FORD RANGERTASARIM

Dışarıdan bakıldığında; sağlam, akıllı ve yeni bir Ranger. İçeriden bakıldığında ise ileri teknolojinin ve pratik zekanın birleştiği bir kabin. Aslında o, derede, tepede ve otobandaki performansı eşit kılan bir pick-up.


Şık ama dayanıklı. Cesur ama gelişmiş. Amaca yönelik ama etkileyici.Yeni Ranger'ın dış tasarımı hem pratiklik hem de inanılmaz yol hakimiyeti sunmak için tasarım ve işlevselliği bir araya getirir.

Ford Ranger'in ön farları ve kamp ateşi
Ford Ranger Limited çelik işleme fabrikasında
Ford Ranger karda off road
Ford Ranger çölde off road
Ford Ranger off road tırmanışı

Akıllı tasarımı, Yeni Ranger'ın iç alanının keyifli ve rahat olmasını sağlar, böylece sürücüler ve yolcular geniş iç hacmin verdiği ferahlığı yaşayabilir.

Ford Ranger'da bir aile
Ford Ranger direksiyon
Ford Ranger SYNC ve Dokunmatik Uydu Navigasyon Sistemi
Ford Ranger USB port
Ford Ranger ferah kabin
Ford Ranger ergonomik koltuklar

Özel üretilmiş alternatif jant tasarımları ve alaşımlı jant seçeneklerini içerir.

Ford Ranger 16” alaşım
Ford Ranger 17” alaşım
Ford Ranger 18” alaşım

Özel üretilmiş alternatif jant tasarımları ve alaşımlı jant seçeneklerini içerir.

Ford Ranger Buz Beyazı
Ford Ranger Colorado Kırmızı
Ford Ranger Siyah
Ford Ranger Aytozu Gri
Ford Ranger Kaya Grisi
Ford Ranger Performans Mavi
Ford Ranger Günbatımı Turuncusu
Ford Ranger Fırtına Gri
Ford Ranger Ege Mavisi
Ford Ranger Bakır Kırmızı

Bir arabadan bekleyeceğiniz konfor ve stil, bir pick-up araçtan isteyeceğiniz dayanıklılık ve pratiklikle birleşti.

Tamamı dayanıklı kumaşlarla hazırlanan modern iç tasarım döşeme seçenekleri, aracınızın temiz ve sağlam kalmasını kolaylaştırır.

Ford Ranger XLT İç Tasarım
Ford Ranger Wildtrak İç Tasarım

SÜRÜŞ DENEYİMİ VE TEKNOLOJİLER

Gelişmiş özellikler Yeni Ranger'ı en akıllı pick-up'lardan biri yapar.


Ford Ranger, uzun zamandır sektördeki en sağlam pick-up araçlarından biri olmuştur.

Yeni teknolojik özellikleri ile Ford Ranger sınıfının en akıllı araçlarından biri.

Sesinizle kontrol edebileceğiniz teknoloji

Ford SYNC 2 ile müziğinizi, telefonunuzu ve klimanızı basit ve sezgisel sesli komutları kullanarak veya 8" renkli dokunmatik ekran yoluyla kontrol edebilirsiniz.

Ford SYNC sisteminin en önemli özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı'dır. Bir kaza anında hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardım hizmetini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*

Her araziye uygun seçilebilir 4x4

Normal sürüş için 4x2 (2H), kötü yüzeylerde ve çamurlu parkurlarda 4x4 Ağır Devir Takviyesi (4H) ve gerçekten zorlu arazi koşulları için 4x4 Düşük Devir Takviyesi (4L).

Elektronik bir sistem olan ESOF sayesinde, seyir halindeyken 4x2 ve 4x4 Ağır Devir Takviyesi arasında geçiş yapılabiliyor.


Daha kolay park edebilmenize ve geri manevra yapabilmenize yardımcı olan sistemlerden, sizi bilgilendiren, gideceğiniz yere ulaşmanıza ve sizi sıcak tutmaya yardımcı olan özelliklere kadar...

Yeni Ranger'da her olağanüstü teknoloji, bir gerçek yaşam amacına hizmet eder.

SYNC 2

Ford SYNC 2 ile müziğinizi, telefonunuzu ve klimanızı, basit, sezgisel sesli komutları kullanarak veya 8 inç renkli dokunmatik ekran yoluyla kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Radyo, CD çalar, USB bağlantısı ve Bluetooth ses aktarımı yoluyla sesli eğlence sisteminin keyfini çıkarın.

Aracınızın arkasını görebilme yeteneğiyle daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi gösterge panelindeki yerleşik 8" ekranda* gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

* Ford SYNC 2 özelliğine de sahip araçlarda.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Önemli seyahat bilgileri

Aracınızdaki yol bilgisayarı kat ettiğiniz mesafe, yakıt tüketimi, hız ve dış ortam sıcaklığı gibi önemli bilgiler ve rakamları verir. Ayrıca, aracınızın deposundaki yakıtla daha ne kadar yol kat edilebileceğini yaklaşık olarak gösteren bir gösterge de bulunur. Bu özellik uzun yolculuklarda veya uzak yerlere seyahat edecekseniz gerçekten faydalı olabilir.

İdeal sıcaklığı korur

Çift Bölgeli Otomatik Isı Kontrolü ile aracınızın sürücü ve yolcu bölümlerindeki sıcaklığı ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

Hatasız yakıt doldurmayı sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde Yeni Ranger'ınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt Sistemi'nin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Otomatik olarak yağmura uyum sağlayan silecekler

Aracınızın yağmur sensörlü silecekleri için altı seviyeden birini seçtiğinizde, yağışlı havada otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Silecekler aynı zamanda yağış miktarına dayalı olarak kendi hızlarını ayarlar.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlart

Yeni Ranger'da bulunan sensörler günbatımında ya da diğer nedenlerle ışıkta aniden oluşan azalmayı algılar. Örneğin, aracınız bir tünele girdiğinde. Bu durumda otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay ve daha güvenli bir sürüş sağlanır.

Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sıcaklık sıfırın altında bile olsa sistem, tek bir düğme dokunuşuyla camdaki buzlanmayı birkaç saniyede çözer.

Kapanarak kendilerini koruyan yan aynalar

Dar alanlarda manevra yaparken ya da aracınız dar bir sokakta park halindeyken yan aynalar kolaylıkla zarar görebilir. Elektrikli aynalar bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanarak bu tür hasarlardan korunmanıza yardımcı olur.

Kullanışlı Eşya Bölmesi

Yeni Ford Ranger, çok sayıdaki kullanışlı eşya bölmeleriyle aracınızın içinin düzenli olması konusunda size yardımcı oluyor. Size sunulan uzun orta konsola ait bölmelerde yiyecek saklamaya uygun gözler ile bardak ve şişe tutucular, küçük objeler için bölmeler ve cep telefonunuzu koyabileceğiniz bir alan bulunur. Bunlara ek olarak klima sistemiyle soğutulan eşya bölmeside size yardımcı olan en önemli özelliklerden biridir. Kullanışlı torpido gözü, birçok eşyanızı koyabileceğiniz kullanışlı bir kapalı alan yaratır. Ayrıca aracın içinde kabinin farklı yerlerinde pek çok eşya bölmesi yer alır.


GELİŞMİŞ MOTOR TEKNOLOJİSİYLE GÜCÜ ARTIRIN

Aracın seçilebilir 4x4 sistemiyle çalışacak şekilde tasarlanan ve geliştirilen üstün motor çeşitleri performans, verimlilik ve güç sunar.


Daha güçlü ve daha ekonomik dizel motorlar

Performansını, gücünü ve güvenilirliğini sahada kanıtlayan 2.2L TDCi Duratorq dizel motor ek güç ve ekonomi sunacak şekilde geliştirilmiştir.

6 ileri vitesli manuel şanzımanlı veya 6 ileri vitesli otomatik şanzımanlı 160PS.

Daha fazla güce mi ihtiyacınız var? O halde 200 PS ve 470 Nm torklu 3.2L TDCi Duratorq dizel seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Etkileyici yakıt ekonomisi ve düşük emisyonlar 6,8L/100 km ve 177 g/km CO2 emisyonlarla (6 ileri vitesli manuel şanzımanlı ve 3,15 FDR'li 160PS 4x2) sağlanır.

Manuel veya otomatik şanzıman

İki farklı şanzıman seçeneği mevcuttur. Hassas bir şekilde vites değiştirilebilmesini sağlayan 6 ileri vitesli manuel şanzıman ve dikkatli bir şekilde ayarlanan vites değiştirme noktalarına sahip, sorunsuz 6 ileri vitesli otomatik şanzıman.


GÜVENLİK VE KORUMA

Yeni Ranger'da bulunan geliştirilmiş güvenlik sistemi, standart sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı gibi güven verici korumayla birlikte sunulmaktadır.

Gelişmiş Elektronik Denge Programı aracınızı kontrol etmenize yardımcı olur.

Siz ve yolcularınızın güvenliğini sağlamak amacıyla, son derece sağlam kaportadan ileri Elektronik Stabilite Programı'na kadar pek çok benzersiz önlem geliştirilmiştir.

Ford SYNC 2 ve Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 2 sisteminin önemli özelliklerinden biri, Acil Durum Yardımı'dır*. Hayat kurtarabilecek bu özellik, acil durum aramasında bulunmanız için size yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır ve kendi dilinizde, acil yardım servislerine aracınızın konumu hakkında bilgi verebilir.

İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile, sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

Römork Savrulma Kontrol Sistemi

Römork Savrulma Kontrol Sitemi, römorkun gezinmesi veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak amacıyla hızı düşürerek, daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltarak ve tekerleklerdeki fren basıncını kademe kademe artırarak aracı yavaşlatır.

Eğim İniş Kontrol Sistemi

Eğim İniş Kontrol Sistemi, frene veya gaz pedallarına dokunmanızı bile gerektirmeden, arazi koşullarında yokuş iniş hızınızı düzenleyecek şekilde tasarlanmıştır ve hem ileri hem de geri viteslerde çalışır.

Elektronik Denge Programı (ESP)

Elektronik Denge Programı (ESP), aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seçtiğiniz seyir çizgisindeki sapmaları (patinaj gibi) algılar ve aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Devrilme Kontrol Sistemi

Devrilme Kontrol Sistemi, aracı izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli seyir koşullarını saptar. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Denge Kontrolünü devreye sokar.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

Gelişmiş bir Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Adaptif Yük Kontrolü (LAC)

Adaptif Yük Kontrolü özelliği, Elektronik Denge Kontrolü sistemini Yeni Ranger'ınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Bu özellik sayesinde aracınız boş veya tamamen yüklü olsa da, kontrol ve denge sağlanır.

Acil Durum Fren Desteği

Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Ani fren yapıldığında, Acil Fren Uyarı Lambası (EBL) sistemi sayesinde fren lambaları yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücüleri uyarılır.

Akıllı Koruma Sistemi (IPS)

Ultra sağlam güvenlik hücresi ve standart hava yastıklarının yanı sıra, Yeni Ranger'ın Akıllı Koruma Sistemi (IPS) aynı zamanda kaza durumunda yaralanma şansını azaltmak için emniyet kemeri gergi sistemi ile katlanan direksiyon kolonu ve pedallarını da içermektedir.

Lastik Basıncı Görüntüleme Sistemi

Lastik basıncının her zaman doğru düzeyde kalması önemlidir; doğru lastik basıncı yakıt tasarrufuna yardımcı olur, lastiklerinizi korur ve güvenliğinizi sağlar. Bunun için sensörler her tekerleği ayrı ayrı izler, sorun olması durumunda sizi uyarır. Bu uyarı sayesinde aracınızı durdurup lastiklerinizi kontrol edebilir, gerektiğinde şişirir ya da değiştirebilirsiniz.


TAM ANLAMIYLA BİR PICK-UP

Size güvenebileceğiniz bir araç sunmak için Yeni Ranger'ın olabilecek en zorlu koşullar altında, en caydırıcı ortamlarda, aşırı soğuk ve sıcak koşullar altında, dünyanın en çetin arazilerinde test edildi.

Belirlediğiniz tüm görev ve zorlukların üstesinden gelecek şekilde tasarlanan bu pick-up, işinin uzmanıdır.

Etkileyici çekme gücü

3500 kg çekme kapasitesi* ile en büyük görev ve zorlulukların üstesinden gelebilir, en büyük ve ağır yükleri çekebilirsiniz.

Rahatlıkla suda ilerler

Yeni Ranger, diğer araçların gitmeye korktuğu yerlere gider. Aslında, 800 mm* 'lik sudan geçme yüksekliği ile hem kuru arazide hem de sudan geçerken kendini kanıtlar.

Kilitlenebilir pickup kasası

Yeni Ranger'ın yük bölmesi, işinizle ilgili tüm aletlerinizi ya da hafta sonunda çıktığınız kamp gezisinde ihtiyacınız olan her şeyi taşıyacak kapasiteye sahiptir. Ayrıca yükünüzün güvenliğini sağlayan, tümü DIN uyumlu bazı özellikler de sunmaktadır. Güvenliğinizi ve iç rahatlığınızı sağlamak için bagaj kapağı manuel olarak kilitlenip açılabilmektedir.

İhtiyacınız olan yerlerde elektrik bağlantı noktaları

Zekice düşünülmüş ek dokunuşlar, işinize kullanışlı destek sağlar. Bir 230 V güç girişi, yoldayken telefonunuzu, tabletinizi veya şarj edilebilir iş aletinizi şarj etmeniz gerektiğinde paha biçilmez yardım sağlar.


Ranger Vektörel Çizim Rehberi

Yeni Ford Ranger, hem en iyi iş arkadaşınız hem de müşterilerinizi etkileyebileceğiniz bir araçtır.

Ranger aracınız için en uygun giydirme ölçüleri aşağıda belirtilmiştir:

Ranger Çift Kabin Vektörel Çizim Rehberi


Modeller: Çift Kabin (Pick-Up/Pikap), XL ve XLT

İş arkadaşlarınız, aileniz, arkadaşlarınız… Yeni Ranger, iki farklı seri seçimi sunarak sevdiklerinize geniş alan sunar

Her zamanki kadar geniş, ancak her zamankinden daha fazla donanımıyla, siz ve yolcularınız konforlu ve tarzınızdan ödün vermeyen seyahat deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çift Kabin

Ranger'ın Çift Kabin tipinde (Pick-Up/Pikap), tam ölçülerde dört kapı bulunuyor. İç hacimde beş yolcu için ferah, binek araçlar kadar rahat bir ortam, büyük kapılar sayesinde arka koltukta oturan yolcuların kolayca inip binmesi sağlanıyor. Çift Kabin tipi ayrıca sınıfında en iyi bacak mesafesine sahiptir.

 • Beş yolcuya kadar koltuğu bulunan dört kapılı kabin tipi.
 • Yük bölmesi 1549 x 1560 mm
 • 1258 kg maksimum brüt taşıma kapasitesi*

XLT

 • 16" alaşım jantlar (manuel araçlarda)
 • 17" alaşım jantlar (otomatik araçlarda)
 • Krom kaplama yan ayna kapakları ve kapı kolları
 • 8" TFT dokunmatik ekran ve ses kontrolüne sahip Ford SYNC 2 ve harici müzik cihazları için USB bağlantısı ile Radyo/CD
 • Direksiyona yerleştirilen ses kontrolleri
 • Parlak metalik yuvalı, plastik kalıplı yan basamaklar
 • Hız kontrol sistemi
 • Geri görüş kamerası (otomatik araçlarda)
 • Diferansiyel kilidi
 • Arka park sensörü

Wildtrak (XLT modeline ek olarak:)

 • 18" alaşım jantlar
 • 230 V Güç Girişi
 • Tavan rayları
 • Ön Park Sensörü
 • Yan ve perde hava yastıkları
 • Sürücü diz hava yastığı
 • Isıtmalı sürücü ve yolcu koltuğu
 • İç ortam aydınlatması

Modeller: Çift Kabin (Pick-Up/Pikap), XL ve XLT

İş arkadaşlarınız, aileniz, arkadaşlarınız… Yeni Ranger, iki farklı seri seçimi sunarak sevdiklerinize geniş alan sunar

Her zamanki kadar geniş, ancak her zamankinden daha fazla donanımıyla, siz ve yolcularınız konforlu ve tarzınızdan ödün vermeyen seyahat deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

 
 
Dış Özellikler    
  4x2
XLT MT
4x2
XLT A/T
4x4
XLT MT
4x4
XLT A/T
4x4
WILDTRAK A/T
 
Gövde rengi ön tampon S S S S S
Krom ön ızgara, kapı
ve bagaj kapağı kolu
S S S S -
Parlak siyah, ön ızgara,
kapı ve bagaj kapağı kolu
- - - - S
Yan basamaklar S S S S S
Krom spor barlar S S S S -
Siyah spor barlar - - - - S
Tavan rayları - - - - S
Karartılmış arka camlar S S S S S
Krom kaplama elektrikli,
ısıtmalı yan aynalar
S S S S -
Parlak siyah , elektrikli, ısıtmalı,
entegre sinyalli, elektrikli
katlanan yan aynalar
- - - - S
16" alaşım jantlar S - S - -
17" alaşım jantlar - S - S -
18" alaşım jantlar - - - - S
Ön sis farları S S S S S
Arka sis farları S S S S S
Bagaj alanında yük bağlama kancaları S S S S S
Sürgülü kapak O* O* O* O* O*
*Satış sonrasından aksesaur olarak sipariş edilmektedir. Konuyla ilgili yetkili satıcılarımız ile irtibata geçebilirsiniz.
 
İç Özellikler    
  4x2
XLT MT
4x2
XLT A/T
4x4
XLT MT
4x4
XLT A/T
4x4
WILDTRAK A/T
 
Manuel klima S - - - -
Çift bölgeli dijital klima - S S S S
Parçalı deri koltuklar - - - - S
Isıtmalı ön koltuklar - - - - S
Yağmur sensörü S S S S S
Otomatik yanan ön farlar S S S S S
Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası - S - S S
Hız kontrol sistemi S S S S S
Deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu S S S S S
Isıtmalı ön cam S S S S S
Tek dokunuşla açılıp kapanan,
sıkışmayı engelleyen elektrikli sürücü camı
S S S S S
Elektrikli ön ve arka camlar S S S S S
Ford SYNC I S - S - -
Ford SYNC II - S - S S
Direksiyon üzerinde müzik sistemi kontrolü S S S S S
AUX girişi S S S S S
USB girişi S(1 adet) S(2 adet) S(1 adet) S(2 adet) S(2 adet)
SD kart girişi - S - S S
Bluetooth S S S S S
6 hoparlör S S S S S
4" renkli ekran S - S - -
8" renkli dokunmatik ekran - S - S S
Geri görüş kamerası - S - S S
Soğutuculu orta konsol - - S S S
4 yöne ayarlanabilen
bel destekli sürücü koltuğu
S S S S -
8 yöne elektrikli ayarlanabilen
bel destekli sürücü koltuğu
- - - - S
Ön park sensörü - - - - S
Arka park sensörü - S - S S
230V güç dönüştürücü - - - - S
 
 
Güvenlik ve Emniyet    
  4x2
XLT MT
4x2
XLT A/T
4x4
XLT MT
4x4
XLT A/T
4x4
WILDTRAK A/T
 
ESP (Elektronik Stabilite Programı) S S S S S
ABS S S S S S
EBD (Elektronik fren gücü dağıtım sistemi) S S S S S
Yokuş kalkış destek sistemi S S S S S
Eğim iniş kontrol sistemi - - S S S
Acil durum fren desteği S S S S S
Acil fren lambası S S S S S
Adaptif yük kontrolü S S S S S
Devrilme kontrol sistemi S S S S S
Römork savrulma kontrol sistemi S S S S S
Lastik basıncı izleme sistemi S S S S S
Elektronik güç aktarım kumandası (ESOF) - - S S S
Diferansiyel kilidi - - S S S
Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S S S S
Sürücü ve yolcu ön hava yastığı S S S S S
Yan hava yastıkları - - - - S
Perde hava yastıkları - - - - S
Sürücü diz hava yastığı - - - - S