FORD TOURNEO CUSTOM

Çekici görünüş, işlevsel konfor

Ford Tourneo Custom yolcu aracı, yeni, şık bir dış tasarıma ve üstün kaliteli malzeme ile özenli işçiliği buluşturan yeni, lüks, olağanüstü esnek iç hacme sahiptir.


Tourneo Custom Yeni Dış Tasarım
Tourneo Custom Aerodinamik Dış Tasarım
Tourneo Custom Farklı Gövde Stili Seçimleri
Tourneo Custom Kısa Şasi
Tourneo Custom Uzun Şasi
Tourneo Custom Çarpıcı, Esnek Tasarım

Tourneo Custom Oturma Düzeni
Tourneo Custom İç Tasarım
Tourneo Custom Geniş Yük Alanı
Tourneo Custom Rahatlık ve Tarzın eşsiz birleşim

Transit Custom’a her açıdan bakın.

Tourneo Custom Buz Beyazı
Tourneo Custom Tektonik Gri
Tourneo Custom Blazer Mavi
Spor Kırmızı
Tourneo Custom Stratosfer Mavi
Ford Tourneo Custom İnci Siyahı
Derin Mavi
Aytozu Gri
Ford Tourneo Custom Manyetik Gri

Olağanüstü esnek hacim ve kolay sürüş

Park sensörleri ve arka görüş kamerası gibi özellikleri içeren Tourneo Custom'ın gelişmiş teknolojisi, özellikle kentsel bölgelerde, daha zahmetsiz bir sürüş ortamı sağlıyor. Hayatınızı daha fazla kolaylaştırmak için kabinde çok sayıda akıllı eşya bölmesi ve dizüstü bilgisayar için ideal, katlanır masa bulunuyor. Yolcularınızı bagajlarıyla birlikte dilediğiniz düzende taşıyabilmeniz için arka bölümde yer alan koltuk sistemi son derece esnek yapıdadır. Ford SYNC sesle kontrol özelliği, ellerinizi kullanmadan cep telefonunuzdan iletişiminizi sürdürmenizi ve hoş zaman geçirmenizi sağlar. Ancak Tourneo Custom ferah ve kullanışlı olmanın yanı sıra aynı zamanda lüks ve rahat bir araçtır. Mümkün olan en rahat oturma pozisyonunuzu bulmanızı sağlamak için sürücü koltuğu ve direksiyon simidi tam ayarlanabiliyor.


Size mümkün olabildiğince zahmetsiz bir sürüş sağlamak amacıyla Tourneo Custom'da bazı gelişmiş özellikler sunulmaktadır.

Geri Görüş Kamerası ile daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, alçak duvarlar... Geri Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi iç dikiz aynasında yerleşik ekranda gösterir. Gözden kaçırmanız mümkün olanları görmenize, aynı zamanda da sanal çizgilerle sizi yönlendirerek, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenize yardımcı olur. Daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer. Geri Görüş Kamerası, Titanium Plus serisinde standart olarak sunulmaktadır.

Ön-Arka Park Sensörleri

İsteğe bağlı sunulan Ön-Arka Park Sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algılamışsa, araç nesneye yaklaştıkça, sistem giderek artan sesli uyarı verir. Özellik, daha güvenle park etmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.

Gece saatlerinde daha kolay manevra yeteneği

Gece karanlıkta dar bir yerden dönmeniz gerektiğinde Tourneo Custom yeni statik köşe lambaları özelliğiyle size yardımcı olur. Saatte 30 km'nin altındaki hızlarda direksiyon simidi çevrildiğinde ya da göstergeler çalıştırıldığında etkinleşir. Bu durumda, ön farların üzerinde yer alan bu lambalar, yolun ilgili bölümünü aydınlatmak amacıyla otomatik olarak yanar, net görüşünüze yardımcı olur. Bu sayede daha kolay manevra yapılır. (Titanium ve Titanium Plus modellerinde standart özelliktir.

Daha az yorucu, daha ekonomik yolculuklar

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı özellikli Hız Kontrol Sistemi, aracınızın hızını tercih ettiğiniz düzeyde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenizi sağlar, hızlanma olasılığınızı azaltır ve tüm hız sınırlandırıcı sistemlerde olduğu gibi sizin yerinize hız düzeyini koruyarak, sizi bu zahmetten kurtarır.


Şık kabini ve ileri teknolojisiyle Tourneo Custom, sürücüsüne daha rahat, konforlu ve iletişimin kesintisiz sürdürülebileceği bir yaşam tarzı sunuyor. Yolcular, ferah, lüks arka kabinde sunulan yatar koltuklar ve entegre yan perdeler sayesinde rahat yolculuk ediyor.

Kullanıma göre düzenlenebilen yeni arka koltuklar

Yeni Esnek Arka Koltuk sisteminde otuzdan fazla oturma düzeninden yararlanabilirsiniz. Örneğin, kullanmadığınız koltuğu kapatıp öne doğru kaydırdığınızda daha fazla eşya alanı elde edersiniz. Ya da yolculardan birinin masaya ihtiyacı olursa, koltuklardan herhangi birinin arkalığını katlar, düz bir yüzey elde edersiniz. Maksimum bagaj alanı elde etmek isterseniz de tüm koltukları çıkarmanız mümkündür. Esnek Arka Koltuk Sistemi'nin işleyişini görün.

Özellikle yatar arka koltuklar, kolçaklar ve deri döşeme özellikleri seçildiğinde, yolcular, aracın koltuklarını olağanüstü derecede rahat bulacaklardır. Çocuklar için de ayrıca ISOFIX bağlantı noktaları bulunmaktadır.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknoloji

Ford SYNC sesle kontrol özelliği sayesinde basit, sezgisel sesli komutlarla, çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. Örneğin, yalnızca "Ev ara" dediğinizde (cep telefonunuzun rehberinde 'Ev' kaydı varsa), sistem ev telefonunuzu arar. Hatta cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da sesli olarak size okur.*

SYNC sistemi, aynı basit sesli komutlarla USB ya da MP3/iPod aygıtınızdaki veya cep telefonunuzdaki parçaları çalmanızı da sağlar. Sistem sayesinde, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Diğer bir önemli özellik ise Acil Yardım işlevidir. Cep telefonunuz SYNC sistemine bağlıysa ve sistem bir çarpışma yaşadığınızı saptamışsa, bu teknoloji, acil yardım servislerini aramanıza yardımcı olmak için telefonunuzu kullanabilir.

Daha rahat yeni ön koltuklar

İdeal sürüş pozisyonunuzu bulmanızı sağlamak için, standart sürücü koltuğuyla birlikte direksiyon simidi de tam ayarlanabiliyor. Yerleşik kolçak da bulunuyor; ayrıca, ayarlanabilir bel desteği, ısıtmalı ön koltuklar ve elektrikle ayarlanabilen sürücü koltuğu da seçilen seriye bağlı olarak sunuluyor. Rahatlığının yanı sıra, koltukların son derece dayanıklı ve sağlam olması da aynı derecede önemli bir özelliktir.

Tüm açılardan daha kolay erişim

Düşük kademeli mükemmel erişim için kapı altlarına yerleştirilmiş basamakları bulunan ikili kayar kapılar Tourneo Custom'da standarttır. Bagaj bölümüne erişim, yukarıya doğru açılan bagaj kapısıyla sağlanıyor.

Her eşyanıza yer bulacağınız akıllı eşya bölmeleri

Tourneo Custom, sınıfında lider eşya bölmeleri sunuyor: Araç paneline gizlenmiş ve cep telefonunuz veya MP3 aygıtınızı koyabileceğiniz (12 volt güç girişiyle birlikte) bölme, ekstra büyük torpido gözü ve tabii ki birkaç şişe ve bardak tutacağı. İkili ön yolcu koltuğu tercih ederseniz, koltuğun altına gizlenerek yerleştirilmiş 93 litrelik eşya alanından ve diz üstü bilgisayarınızı koyabileceğiniz genişlikte katlanır masadan da yararlanabilirsiniz.

Dilediğiniz kadar eğlence

Pek çok araç içi eğlence ve bilgi donanımının en yeni modelleri de bulunmaktadır; örneğin; CD, USB girişi, çok işlevli ekran, arka görüş kamerası, Ford SYNC ve gelişmiş hoparlör düzeni.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Tourneo Custom'da bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılayıp, otomatik sistemle çalışan farları devreye sokar, bu sayede akşam karanlığında sürüşü kolaylaştırır. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar. Otomatik Yanan Ön Farlar, Net Görüş Paketi ile birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.

Isıtmalı ön cam, temizleme zahmetini ortadan kaldırıyor

Düğmeye basın, sistemdeki ısıtma öğeleri camdaki buzu ya da karı sizin yerinize temizlesin (Net Görüş Paketi ile birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır).

Hatalı yakıt doldurmayı engelleyen Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde Tourneo Custom aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarını elinize almanıza gerek kalmaz.

Kapanarak kendilerini koruyan yan aynalar

Titanium ve Titanium Plus serilerde standart olarak sunulan elektrikle kapanan aynalar, kazayla gelebilecek zararlara karşı korunma amacıyla bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanır. Donma ısılarında bile net görüşünüzü sağlamak amacıyla aynalarda ısıtma özelliği bulunur.

Yağmura otomatik olarak uyum sağlayan silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar. Silecekler temizlemeden önce birikebilen su miktarına göre belirlenmiş altı hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz. Yağmur Sensörlü Silecekler, Net Görüş Paketiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.


Performans, ekonomi ve bir binek aracı andıran yol tutuş özellikleri

Tourneo Custom, günümüzün en ileri teknolojisiyle dinamik performans ve sınıfında lider tasarruf sağlayan, iki güç düzeyinde sunulan dizel motora sahiptir. Aracınızda kaç yolcu olursa olsun, motor kapağının altındaki gücün sizin için kârlı, kontrollü sürüşe dönüşmesi amacıyla üstün yol tutuş özelliklerinin sağlanmasında hiçbir şeyden kaçınılmamıştır. Kullanılan ECOnetic teknolojileriyle ayrıca aracın yakıtı mümkün olduğunca verimli kullanan ve en düşük düzeyde karbondioksit emisyonu üreten performansı sağlanmıştır.


Yeni Tourneo Custom, ihtiyacınız olan gücü ve yakıt ekonomisi düzeyini seçebilmenizi sağlar.

Güçlü, yakıtı verimli kullanan dizel motor

Ford Tourneo Custom'da, önden çekişli, altı ileri vitesli manuel şanzımanlı ve önden çekişli ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor.

İki güç düzeyinden birini seçebilirsiniz: 125 PS/350 Nm ya da 155 PS/385 Nm. Tercih edeceğiniz her seçenekle mükemmel tork ve tork gücü elde edeceğiniz için aracınız, kaç yolcunuz olursa olsun, kalkışlarda bile yüksek güç sağlayacaktır.

Ford ECOnetic Teknolojilerine sahip motor, işletme maliyetini düşürmekte, aracın çevreye etkisini azaltmaktadır.


Aracınızı boş sürün ya da dilediğiniz sayıda konuğunuzu ağırlayın, Tourneo Custom sınıfında lider yolculuk ve yol tutuş özellikleri, hassas direksiyonu ile üstün denge ve hâkimiyeti her koşulda bir araya getiriyor.

Hassas ayarlı şasiyle mükemmel dayanıklılık

Ön ve arka akslarda büyük ölçüde sertleştirilerek, özenle ayarlanan şasisi sayesinde mükemmel denge ve kontrol sağlanmıştır. Optimize edilmiş, ultra sert gövde yapısı sayesinde dayanıklılık düzeyi artırılmıştır.

Maksimum kavrama gücüyle daha fazla hâkimiyet

Dinamik Tork Kontrol sistemi, yol ile saniyede 100 kez haberleşir. (Bir başka deyişle sistem, bir göz kırpma süresinde 33 kez işlem yürütür.) Yoldan aldığı bilgiyi kullanan sistem, iki ön tekerlek arasındaki güç dağılımını sürekli olarak dengeler. Bu sayede yol tutuş gücünü maksimuma çıkarıp, daha keskin bir kavrama gücü sağlarken, dönüşlerde ve yoldaki tümseklerde yardımcı olur.


Tourneo Custom, 6,5 l/100km düzeyinde olağanüstü yakıt verimliliği ve 172gr/km'ye kadar inen* karbondioksit emisyonu sağlar. Bu etkileyici değerler, ekonomik motor kadar, pek çok ECOnetic teknolojisinin bir arada kullanılması sayesinde elde edilmiştir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Aracınız trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlar), harekete hazır olduğunda ise bekletmeden yeniden çalıştırır. Aracınızı çoğunlukla şehir trafiğinde kullanıyorsanız son derece verimli olan bu özellik, (şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayabilir.

* Bu özelliğin hangi araçlarda olduğu ile ilgili Ford Yetkili Satıcınız ile irtibata geçiniz.

Akünüzü şarj etmenin daha akıllı bir yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu sayede, daha fazla yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin daha fazla düşürülmesine yardımcı olabilir.

Yakıtı verimli kullanan vites geçişleri için Vites Yükseltme Göstergesi

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.


Güvenlik Her Zaman Ön Planda!

EuroNCAP'ten sınıfında 5 yıldız alan ilk araç olan Tourneo Custom, ticari araçlarda sürücü ve yolcuların güvenliğinin sağlanmasında yeni standartları belirliyor. Euro NCAP çarpışma testine tabi tutulan ve genel koruma kategorisinde yüzde 77 puan elde eden Tourneo Custom, çocuk koruma da yüzde 90, yetişkin korumada yüzde 84 ve güvenlik özellikleri kategorisinde de yüzde 71 puana ulaşarak sınıfının en iyi skorlarını elde etti.

Araçta, çarpışma durumunda acil yardım servislerini arayabilen bir teknoloji de dâhil olmak üzere, tehlike potansiyeli barındıran durumlarda yardımcı olabilecek gelişmiş bazı sürücü destek teknolojileri bulunuyor. Tourneo Custom, (yüke göre kendiliğinden ayarlanan) gelişmiş denge ve fren sistemlerinden son derece sağlam kaportasına kadar bazı güvenlik özelliklerine sahiptir.

Siz ve yolcularınızın güvenliğini sağlamak amacıyla, son derece sağlam kaportadan ileri Elektronik Stabilite Programı'na kadar pek çok benzersiz önlem geliştirilmiştir.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj ve benzeri durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzelterek hâkimiyetinizi korumanıza yardımcı olur. Bunların hepsi, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yüke Duyarlı Kontrol Sistemi (LAC), Tourneo Custom'da yük olup olmadığına bakarak Elektronik Stabilite Programını ayarlar. Bu özellik sayesinde her tipte yükü taşırken kontrol ve denge sağlanır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilme Kontrol Sistemi (ARM), Tourneo Custom aracınızı izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli seyir koşullarını saptar. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Stabilite Programını devreye sokar.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Kontrol Sistemimiz (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasının engeller ve en fazla ihtiyacınız olduğu anda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar.Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Yükle veya yüksüz, daha güvenli fren

Tourneo Custom, Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile aracın taşıdığı yüke göre fren gücünü ön ve arka tekerlekler arasında dengeleyen Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) teknolojilerini bir araya getirmiştir. Bu sayede, dönüşlerde fren yapılması gerektiğinde yaşamsal önem taşıyan ve kısa mesafelerde her koşul altında daha etkili fren sağlayan etkili fren ve direksiyon dengesi sağlanmıştır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Fren Destek Sistemi (EBA), acil bir durumda Tourneo Custom'ın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılabilmesi amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Ford Tourneo Custom'da perde, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları ile gelişmiş etkinleştirme sistemi standart özellik olarak sunulmaktadır.

Olağanüstü sağlam gövde sayesinde maksimum koruma

Ford Tourneo Custom'ın gövdesi, olağanüstü yüksek dirence sahip bir malzeme olan bor çeliğinden yapılmıştır. Yolcu güvenlik hücresinin bölümleri de dâhil olmak üzere, kaportanın %40'ı bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türlerinden yapılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 tam araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.


Tourneo Custom'da ayrıca, yolda karşılaşabileceğiniz daha zorlu durumlarda size yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bazı teknolojiler bulunmaktadır.

Çarpışma durumunda Acil Yardım

Herhangi bir çarpışma durumunda, hava yastığının devreye girmesi veya yakıt pompasının kapanmasıyla birlikte Ford SYNC'in ödüllü Acil Yardım özelliği etkinleşir. Böylece, cep telefonunuz SYNC'e bağlı olduğu sürece, bu teknoloji acil yardım servislerini aramak, GPS koordinatları gibi önemli bilgileri vermek ve sizin de onlarla konuşmanızı sağlamak için cep telefonunuzu kullanabilir. Acil Yardım (Emergency Assistance), 2012 Global Mobile 'Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil Yenilik' ödülünü kazanmıştır.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Şeridinizi korumanıza yardımcı olan ileri sistem

Aracınızın istemeden şerit dışına çıkmaya başladığını algılarsa, Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyon simidini titreterek ve görsel bir sinyalle sizi uyarabilir. (Titreşimi üç farklı hassasiyet düzeyine ayarlayabilirsiniz.)

Yorulmaya başladığınızı algıladığında Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkması mümkün değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Sistem dikkat düzeyinizde azalma olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermeniz önerilir. Ford, bu teknolojisiyle prestijli Euro NCAP Advanced Ödülü'ne layık görülmüştür*.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Ani fren yapıldığında yanan dörtlü flaşörler sayesinde lambalar yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.


Tourneo Custom aracınızın olabilecek en yüksek düzeyde güvenliğinin, park ettiğiniz her yerde sağlandığının güvencesidir.

Daha güvenli uzaktan kumandalı kilit sistemi

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi Tourneo Custom'da standart özelliktir. Üstelik bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir.

Gelişmiş anahtarlıksız anahtar sayesinde merkezi kilit sistemi iki kat daha güvenli

Yeni gelişmiş kapanır anahtarlığın içine yerleştirilen iki kanallı verici sayesinde Tourneo Custom aracın çalınması iki kat zorlaştırılmıştır; bir başka deyişle, kötü niyetli herhangi bir kişinin anahtarı tarayabilmesi veya kopyasını yapması tam anlamıyla olanaksızdır. Şarj edilebilen bu anahtarlık, aynı zamanda günlük kullanımdan kaynaklanan yıpranmalara dirençli ve su geçirmez özelliktedir.

Hızlanma Kontrol sistemi daha tasarruflu bir sürüşe yardımcı olur

Kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye giren çevre alarm sistemi Tourneo Custom'da seriye bağlı bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Tüm kilitler, delme ve yontma yöntemiyle kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır.


Gövde tasarım seçenekleri

Tourneo Custom’lar 2 şasi boyu ve 3 donanım seviyesinde sunulur.

Kısa şasi modelinin uzunluğu 4,97 m, uzun şasi modelinin uzunluğu 5,34 m'dir. Uzun şasi modelinin 370 mm daha uzun olması, üçüncü koltuk sırasının arkasında daha fazla bagaj alanı sağlar. Bu sayede, kısa şasi modelinde sunulan 6,0 m3'lük cömert bagaj alanı, Uzun Şasi modelinde tüm arka koltuklar çıkarıldığında 6,8 m3'a kadar genişletilebilir.

Yüksekliği iki metreden az olduğu için Tourneo Custom çoğu park kısıtlamasına uyum sağlamaktadır.

Siz ve yolcularınızın güvenliğini sağlamak amacıyla, son derece sağlam kaportadan ileri Elektronik Stabilite Programı'na kadar pek çok benzersiz önlem geliştirilmiştir.

Dingil açıklığı: 2933 mm

Toplam uzunluk: 4,97 m

8+1 koltuk

Önde 1+2 koltuk dizilimi

Arkada 3+3 koltuk dizilimi


Transit Custom'da ayrıca, yolda karşılaşabileceğiniz daha zorlu durumlarla baş etmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bazı teknolojiler bulunmaktadır.

Dingil açıklığı: 3300 mm

Toplam uzunluk: 5,34 m

8+1 koltuk

Önde 1+1 koltuk dizilimi

Arkada 2+2+3 koltuk dizilimi


Size uygun model hangisi?

Çeşitli motor gücü, iç döşeme ve ekipman düzeyi seçenekleriyle iş ya da kişisel kullanım gereksinimlerinizi karşılayan mükemmel Tourneo Custom modelini mutlaka bulacaksınız.

Kısa şasi ya da uzun şasi özelliğine karar verdiğinizde, seçebileceğiniz üç model vardır: Tourneo Custom Trend, Tourneo Custom Titanium ve Tourneo Custom Titanium Plus. Hangisinin sizin için doğru model olduğu hakkında fikir edinmek için aşağıdaki bölümde her modelin başlıca özelliklerinin anlatıldığı tura bakabilirsiniz. Ancak standart ekipmana dilediğiniz seçenekleri ve seçenek paketlerini ekleyebileceğinizi de unutmayın.

İlgilendiğiniz belli bir model zaten varsa, lütfen sunduğumuz kampanyalara bakın ya da geçerli en iyi teklifleri öğrenmek için size en yakın Yetkili Satıcımızı ziyaret edin. Dilerseniz, güncel fiyat listesini inceleyebilir ya da Tourneo Custom broşürünü indirebilirsiniz.

Tourneo Custom son derece iyi donanımlıdır. Aşağıda temel özelliklerini görebilirsiniz.

Başlıca Özellikler

Dış Tasarım

 • Yan basamaklar
 • Sürgülü çift kayar kapı
 • Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar
 • 15 inç çelik jantlar
 • Yukarı doğru açılan arka kapı

Güvenlik

 • ESP ve Dinamik Tork Kontrolü
 • ABS + EBD
 • Sürücü ve yolcu hava yastıkları
 • Kayar kapılarda çocuk kilidi
 • Gündüz farları

İç Tasarım

 • Önden üflemeli klima
 • Otomatik Start / Stop
 • Yol bilgisayarı
 • USB ve Bluetooth özellikli radyo
 • Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
 • Sürücü koltuğu kol dayama

İş ya da özel amaçlı kullanımlarda yaşamı kolaylaştıran küçük farklılıkları sağlayan ek rahatlık özelliklerin ve teknolojinin keyfini yaşayın.

Başlıca Özellikler (Trend modeline ek olarak)

Dış Tasarım

 • Gövde rengi ön tampon
 • 16 inç aluminyum alaşımlı jantlar
 • Isıtmalı, elektrik kumandalı ve elektrikli katlanabilir yan aynalar

İç Tasarım

 • Ford SYNC
 • Önden / arkadan üflemeli klima
 • Hız kontrol sistemi
 • Deri direksiyon simidi
 • Ön / arka park sensörleri
 • Halı taban kaplaması
 • Yatabilen arka koltuklar
 • Isıtmalı ve bel destekli sürücü koltuğu

Satıcınızdan, Tourneo Custom Titanium modelinde sunulan seçenek paketleri hakkında bilgi isteyiniz.

*Ford Acil Yardım sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, yanınızda bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde, hava yastıklarından herhangi biri açıldığında ya da yakıt pompası kapandığında çalışır.

Dikkat çekici tasarım özellikleriyle karakteristik görünüşe sahip Titanium Plus, rahatlık ve konforu amaçlayan teknolojileriyle serinin en lüks modeli olarak öne çıkmaktadır.

Başlıca Özellikler (Titanium modeline ek olarak)

Dış Tasarım

 • Gövde rengi yan gövde panelleri
 • Gövde rengi arka tampon
 • Gövde rengi kapı kolları
 • Gövde renginde, elektrikle kapanan yan aynalar

İç Tasarım

 • Deri koltuklar
 • Isıtmalı ön cam
 • 230V / 150W güç dönüştürücü
 • 10 yöne elektrik ayarlı sürücü koltuğu
 • Otomatik yanan farlar
 • Yağmur sensörü
 • Geri görüş kamerası
 • Şerit Takip Sistemi
 • Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Satıcınızdan, Tourneo Custom Titanium Plus modelinde sunulan seçenek paketleri hakkında bilgi isteyiniz.