FORD B-MAX

B-MAX sıra dışı tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor...

Güvenlikten en ufak bir ödün vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içerisine entegre eden EuroNCAP’ten 5 yıldızlı gövde tasarımına sahip mini MPV segmentindeki B-MAX araç kullanımında rahatlık ve esnekliğe yeni bir boyut getirdi..

1.5 metrelik kapı açıklığı

Eşsiz tasarımı ile sağlanan 1.5 metrelik kapı açıklığı yanında segmentinde ilk kez sunulan teknolojik özellikleri ile B-MAX sürüş konforunu en üst düzeye çıkartarak yolculukların çok daha keyifli geçmesini sağlıyor.

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Ford B-MAX, bulunduğu segmentte 2011 yılında EuroNCAP ödülünü kazanmış olan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi'ni sunan ilk araç olma özelliğine sahip.

SYNC

B-MAX’te öne çıkan teknolojik özelliklerden bir diğeri ise mevcut sistemlere nazaran çok daha basitleştirilmiş sesli komutlar ile müzik sistemini ve telefonunuzu kumanda etmenizi sağlayan ve bunun yanında cep telefonunuza gelen mesajları size Türkçe sesli okuyarak ise araç içi etkileşimi arttıran Ford'un yeni kullanıcı arabirimi SYNC’tir. Üstelik 2014 Nisan ayından itibaren sunulmaya başlanan Applink özelliğiyle SYNC, akıllı telefonunuzdaki sistem ile uyumlu uygulamalara sesli komutlarla bağlanabilmenizi sağlıyor.

B-MAX'ın sunduğu eşsiz tasarım özellikleri, üstün sürüş deneyimi, güvenlik ve emniyet, teknik özellikler ve donanım özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ford B-MAX sahibiyseniz, satış sonrası hizmetler için bağlantılara tıklayarak Ford B-MAX yedek parça ve Ford B-MAX servis bilgilerini öğrenin. İhtiyaç duymanız halinde servis randevusu formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca Ford yetkili servislerinde yüksek teknolojiyle, eğitimli personel tarafından, Ford orijinal yedek parçalar kullanılarak yapılan ekonomik servis hizmeti Ford Motorcraft hakkında bilgi alın.


B-MAX, benzersiz bir gövde tasarımına sahip. Alışılagelmiş gövde tasarımında kapılar açıkken görünen, aracın ön ve arka bölümlerini ayıran orta sütunların (B-sütunu) B-MAX’te zekice bir tasarımla kapıların içine yerleştirilmiş olduğunu farkedeceksiniz. B sütunlarını kapı içlerine entegre ederek tüm engelleri ortadan kaldıran B-MAX sayesinde araç içerisine giriş çıkış ya da yükleme boşaltma yapmak çok rahat!

Ford B-MAX
Eşsiz tasarıma sahip Ford B-MAX
B-MAX’e özgü gövde tasarımı
B-MAX dış tasarım
Kompakt Ford B-MAX
Halojen ön farlar
Krom kaplı ön ızgara
B-MAX arka spoiler

B-MAX'ın iç tasarımında kullanılan kaliteli malzemeler, uyumlu renkler ve krom detaylar kesinlikle şık ve ferah bir iç hacim sunuyor. Boydan boya uzanan ve kabinin doğal ışıkla aydınlanmasını sağlayan panoramik cam tavan, sürücü ve yolcular için seçkin bir ortam yaratıyor. Daha fazla rahatlık için, tam olarak katlanan arka ve ön yolcu koltukları sayesinde iç mekanda 2,35 metreye varan uzunlukta benzersiz bir yük alanı sağlanıyor.

B-MAX’in yüksek kaliteli iç tasarımı
Panoramik cam tavan
Etkileşimi arttıran Ford SYNC
Deri kaplı direksiyon simidi
Deri kaplı vites kolu
Ford B-MAX Deri Ayrıntılar
Ford B-MAX orta konsol
Trend serisi Siyah iç döşeme
Trend serisi Bej iç döşeme
Titanium serisi Siyah iç döşeme
Titanium serisi Bej iç döşeme

B-MAX, zengin renk çeşitleriyle sunuluyor

Spor Kırmızı
Buz Beyazı
Aytozu Gri
Bal Köpüğü Kahverengi
İnci Siyahı
Deniz Mavi

Size özel, kişiselleştirilmiş bir B-Max araca sahip olmanız için donanım seviyesine bağlı olarak şık ve göz alıcı jant seçenekleri sunuyoruz.

Trend 15ӂelik Jant
Titanium 15” Alüminyum Alaşım Jant

Gövde rengini, döşeme seçeneklerini ve jantlarını seçtiğiniz B-MAX şimdi aksesuar seçenekleriyle tamamen kişiselleştirin ve eşsiz bir tasarıma sahip olun.

Ford B-MAX gövde renginde spoyler
B-MAX ön ve arka marşpiye
Katlanabilir ve ters çevrilebilir bagaj paspası
Ford B-MAX bagaj paleti
Ford B-MAX kilitlenebilir tavan çıtaları
Ford B-MAX çocuk koltuğu

Kentin dar ve kalabalık caddelerinde dolaşırken B-MAX’inizin şık ve sessiz iç mekanının keyfini yaşayın.

Sizin yerinize fren yapan B-MAX düşük hızlarda çarpışmayı engeller

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, 30 km’nin altındaki hızlarda seyrederken, olası bir kazanın hafifletilmesine ya da önlenmesine yardımcı olur. Önünüzdeki aracın beklenmedik bir anda yavaşladığını ya da durduğunu saptadığında gelişmiş sistem otomatik olarak fren uygular.

Yokuşta kalkış esnasında kesinlikle daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Sistem, kalkışta ekstra olarak 2,5 saniye süreyle fren gücü uygular ve bu sayede, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Yokuş Kalkış Destek Sistemi, aracınızı kaygan yüzeylerde durdurmak ve kaldırmak istediğinizde de size yardımcı olan oldukça yararlı bir özelliktir.

Arka Görüş Kamerası ile park etmek çok rahat

Bariyerler, alçak duvarlar, oynayan çocuklar... Geri vitesi seçtiğiniz anda devreye giren Arka Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her nesneyi, gösterge paneline yerleştirilmiş monitörün renkli ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, sanal çizgilerle sizi yönlendirir, en dar alanlara bile zahmetsiz park etmenizi sağlar.

Maksimum kavrama gücüyle daha fazla hâkimiyet

Yeni Ford B-Max'te bulunan bir diğer öncü teknoloji ise üst segment araçlarda sunulan Dinamik Tork Kontrol sistemi. Bu sistem ön tekerlekler arasında motor gücü dağılımını sürekli olarak dengeleyerek aracın sürüş ve yol koşullarına maksimum uyum sağlamasına ve bu şekilde daha sportif olarak kullanılmasına imkan veriyor. Üstün ve gelişmiş bir teknoloji olan Dinamik Tork Kontrol Sistemi, B-MAX’te standart bir özellik olarak sunulmaktadır.

Daha az enerji harcayan elektrik destekli direksiyon

B-MAX'te koşullara otomatik olarak uyum sağlayan Elektrik Destek Direksiyon Sistemi (EPAS) bulunur. Sistem, düşük hızlarda özellikle şehir içi trafiğinde seyrederken ya da park ederken, direksiyona ekstra destek vererek eforu azaltır ve bu sayede daha fazla manevra yeteneği sağlayarak dönüşleri kolaylaştırır. Daha yüksek hızlarda ise (örneğin otoyolda) direksiyonu sertleştirerek daha fazla hâkimiyet ve güven sağlar. Yenilikçi EPAS sistemi yalnız gerektiğinde etkinleşir, bu sayede daha az enerji kullanır ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

Hız Kontrol sistemi uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlıyor

Otoyolda seyrediyorsanız, direksiyon üzerinde bulunan tuşları kullanarak B-MAX’inizin hızını sabitleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanıza gerek kalmaz. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz de, yine direksiyon üzerindeki tuşları kullanmanız yeterlidir. Hız Kontrol Sistemi B-MAX’te standart olarak sunulmaktadır.


Sürüşe yardımcı olmak adına B-MAX sınıfında lider pek çok teknolojik sistemle donatılmıştır.

Ford Kolay Giriş Sistemi ile Rakipsiz Erişim

Ön ve kayar arka kapılar açıldığında oluşan 1.5m.'lik engelsiz kapı açıklığı,araca girişi ve araçtan inmeyi kolaylaştırır.
B-Sütununun akıllıca bir tasarımla ön ve arka kapılara entegre edilmesi,
Yeni B-MAX'in eşsiz özelliklerinden biridir.

Daha sessiz yolculuklar

Size ve yolcularınıza daha huzur verici yolculuklar sunmak amacıyla B-MAX’te motor,
yol ve rüzgârın ses ve titreşimini azaltan çeşitli önlemler geliştirildi. Özellikle, araca giriş kolaylığı sağlayan kolay giriş sisteminde,
rüzgârın sesini önleyen gelişmiş bir kapı yalıtım sistemi kullanıldı.

Yüksek oturma pozisyonuyla çok daha iyi görüş

B-MAX'ın yükseğe konumlanmış sürücü koltuğunda önünüzdeki trafiği daha net ve rahat izlersiniz.
Bu sayede, en kalabalık yollarda bile direksiyon
başında kendinizi daha güvenli hissedersiniz.

Daha aydınlık ve ferah bir iç ortam sağlayan Panoramik Cam Tavan

B-MAX'in, doğal ışığın kabine girmesini sağlayan Panoramik Cam Tavanı, iç hacimde daha fazla ferahlık sağlar. Ayrıca yolcularınıza, gökyüzü ve çevredeki manzaranın keyfini yaşatan, geniş bir bakış açısı sunar. Tavanın güneş ışınlarını yansıtan kaplaması aşırı sıcaklığı da önler. Güneş ışınlarını tamamen kesmek isterseniz, kabine entegre edilmiş perdeyi kullanabilirsiniz.

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak
belirlersiniz ve gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip
sistem belirlediğiniz sıcaklığı korur.

Keyfinize uygun ambiyans aydınlatması

Ortam aydınlatması, hava karardıktan sonra kabin içinde hafif ve zarif bir kırmızı ışık kullanılmasını sağlar. Aydınlatma, baş üstü konsolu, orta konsol ve ayak bölgesinden sağlanır.


B-MAX’i segmentinin en yaratıcı aracı yapan ve araca kolay giriş imkanı sağlayan kapı tasarımı ile birlikte B-MAX’te hayatı kolaylaştıran ve fark yaratan o kadar çok başka özellik var ki...

Kolay Giriş Sistemi ile araç içerisine benzersiz erişim

B-MAX'in giriş kolaylığı sağlayan kapı sistemi, dar yerlerde araca giriş ve çıkışı oldukça kolaylaştırıyor. Aracın ön ve arka bölümlerini ayıran orta sütununu (B-sütunu) akıllıca bir tasarımla kapıların içine yerleştiren gövde tasarımı ile birlikte sunulan arka kayar kapılar sayesinde hiçbir engelin bulunmadığı, 1,5 metrelik olağanüstü geniş bir kapı açıklığı sunuluyor.

Üstün ses kalitesine sahip Sony Müzik Sistemiyle müzik dinlemenin keyfine varın

Günümüzün en ileri teknolojisiyle çalışan müzik sistemi, sesi CD kalitesinde mükemmel bir tınıya dönüştürüyor ve size sürüş esnasında müziğin keyfine varmanızı sağlıyor.

Yeni Ford SYNC. Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji

Ford SYNC’in sunduğu sesli kontrol özelliği sayesinde vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. Bu sayede, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. SYNC sistemi, cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da size sesli olarak okur. Üstelik 2014 Nisan ayından itibaren sunulmaya başlanan Applink özelliğiyle SYNC, akıllı telefonunuzdaki sistem ile uyumlu uygulamalara sesli komutlarla bağlanabilmenizi sağlıyor.

SYNC, müzik aktarmaya yardımcı olur, parçaları tanır, müzik arşivinize ulaşmanızı sağlar

Bir USB ya da MP3 aygıtından müzik çalmanızı, hatta Bluetooth uyumlu cep telefonunuzdan müzik aktarmanızı sağlayan gelişmiş SYNC sistemi bununla birlikte çalan parçayı ya da sanatçısını da tanır.

Yeni SYNC fonksiyonlarını sisteminize ekleyin

SYNC güncellemelerini, piyasaya çıktıkça indirerek sistemi sürekli güncelleyebilirsiniz. Örneğin, SYNC ile birlikte sunulacak olan Acil Durum Yardımı (Emergency Assistance) özelliği çok yakın bir tarihte devreye alınacak. Bu, bir çarpışma yaşandığını saptadığı zaman cep telefonunuzu kullanarak acil yardım servisini otomatik olarak arayan bir özelliktir. Acil Durum Yardımı (Emergency Assistance), 2012 Global Mobile 'Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil İnovasyon’ ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, sesli komutlarla Android, BlackBerry ve iPhone uygulamalarına erişiminizi ve kumanda etmenizi sağlayan AppLink de çıkmak üzere.

Kullanıma göre yapılandırılabilen koltuk sistemi

Arka koltukları katlayarak geniş bir yük alanı oluşturulabiliyorsunuz -üstelik tek elle. Yapmanız gereken yalnızca arka koltuğun arkasındaki kolu çekip, iki bölümü ayrı ayrı (60/40 oranında) indirmek. Ayrıca, B-MAX'e özgü bir özellikle, ön yolcu koltuğu da katlanabilir. Bu özellik, 2,35 metreye varan yüklerin taşınabileceği, mümkün olan en uzun alanı sağlar.

Bagaj tabanını yükünüze göre ayarlayın

B-MAX'ın iki şekilde kullanılabilen Ayarlanabilir Yük Zemini Döşemesi, yüksek eşyanız için derin bagaj hacmi yaratacak şekilde alçakta ya da kabin tabanıyla hizalı (122 mm daha yüksektir) yerleştirilebiliyor. İkinci konumda kullanıldığında, düz bir yük alanı ile altında kırılgan ya da değerli eşyaları korumak ya da gözlerden saklamak amacıyla yerleştirilebileceği ek bir alan elde ediliyor. Taban, yüksek konumdayken bile 300 kg'lık yükü taşıyabiliyor.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Bazen, havanın karardığının fark edilememesi mümkündür. B-MAX'te bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılar ve otomatik sistemle çalışan farları devreye sokup, günbatımında daha rahat ve güvenli sürüş sağlar. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar.

Kontrolü elinizde tutmanızı sağlayan yenilikçi orta konsol

B-MAX'in çok fonksiyonlu orta konsolu, aracın birçok sistemini tek bir merkezden yönetmenizi sağlar.
Tüm fonksiyonlar ekranda anlaşılır biçimde gösterilir; bu fonksiyonların birçoğuna direksiyon simidi üzerindeki kumandalardan da ulaşmak mümkündür.

QuickClear ısıtmalı ön cam, temizleme zahmetini ortadan kaldırıyor

Düğmeye basın, gözle görülmeyen ısıtma öğeleri camdaki buzu sizin yerinize temizlesin.

Otomatik olarak yağmurun şiddetine uyum sağlayan silecekler

Altı farklı hassasiyet düzeyinde çalışan yağmur sensörlü silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar.

B-MAX kapınıza kadar yolunuzu aydınlatır

Evinize hava karardıktan sonra dönerseniz, soldaki selektör kolunu çekip bırakın, B-MAX'in Ev Güvenliği aydınlatma sistemi, farları bir süre daha açık tutarak, giriş kapınıza kadar yolunuzu aydınlatacaktır. Böylece, karanlıkta fark edilmeyen engellere takılmanız söz konusu olmayacaktır.


EuroNCAP’ten 5 yıldız

Eşsiz gövde tasarımı yanında sunduğu üstün teknolojik özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken B-MAX, kendi segmentinde en yüksek puan ile EuroNCAP testlerinden 5 yıldız alarak ne kadar güvenli bir araç olduğunu kanıtladı.

Alışılmışın dışında tasarıma sahip güçlendirilmiş ön ve arka kapılarıyla güvenlikten hiçbir ödün vermeyen B-MAX, gövdesinde %50’yi aşan oranda yüksek dayanıma sahip çelik malzemenin kullanılması sayesinde EuroNCAP testlerinde sürücü ve ön yolcu koruma, yan bariyer çarpışma testi, çocuk koruma ve yaya koruma kategorilerinde maksimum puanlar elde etti.

EuroNCAP Advanced ödülü

Ayrıca B-MAX ile segmentinde ilk kez sunulan, düşük hızlarda öndeki araca çarpmanızı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ve hava yastıklarının açıldığı (diz hava yastığı hariç) kaza durumunda 112 acil yardım birimlerini arayan Ford SYNC - Acil Durum Yardımı özellikleri EuroNCAP’in ileri güvenlik testlerini başarı ile geçerek EuroNCAP Advanced* ödülü aldı.

B-MAX, güvenle seyahat etmenize yardımcı olacak pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Güvenli Sürüşe Teşvik Eden Ford MyKey®

MyKey, yetişkinleri daha güvenli sürüşe yönlendirirken genç sürücülerin de direksiyon başında maruz kalabileceği risklerin azaltılmasına olanak tanıyor. Sistem sayesinde araç yedek anahtarı gösterge ekranından son derece basit bir şekilde programlanmakta ve bu anahtar ile araç kullanıldığı müddetçe önceden tanımlanmış olan konfigürasyonların dışına çıkılamamaktadır. MyKey ile yapılan konfigürasyonlar arasında; hız limiti uyarısı (belirli bir hızı aşamama), ön koltuk emniyet kemerleri takılmadan müzik sisteminin sesinin açılamaması ya da yakıt ikaz lambasının daha önce yanmaya ayarlanması gibi özellikler yer alıyor. Aracını çeşitli nedenlerle başkasının kullanımına verme durumunda kalan sürücüler için gönül rahatlığı sunan eşsiz bir özellik olan MyKey, B-MAX’te tüm modellerde standart olarak sunuluyor.

Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için

Acil Durum Yardımı özellikli Ford SYNC® ve Aktif Şehir İçi Güvenlik sistemleri ayrı ayrı Euro NCAP Advanced ödülünü kazandı: Ödül, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşunca verilen en yüksek derecedir. Ödül, araçlarda sunulan sakınma, çarpışma ve çarpışma sonrası sistemler arasından ancak en gelişmiş özeliklere sahip teknolojilere verilmektedir. Güvenliğiniz için geliştirdiğimiz yeni özelliklerle toplam yedi Euro NCAP Advanced ödülü kazanmış olmamız, Ford'un tüm araçlarımızda güvenliğinize verdiği önemin göstergesidir.

Sizin yerinize fren yapan B-MAX düşük hızlarda çarpışmayı engeller

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, 30 km’nin altındaki hızlarda seyrederken çarpışmanın hafifletilmesine ya da önlenmesine yardımcı olur. Sistem önünüzdeki aracın beklenmedik bir biçimde durduğunu saptadığında, otomatik olarak fren uygular.

Özel olarak güçlendirilmiş kaporta

Girişi kolaylaştıran kapı sisteminde ve eşsiz gövde tasarımında geleneksel orta sütunun (B sütunu) ortadan kaldırılmasını dengelemek amacıyla, aracın gövdesi başlıca bölgelerde özel biçimde güçlendirilmiştir. Bunun nedeni, B-MAX'te B sütununun kapıların içine yerleştirilmiş olmasıdır. B-MAX'in en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığına emin olmak hedefiyle, Ford'un güvenlik mühendisleri ayrıca kendi çarpışma testlerini de geliştirmişlerdir.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik

B-MAX'te size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bir dizi güvenlik sistemini bir araya getiren gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS) bulunur. Sağlam ve darbeyi sönümleyen kaportasının yanı sıra, bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak için gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojisi kullanılmıştır.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj gibi durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzeltir; aracı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Teknoloji, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına da yardımcı olur.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) bir arada çalışarak, daha kontrollü fren yapılmasını sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.

Acil fren yapılması durumunda EBA daha fazla güç sağlar

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda B-MAX'in maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar, gerekiyorsa otomatik olarak artırır.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen diğer araçların farlarının gözlerinizi sürekli olarak kamaştırması gece sürüşlerinde konforu ve sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen önemli bir faktördür. Yenilikçi bir teknolojiyle geliştirilen otomatik kararan iç dikiz aynası, arkadan gelen aracın farlarının ortaya çıkardığı parlamayı saptar ve otomatik olarak karartılmış moda geçererek konfor ve güvenliği en üst düzeye taşır.

Daha güvenli gece sürüşü için daha parlak farlar

Daha parlak, yoğun ve uzun huzmeli aydınlatma özelliklerine sahip Halojen Projektör Farlar görmenizi (ve görülmenizi) kolaylaştırarak daha güvenli bir sürüş sağlar. Yollarda daha fazla fark edilmenizi sağlamak amacıyla Gündüz Yanan LED Lambalar, Halojen Projektör Farlarla birlikte sunulmaktadır.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Sürüş esnasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip Sistemi (TPMS), araç panelinde bulunan gösterge vasıtasıyla sizi uyarır. Böylece, aracınızı güvenli bir şekilde durdurup, sorunu gidermenizi sağlar. Lastik Basınç Takip Sistemi standart olarak sunulmaktadır.

Yanlış kişilerin eline düşmemek için B-MAX'in kullandığı, kendine özgü bazı zekice yöntemleri vardır.

Aracınızı korumanın uygun yolu

Global Kapama sistemiyle, aracın tüm kapı kilitleri ile elektrikli camlarını anahtarınızı kullanarak uzaktan açıp kapatabilirsiniz.

Immobilizer ile aracınız daha güvende

Immobilizer teknolojisiyle motor yalnızca önceden programlanmış olan orjinal araç anahtarı ile çalıştırılabiliyor.


Etkiliyeci güç ve verim bir arada

B-MAX'te sunulan yüksek teknolojiye sahip motor ve şanzıman seçeneklerinden biri kesinlikle kullanım profilinize uyacaktır.

B-MAX'te, kullanım performansı ile verimliliğini daha fazla artıran bazı başka akıllı özellikler de bulunuyor.

B-MAX'ta, gelişmiş benzinli ve dizel motorlar farklı şanzıman seçenekleri ile sunuluyor.

Verimli dizel motor seçeneği

B-MAX ile sunulan ekonomik 1.5 TDCi dizel motor, 95PS gücü ortalama 4.0L/100km yakıt tüketimi ve 103g/km karbondioksit emisyonu ile sağlıyor.

Pürüzsüz vites geçişi sunan PowerShift otomatik şanzıman

1.6 litre Ti-VCT benzinli motorda 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman bulunuyor. Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı performans ile bir araya getiren altı ileri vitesli, çift kavrama sistemine sahip PowerShift otomatik şanzıman, bir sonraki vitesi otomatik olarak önceden seçiyor, bu sayede güç kaybı olmadan pürüzsüz bir vites geçişi sağlıyor. PowerShift şanzıman hızlı ve pürüzsüz vites geçişleriyle sağladığı daha akıcı, daha zevkli sürüşle birlikte, klasik otomatik vitesli şanzımanlara kıyasla daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük karbondioksit emisyonun elde edilmesine yardımcı oluyor.

Ekonomik 5 ileri vitesli manuel şanzıman

1.5 litre TDCi 95PS dizel motor ile sunulan, motorun karakteristiğine göre özenle ayarlanmış ve akıcı vites geçişleri sağlayan 5 ileri vitesli manuel şanzıman sunulmaktadır.

Üstün verimliliğe sahip benzinli ve dizel motorlar ile birlikte B-MAX'te yakıt ekonomisinin geliştirilmesi amacıyla tasarlanmış teknolojik özellikler de bulunuyor.

Akünüzü şarj etmenin daha tasarruflu yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız ihtiyaç duyduğunda ve en ekonomik şekilde şarj eder. Örneğin, fren yaparken fren gücünü elektrik enerjisine dönüştürür ve aracınız seyir halindeyken akünün dolmasına yardımcı olur. Bu sayede, yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin düşürülmesine yardımcı olur.

Yakıtı tüketimini azaltan vites geçişleri için Vites Artırma İkazı

Araç gösterge panelinde yer alan Vites Artırma İkazı, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler.Yolculuğunuzun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.

Daha verimli sürüş sağlayan akıllı bilgilendirme sistemi

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi; hız, vites değiştirme, öngörü olarak adlandırlan 3 kriter doğrultusunda sürüş karakteristiğinizin yakıt tüketimine etkisini sürekli olarak değerlendirir. Bu akıllı yazılım, özgün sürüş tarzınıza göre nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında önerilerde bulunur. Hız kriterinde; aracın sürüş hızı ile bu sürüş sırasında seçmiş olduğu vites karşılaştırılır. Yüksek viteste düşük hız, aynı viteste yüksek hızdan daha iyi puan kazanır. Öngörü kriterinde; fren yapma ve hızlanma karakteristiklerine bakarak sürüş stilinizin ne denli yumuşak ve akıcı olduğu değerlendirilir. Vites değiştirme kriterinde ise, en ekonomik vites değiştirme noktaları ile sürücünün vites değiştirmesi karşılaştırılır (sadece manuel vitesli araçlarda).