Kış yaklaşıyor ve sevgili Ford aracınızın yılın en soğuk, en ıslak ve en karanlık dönemine hazır olup olmadığını anlamanın tam zamanı. Tanoto Servisimize kış gelmeden uğrayarak bu kış yollarda size zaman kazandıracak ve sorundan kurtaracak kış kontrollerinden faydalanabilirsiniz. Araçların kışa hazır olmaları ve ağır kış koşullarında yolda kalmamaları için kış bakımının yapılması gereklidir. Soğuk hava araçların çalışması esnasında bir direnç oluşturarak problemlere yol açabilmektedir. Araçlara yapılacak kış bakımı ile eski parçalar değiştirilerek ve gereken onarımlar yapılarak kış süresince sorunsuz bir sürüş sağlanabilir:

Kış yaklaşırken Ford aracınızın yılın en soğuk, en yağışlı ve en karanlık dönemine hazır olup olmadığını anlamanın tam zamanı.Tanoto Ford Yetkili Servisinize kış gelmeden uğrayarak, kış mevsiminde yollarda size zaman kazandıracak ve sizi sorunlardan kurtaracak olan kış kontrollerinden faydalanabilirsiniz.

Ford aracınızın kışa hazır olması ve ağır kış koşullarında yolda kalmaması için kış bakımının Tanoto Ford Yetkili Servisleri’nde yapılması önemlidir.

Yağ değişim zamanı geldiğinde iş işten geçmiş olabilir, o yüzden sık sık yağın seviyesi ve durumu (yağın içinde bulunan partiküller) kontrol edilmelidir. Motorun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için zamanı dolmuş ve yıpranmış motor yağı değişimi önemlidir. Ford aracınıza en uygun motor yağını Tanoto Ford Yetkili Servisleri’nde bulabilirsiniz.

Radyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır. Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz kışın soğutma sisteminin donmasını önler. Alkol içermeyen uygun bir cam silecek sıvısı, cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar donmaktan koruyabilir.

Güvenli ve konforlu bir sürüş için, yoğun yağışın gerçekleştiği sonbaharda cam sileceklerini değiştirmek, konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamak için büyük önem taşır. Ford aracınıza uyumlu, uzun ömürlü orijinal cam silecekleri için Tanoto Ford Yetkili Servisleri’ne bekliyoruz.

7 derece ve altındaki hava sıcaklıklarında, mutlaka kış lastiği kullanılması gerekmektedir. Bu sayede hem yaz lastiklerinizin ömrü uzar, hem de kış aylarında güvenle yolculuk edersiniz. Tanoto Ford Yetkili Servisleri’nde aracınıza en uygun kış lastiğini en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.