FORD MUSTANG

FORD MUSTANG "EFSANE" YENİDEN TANIMLANDI.

Efsane, güç ve dinamizm: İşte karşınızda Ford Mustang.

Performans, kalite ve verimliliği somutlaştıran Ford Mustang,modern tasarımı en yeni teknolojilerle buluşturarak“efsane”nin tanımını yeniden yapıyor.

Hayallerinizdeki Ford MustangFastback ve Convertible gövde seçeneklerinin yanında2.3 litre EcoBoost ve 5.0 litre V8 motor seçenekleri ile şimdi Türkiye’de!

Huzurlarınızda: Ford Mustang Fastback.

Ford Mustang ruhunu modern bir gövdede hayata geçiren Fastback’in uzun gövdesi sürtünme kuvvetini azaltacak şekilde aşağı doğru uzanıyor. Böylece aracın havayı keserek ilerlemesine yardımcı oluyor. Ön difüzörler yol tutuş kuvvetini artırarak Ford Mustang'in olağanüstü performansını bizzat deneyimlemenizi sağlıyor. Özel ön ve arka far tasarımlarının yanı sıra özgün detayları, aracın kimliği konusunda hiçbir kuşku bırakmıyor. Ford Mustang sahip olduğu gelişmiş teknolojileri ile sürüş keyfini en üst seviyede hissetmenizi sağlıyor.

Mustang Convertible: Özgür ve sınırsız.

Ford Baş Tasarımcısı Joel Piaskowski tarafından “mermi” olarak tanımlanan Ford Mustang Convertible, sürüş özgürlüğünün emsalsiz bir ifadesi. Her açıdan mükemmel tasarıma sahip aracın çevresini saran gövde hattı, açılır tavanı belirginleştiriyor. Yepyeni katlama mekanizması sayesinde tavanı birkaç saniye içerisinde gövdenin derinliklerine kıvrılarak aracın modern görünümünü ve aerodinamiğini muhafaza ediyor. Üstü ister açık ister kapalı olsun, Ford Mustang ile gittiğiniz her yerde kalıcı bir iz bırakacağınızdan şüphe yok.


TASARIM, HATLAR, DETAYLAR... BU ANCAK FORD MUSTANG OLABİLİR!

Öne eğimli "köpek balığı ağzı" şeklindeki ızgarası ve özel ön gövde yapısından benzersiz üçlü arka lambalarına, atılgan Mustang veya GT armasından arkasındaki ikili egzozuna kadar Ford Mustang,güçlü bir duruş sergiliyor.

Ford Mustang’in agresif ve göz alıcı gövde tasarımı üstün aerodinamik özellikleri bünyesinde barındırarak yüksek performans ve verimlilik sunuyor.

Ford Mustang Convertible Tavan Kapalı
Ford Mustang Convertible Tavan Açık
Ford Mustang Fastback
Ön Farlar
Arka Farlar
Mustang Aydınlatmalı Yan Aynalar
19" Jantlar
Ford Mustang
Ford Mustang

TASARIM, HATLAR, DETAYLAR... BU ANCAK FORD MUSTANG OLABİLİR!

Öne eğimli "köpek balığı ağzı" şeklindeki ızgarası ve özel ön gövde yapısından benzersiz üçlü arka lambalarına, atılgan Mustang veya GT armasından arkasındaki ikili egzozuna kadar Ford Mustang,güçlü bir duruş sergiliyor.

Ford Mustang’in agresif ve göz alıcı gövde tasarımı üstün aerodinamik özellikleri bünyesinde barındırarak yüksek performans ve verimlilik sunuyor.

Kokpit
Yeni İç Tasarım
Orta Konsol
Isıtmalı / Soğutmalı Koltuklar
Arka Koltuklar
Ford Mustang

SİYAHIN AĞIRLIĞI. GÜMÜŞÜN CAZİBESİ. GÖZ ALICI JANT SEÇENEKLERİ.

Özel, "Mustang armalı" jant tasarımı seçenekleri sadece desteklemekle kalmıyor,her birini mükemmel tamamlıyor.

19” alaşımlı jantlar, parlak siyah, 5x2 jant düzeni. Mustang EcoBoost standart donanımı.
19” alaşımlı jantlar, mat siyah, çoklu jant düzeni. Mustang GT standart donanımı.
19” alaşımlı jantlar, gümüş/nikel, çoklu jant düzeni. Siyah iç döşeme ile sunulmaktadır.

RENGİNİZİ SEÇİN

10 özel renkten birini seçerek kişiliğinizi ifade edin.

Spor Kırmızı (Opak)
Oxford Beyazı (Opak)
İnci Siyahı (Metalik)
Platin Gri (Metalik)
Manyetik Gri (Metalik)
Yakut Kırmızı (Metalik)
Yıldırım Mavi (Metalik)
Kuantum Sarı (Metalik Özel Renk)
Platin Beyaz (Metalik Özel Renk)
İndigo Mavi

YÜKSEK KONFOR, ŞIK GÖRÜNÜM.

Üç yeni iç tasarımdan birini seçin.

EcoBoost ve GT Siyah Deri Döşeme
EcoBoost ve GT Seramik Beyaz Deri Döşeme
EcoBoost ve GT Bordo Deri Döşeme

SINIRSIZ HAKİMİYET: Performans, Özellikler ve Güvenlik

Ford Mustang, farklı yol koşullarına en uygun tepkiyi vermek ve maksimum sürüş konforunu hissettirmek üzere tasarlanmıştır.

Koşullara ve ihtiyaçlarınıza uygun sürüş modları

Ford Mustang'in direksiyonuna geçtiğinizde aracın yol tutuşu konusunda tam bir hakimiyete sahip olursunuz. Tek tuşla dört sürüş modundan birini seçebilirsiniz: Normal, Spor, Arazi, Kar/Islak. Seçilen sürüş moduna göre, vites geçiş noktası (otomatik vitesli modellerde), direksiyon hassasiyeti ve çekiş kontrol sistemi ayarlanır.

Sürüşün keyfini çıkarın

Ford Mustang’in son derece hassas şekilde ayarlanmış ön süspansiyon sistemi multilink arka aksı ile birlikte birinci sınıf sürüş konforu, dinamik yol tutuş ve mükemmel sürüş deneyimi sunar.

Muhteşem bir ses sistemi

390 Watt gücündeki Shaker Pro Ses Sisteminde, Radyo ve tek CD/MP3 çalar bulunuyor. Bagaja monte sekiz inçlik bir subwoofer dahil on iki hoparlör yüksek ses kalitesi sunuyor.

Sesinizi ellerinizmiş gibi kullanın

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC 3; geliştirilmiş sesli komutları, yeni eklenen özellikleri, hızlı ve kolay kullanımı ile müziğin, sıcaklığın, navigasyon sisteminin kontrolünde beklentilerin çok üzerinde kolaylık sağlıyor. SYNC 3'ün yenilenmiş dokunmatik ekran tasarımı kullanımı kolaylaştırıyor. 8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizde bulunan sürükle bırak fonksiyonunu navigasyon alanında dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. SYNC 3 aynı zamanda Applink, Apple’s CarPlay ve Android Auto ile bağlanarak telefonunuzdaki bazı özelliklerin araç ekranına aktarılmasına olanak tanıyor.

Not: SYNC 3 ile akıllı telefon bağlantısı sadece iPhone 5/Android 5.0 (Lollipop) ve üzeri sürümler ile sağlanabilmektedir. Bazı SYNC 3 fonksiyonları veri transferi gerektirebilir ve buna göre ücretlendirmeye sebep olabilir. Android Auto ve Apple CarPlay internet sitelerinden kendi ülkenizde kullanılabilir güncel özellikleri kontrol edebilirsiniz.

Her koşulda üstün sürüş keyfi

Yüksek performans, hassas yol tutuşu ve son derece uyumlu direksiyon sistemi ile tamamlanır. Akıllı teknoloji sayesinde direksiyon başında geçirdiğiniz her an diğerinden çok daha keyiflidir. Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS), otomatik olarak hızınıza ve koşullara uyum sağlar. Düşük hızlarda seyrederken, sistem direksiyonu hafifleterek manevra yeteneğini artırır. Daha fazla hakimiyet gerektiren yüksek hızlarda ise direksiyonu sertleştirir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Zorlu koşullarda sağlanan güven: Gelişmiş Elektronik Denge Programı (ESP)

Elektronik Denge Programı (ESP), araç üzerinde daha fazla hakimiyet sağlamak ve güvenliğinize yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bir dizi teknolojiyi içerir. Örneğin, ayrı ayrı her tekerleğin hızı, aracın açısı ve yönü ile direksiyon açısı sensörlerle sürekli olarak izlenir. Önünüzdeki bir engelden kaçmak için sağa veya sola doğru keskin bir dönüş yapmanız gerektiğinde, ESP her tekerleğin fren gücünü hassasiyetle dengeler ve aynı zamanda motorun gücünü azaltabilir. Böylece direksiyon sisteminin yetersiz veya aşırı tepki vermesinin önlenmesine, aracınızın daha dengeli ve kontrollü bir şekilde seyretmesine yardımcı olur. ESP ve Çekiş Kontrol Sistemi ayrıca ıslak veya buzlu yol şartlarında patinaj riskini azaltabilir.


V8 VEYA ECOBOOST: KARARI SİZ VERİN.

Her koşulda yüksek performans sunan Ford Mustang, gücünü maksimum verimlilikle sağlamak için geliştirildi. 421 PS güç sunan 5.0 litre V8'i mi yoksa 317 PS'lik 2.3 litre EcoBoost mu? Kararı siz verin.

Gelişmiş EcoBoost motor teknolojisi

Uluslararası Yılın Motoru ailesinin bir üyesi olan 2.3 litre EcoBoost motorun çığır açan teknolojisi, direkt yakıt enjeksiyonu, çift bağımsız eksantrik zamanlama ve turbo besleme sistemleriyle birleşti. Sonuç: 317PS motor gücü ve 432 Nm tork.

Beş litrelik V8 motorun sesi

421PS etkileyici gücü ve rekor sayılabilecek 530 Nm torkuyla 5.0 litre V8 motor şimdi sizin kontrolünüzde. 5.0 litre motorun ürettiği gücün pürüzsüzlüğünü, sonsuz olduğu duygusunu hızlanırken hemen fark edeceksiniz ve her sürüşünüzde bu güçlü motora özgü sesin zevkini yaşayacaksınız.

Gerçek zamanlı geri bildirim

Mustang'inizden en iyi verimi elde etmenize yardımcı olmak üzere, ön panele gömülü LCD ekranda gerçek zamanlı performans bilgilerini görebilirsiniz. (Standart özellik)

Kalkışa hazırlanın

Aracınızın Track uygulamalarından Kalkış Kontrolünü seçerek rölanti hızınızı 3000 ile 4500 RPM arasında ayarladığınızda Ford Mustang kalkış noktasında size optimum çekiş kuvveti sağlayacaktır.

İvme ile G-kuvvetinin hassas ölçümü

Akselerometre, aracınızın ivmesini ve hissedilen G-kuvvetini size gerçek zamanlı olarak aktaran bir göstergedir. Göstergenin merkezindeki kırmızı nokta aracın hızlanma, fren veya dönüş sırasında ortaya çıkan sürüş değerlerini gösterir.

Manuel veya otomatik: Tercihiniz hangisi?

6 ileri manuel şanzıman, Ford Mustang'in motor gücünü maksimum düzeye çıkaracak biçimde tasarlanmıştır. Kısa 1. vites oranı, kalkış noktasından mükemmel ivme sağlar. 6 ileri otomatik SelectShift şanzımanı tercih ederseniz, direksiyondan vites değiştirebilir, manuel şanzımanın esnekliği ve verimliliğinin yanı sıra otomatik vitesin konforundan da yararlanabilirsiniz.

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites

SelectShift şanzıman seçeneği ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilir, en seçkin performans aracı deneyimini Ford Mustang'de yaşayabilirsiniz.


AKILLI, YARATICI VE MODERN.

Konfor ve rahatlığınızı en üst düzeye çıkartan gelişmiş ve akıllı Ford teknolojileri Ford Mustang'de!

Anahtarsız demek, zahmetsiz demektir

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi ile anahtarı cebinizden ya da çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz.

MyKey® ile kaygısız araç paylaşma

Ford MyKey®, üst hız sınırınızı belirlemenizi, emniyet kemeri hatırlatma uyarısı koymanızı, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol etmenizi mümkün kılar. Aracınızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde size gönül rahatlığı sağlamak amacıyla geliştirilen teknoloji, koymak istediğiniz kısıtlamaları aracın anahtarında programlamanıza olanak tanır.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Bu yararlı teknoloji sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmez. Ford Kolay Yakıt Sistemi'nin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Aracınızın arkasını görebilme yeteneğiyle daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsoldaki yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

İklim kontrolü

Güçlü Çift Bölgeli İklim Kontrollü Klima Sistemi, yolcu kabininin her iki tarafında ideal sıcaklığı ayarlamanıza olanak tanır. Ayarlar orta bölmedeki kumandalardan, 8 inçlik dokunmatik ekrandan veya SYNC sistemi sayesinde Türkçe sesli komutlarla yapılabilir.

Ambiyans aydınlatma

İç Ortam aydınlatması sayesinde gösterge gruplarınızı, kapı eşiği plakalarınızı, kapı ceplerinizi, konsol bardaklıklarınızı ve ön ayak boşluklarınızı yedi farklı renkten biriyle aydınlatabilirsiniz. Üstelik MyColour (Benim Rengim) özelliği sayesinde bunları karıştırabilir ve kendinize özel renkler yaratarak kaydedebilirsiniz.

Yağmura otomatik olarak uyum sağlayan silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar. Silecekler temizlemeden önce birikebilen su miktarına göre belirlenmiş altı hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Mustang'de bulunan sensörler günbatımında ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Örneğin, aracınız tünele girdiğinde... Sensörler ışıkta azalma algıladığında otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır.


ÜST DÜZEY GÜVENLİK, EMNİYET VE KORUMA.

Brembo™ frenler

Özel olarak tasarlanan yüksek performanslı fren sisteminde, dört pistonlu fren kaliperleri, soğutmalı diskler, anti blokaj fren sistemi (ABS), Acil Durum Fren Desteği (EBA) ve Elektronik Ön Fren Hazırlığı sistemlerini bir araya getirilmiştir. Çok daha yüksek performans sunan 5.0L V8 motora özgü gelişmiş fren sistemi: 6 pistonlu Brembo™ marka ön kaliperler, 15 inçlik soğutmalı rotorları kavrar.

Yüksek yol tutuş

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistem (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücünü, performansı ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanırken ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Ford SYNC 3 ve Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 3 sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım’ı aramaktadır. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım Hattı ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri yardım hattına iletecektir.*

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Hırsızlara karşı güçlü koruma

Geliştirilmiş aktif alarm, aracınıza izinsiz girilmeye çalışıldığında sizi uyarır. Sistem ile aracınızın alarmını farklı biçimlerde etkinleştirerek aracınızı izlemeye alabilirsiniz.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Sürüş esnasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip Sistemi (TPMS), araç panelinde bulunan gösterge vasıtasıyla sizi uyarır. Böylece, aracınızı güvenli bir şekilde durdurup, sorunu gidermenizi sağlar.

Her açıdan koruma

Gelişmiş emniyet sisteminde, göğüs kafesini korumak üzere iyileştirilmiş iki aşamalı sürücü hava yastığı; iki aşamalı yolcu hava yastığı ve sürücü için diz hava yastığı sunuluyor. Diğer bir yenilik de ilk kez Ford tarafından sunulan Aktif Torpido Gözü'dür. Bu teknolojiyle, torpido gözü kapağı hava yastığına dönüşerek ön koltuktaki yolcunun bacaklarının korunmasına yardımcı olur. Daha küçük yolcular içinse, her iki arka koltukta ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları bulunur.