisi
20% Kendisi ve Eşi
Polis veya Emeklisi
15% Kendisi
Eczacı veya Emeklisi
10% Kendisi
Hakim & Savcı ve/veya yardımcısı veya Emeklileri 10% Kendisi
Üniversite Öğretim Üyesi, Öğretim Üyesi ve Okutman veya Emeklisi 20% Kendisi
Mülki İdare, Vali ve/veya yardımcısı, Kaymakam ve/veya yardımcısı veya Emeklisi
10% Kendisi
657'ye tabi Memurlar veya Emeklisi 10% Kendisi ve anne, baba, eş ve 24 yaşını aşmamış bekar çocuklar
 DİĞER İNDİRİMLER
İNDİRİM ORANI (%)
 KİMLER FAYDALANABİLİR
Aile İndirimi  20% 30 yaş üzeri ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olmak şartıyla kendisini ve eşini veya bu şartları sağlayan herhangi bir ikinci kişiyi belirterek bu indirimi alabilir.
Koç Ailem Üyesi İndirimi  25% Koç Ailem kartı sahibi Koç Grubu çalışanlarının karı, koca, anne, baba ve çocukları
Şirket Araçları İndirimi  20% Sigortalının şirket olması durumunda, indirim üst düzey şirket yöneticisi ve kendisinin şoförü için verilebilecek olup, sürücünün ve/veya sürücülerin 30 yaşını doldurmuş ve ehliyet tarihine göre en az 5 yıl deneyime sahip olması koşulu esas alınarak 10% oranında indirim uygulanmaktadır.

FKasko ve Güvenlik

Kaporta ve boya işlemleri, günümüzde yüksek teknoloji ekipman kullanımı ve bilgi birikimi içermektedir. Ford Yetkili Servislerinde, kaporta onarımları yüksek teknoloji gerektiren ekipmanlar ve invertör punto teknolojisi ile fabrika standartlarında yapılmaktadır.

Boya kalitesi için, yüksek partikül tutma kapasiteli filtrelenmiş temiz ortamda, su bazlı boya teknolojisi ile boya işlemleri gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra su bazlı boya teknolojimiz ile çevreci ve temiz bir atmosfer sağlayarak, çevre kirliliği oluşmamasına katkı sağlamaktayız.

Kalitesi düşük yedek parçalar ve konusunda uzman olmayan eğitim almamış atölyelerde yapılan kaza ve onarım işlemleri bu şartları sağlayamaz, güvenlik riski ve kalite sorunları ortaya çıkar.

Aracınızla taşlı bir yolda ilerliyorsunuz ve beklemediğiniz bir anda önünüzdeki hafriyat kamyonundan seken irice bir taş ön camınıza çarptı. Tam da bu anda Ford Orijinal Camın farkını hissedersiniz. Camınız kırılırsa özel yapısı sayesinde darbeyi hafifletir ve minimum düzeyde size yansıtır. Ford orijinal camınızdaki birbirine tutunan parçalar, sizin ve sevdiklerinizin can güvenliğini tehlikeye sokabilecek yaralanmaları engeller.

Ford orijinal camlarda optik açıdan da görüşünüzde yaşanabilecek sorunlarla karşılaşmazsınız. Kalitesi düşük cam kullanıyorsanız, örneğin sıkışık bir trafikte önünüzdeki aracı olduğundan daha uzak görüp yanılarak kaza yapabilirsiniz. Ford orijinal cam kullanıyorsanız; kalitesi düşük camlarda yaşanan uzak, yakın ya da dalgalı görme problemlerinin sebep olabileceği kaza riskiniz bulunmaz.

Ford yetkili servisine gelin, aracınız için Ford Eğitimli Uzman Teknisyenlerimizden, Ford kalite ve standartlarında hizmet alın.

FKasko’yu nereden satın alabilirim?

Ford’unuz için FKasko’nuzu yetkili satıcılarımızın sigorta birimlerinden, Allianz ve Axa Sigorta acentelerinden satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için size en yakın yetkili satıcıya uğrayın.