Soğuk geçen kış günlerinden sonra sıcak yaz mevsimi yaklaşıyor. Ford aracınızın yılın en soğuk, en ıslak ve en karanlık dönemi sonrasında yaza hazır olup olmadığını ve tatile gitmeden önce aracınızın ihtiyaçlarını tespit etmenin tam zamanı. Tanoto Servisimizde, yazın sıcak günleri gelmeden uğrayarak yollarda size zaman kazandıracak ve sorundan kurtaracak yaz kontrollerinden faydalanabilirsiniz.

Araçların yaza hazır olmaları ve sıcak yaz koşullarında yolda kalmamaları için yaz öncesi kontroller ve bakımının yapılması gereklidir. Araçlara yapılacak yaz kontrolleri ve bakımı ile eski parçalar değiştirilerek, eksikler tamamlanarak ve gereken onarımlar yapılarak yaz süresince sorunsuz bir sürüş sağlanabilir.

Güvenlik Kontrolleri

Yazın nefes almakta bile zorlandığımız ve 35 – 40 dereceye varan sıcaklarda en fazla klimalara ihtiyaç duyarız. Nemli ve soğuk kış günlerinden sonra sistemde oluşan bakteriler bizleri ve çocuklarımızı hasta edebilir. Bu nedenle yaza girmeden klima sistemlerinin temizlenerek bakterilerden arındırılması, soğutma seviyesinin ölçülmesi ve gerekli olduğu takdirde klima gazının tamamlanması gerekir.

Klima gazı, klima kompresör yağı ve fanlar kontrol edilmelidir. Klima gazı kontrol edilmeli ve tamamlanmalıdır. Aracımızda soğutma performansını artıran Polen filtresi değişimi de klima gazı kadar önemlidir.

Ford orijinal polen filtreleri, aracınızla yolculuk halindeyken sizi ve sevdiklerinizi tozun, polenlerin ve havadaki diğer yabancı maddelerin alerjik etkisinden korur.

Araba motorları yazın daha fazla ısınır bu yüzden yağın kontrol edilmesi gerekir. Yağ değişim zamanı geldiğinde iş işten geçmiş olabilir, o yüzden sık sık yağın seviyesi ve durumu (yağın içinde bulunan partiküller) kontrol edilmelidir. Motorun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için zamanı dolmuş ve yıpranmış motor yağı değişimi önemlidir. Ford aracınıza en uygun motor yağını Tanoto Ford Yetkili Servisleri’nde bulabilirsiniz.

Lastik basıncı yazın sıcaklıkla birlikte kendiliğinden artabilir. Bu nedenle her hafta lastik basıncınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayrıca aracınızın yola, sizin de hayata tutunmanızı sağlayan lastiklerin ideal diş derinliğinin 3 mm olması gerekir. Tanoto Ford Yetkili Servisleri’nde aracınıza en uygun yaz lastiğini en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.