FORD TRANSIT

Transit'in içi de dışı da amacına uygun tasarlandı

Transit'in her milimetresi, işinizi etkili, verimli ve uygun maliyetle yürütmenize yardımcı olmak için tasarlandı. Bugüne kadar yapılmış en yetenekli, sağlam ve dayanıklı araç. Dış tasarımı etkileyici, modern bir görünüş sağlamanın yanı sıra aynı zamanda aracın daha aerodinamik özelliklere sahip olmasına ve daha gelişmiş yakıt ekonomisi sağlamasına katkıda bulunur. İç tasarımı şık, rahat ve binek araçlara benzerdir. Ancak bu bir Transit'tir; yani, aynı zamanda kullanışlı ve dayanıklıdır.


Ford Kinetik Tasarım öğeleriyle biçimlenen aracın dış özellikleri, modern tarzı ve pratik kullanımı bir arada sunuyor. Örneğin, gelişmiş aerodinamik özellikleri daha fazla yakıt verimliliği sağlarken, yüksek teknoloji ürünü farları görüşü artırıyor. Ayrıca parçaları da düşük işletme maliyeti sağlamak hedefiyle servis ve değişim kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlandı.

Daha aerodinamik, yakıt açısından daha verimli


Kullanışlı ve dayanıklı yapıda, maksimum konfor ve rahatlık için geliştirildi: Binek araçları andıran iç tasarımı, tüm kumandalar ve eşya bölmeleri rahatça ulaşabileceğiniz şekilde ergonomik olarak yerleştirildi.

Geniş bir mobil ofis

Tam ayarlanabilir direksiyon simidi


Modern gövde rengi seçenekleri işinizde olumlu izlenim yaratmanıza yardımcı olacak, aracınıza daha sonra koyacağınız her tabela için uyumlu, etkileyici bir zemin oluşturacaktır.

Yeni Transit Tektonik Gri

Yeni Transit Blazer Mavi

Derin Mavi

Buz Beyazı

Kül Kahverengi

Aytozu Gri

Transit İnci Siyahı

Yeni Transit Spor Kırmızı

Yeni Transit Stratosfer Mavi

Manyetik Gri


Seyir halindeyken iletişiminizi sürdürün

Şehir sokakları, otoyollar, kasaba yolları, kırsal yollar... İşiniz sizi nereye götürürse götürsün Transit ile rahatlığın tadını çıkarır, iletişiminizi sürdürürsünüz. Bir dizi yenilikçi teknoloji sayesinde sürüş ve park etme daha kolaydır. Donanımlı, çok sayıda saklama alanına sahip kabininizde sesle kontrol özelliğiyle telefon görüşmelerinizi seyir halindeyken de yapabilirsiniz. Ellerinizi direksiyondan ve gözlerinizi yoldan ayırmadan işinizi yapmaya devam edebilirsiniz.


Keşfedeceğiniz gibi; aracınızdaki her teknoloji, pratiklik ve kullanışlılık sağlamak amacıyla vardır. Özelliklerin standart / opsiyonel olma durumu için donanım tablolarına bakınız.

Ford SYNC. Gelişmiş teknoloji

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan parçaları yönetebilir, telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Örneğin, cep telefonunuzda 'ev' adıyla kayıtlı bir numara varsa, sadece: "Ev ara" demeniz yeterlidir; sistem bu numarayı otomatik olarak arayacaktır. USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik dinlemek istediğinizde sesli komutlar kullanabilirsiniz. Sistem, gelen yazılı mesajlarınızı da size okur.

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

Adaptif Hız Kontrol sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Direksiyon simidi üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Özelliği aracınızı seçtiğiniz ve önceden belirlediğiniz limitlerde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanı sıra, bu sistem hız sınırını aşma ihtimalinizi de azaltır. Kullanışlı özelliklerinin yanı sıra, her iki teknoloji de uzun yol seyahatlerinin daha rahat geçmesini sağlar.

Daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitese geçtiğiniz an devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi dikiz aynasına yerleştirilmiş ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara ya da yükleme bölmelerine bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.


Transit, en iyi kullanım özellikleri sunmanın yanı sıra hayatınızı da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Araçta çok sayıda zekice planlanmış özellik ve teknolojiler yer almaktadır. Bu özellikleri kullanmaya başladığınızda, daha önce bunlarsız ne yaptığınızı düşüneceksiniz. Özelliklerin standart / opsiyonel olma durumu için donanım tablolarına bakınız.

Yeni, daha rahat ön koltuklar

İdeal sürüş pozisyonunuzu bulmanızı sağlamak için, sürücü koltuğuyla birlikte direksiyon simidi de tam ayarlanabilir. Ayrıca, yerleşik kolçak ve isteğe bağlı özellik olarak sunulan ayarlanabilir bel desteği ile ısıtmalı koltuklar da bulunur. Araç, ticari araçların dayanıklılık standartlarını sağlarken, aynı zamanda size binek araçlarda bulabileceğiniz rahatlığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Hareket halindeyken çalışmanıza yardımcı olacak her şey

Sürücü kabini, iş yaşamınızda size yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Örneğin, ikili ön yolcu koltuğunu tercih ederseniz, orta koltukta, dizüstü bilgisayar ya da bloknotunuzu rahatça koyabileceğiniz bir katlanır masa yer alır. Ayrıca ikili ön yolcu koltuğunun altında 93 litrelik gizli bir eşya bölmesi; araç paneline gizlenmiş ve cep telefonunuz veya MP3/iPod aygıtınızı koyabileceğiniz (12 volt güç girişiyle birlikte) bölme; A4 dosyalarınızı asabileceğiniz torpido gözü; ve çok sayıda kullanışlı şişe ve bardak tutacağı da vardır.

Eğlendiren ve bilgilendiren bir sistem

Pek çok araç içi eğlence ve bilgi donanımı seçenekleri arasında, USB girişi, yüksek kaliteli hoparlörler, çok işlevli ekran bulunmaktadır.

Kendilerini koruyabilen yan aynalar

Dar alanlarda manevra yaparken ya da aracınız dar bir sokakta park halindeyken yan aynalar kolaylıkla zarar görebilir. İsteğe bağlı sunulan elektrikli aynalar, bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanarak bu tür hasarlardan korunur. Isıtmalı özelliğiyle de sabahları buzlanma olduğunda aracınızı daha çabuk ve daha güvenle çalıştırırsınız.

Otomatik olarak yağmura uyum sağlayan silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar. Silecekler temizlemeden önce birikebilen su miktarına göre belirlenmiş altı hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz. Yağmur Sensörlü Silecekler, Otomatik Yanan Ön Farlar özelliğiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır (aşağıdaki bölüme bakınız).

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Transit'te bulunan sensörler günbatımında ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Örneğin, aracınız tünele girdiğinde. Sensörler ışıkta azalma algıladığında otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır. Otomatik Yanan Ön Farlar, Yağmur Sensörlü Silecekler özelliğiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.

Kolay temizlenen korumalı yük alanı

Dayanıklı yük zemini kaplaması standart olarak bulunur. Kaplama, aracınızın zeminini korumanın yanı sıra aynı zamanda sürüş sırasında gürültünün azalmasına da yardımcı olur. Kaplama yanlarda 100 mm yüksekliğe kadar çıktığı için fırçalanması, elektrikli süpürgeyle temizlenmesi ya da yıkanması kolaydır.

Hatasız yakıt doldurmayı sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksızdır, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Size uyum sağlayan direksiyon kolonu

Rahat ettiğiniz, ideal sürüş pozisyonunu bulmanıza yardımcı olmak için direksiyon kolonununyükseklik ve derinliği kolayca ayarlanabilmektedir.

Isıtmalı ön cam sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sıcaklık sıfırın altında bile olsa sistem, tek bir düğme dokunuşuyla camdaki buzlanmayı birkaç saniyede çözer.


Yüksek verimlilik. Düşük işletme maliyeti

Transit, yetenekleri ve esnekliğiyle haklı bir ün kazanmıştır. Hangi şasi boyunu, tavan yüksekliğini ya da kabin stilini seçerseniz seçin geniş bir yük alanına ve uzun yükleme mesafesine sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Yük alanının düzeni, kullanılabilir alanı en üst düzeye çıkartmak için özel olarak tasarlanmıştır. Sonuçta, tüm ürün serisinde dört taneye ve L4 (Jumbo) modelinde beş taneye kadar Europalet için yer bulunmaktadır. Yan ve arka kapılar, aracınızın yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Aracın verimliliği işletmenizin para kazanmasına yardımcı olurken, düşük sahip olma maliyeti de tasarruf etmenize katkıda bulunur.

Alanın en verimli kullanımı

Transit aracınızın yük alanında artık daha da rahat ve kolay çalışabilirsiniz. Daha fazla kullanılabilir alan sağlamak için yan duvar açıları dikleştirildi ve tavan yükseltildi. Yük mesafesinin tüm standart boru, panel, rulo halı, merdiven gibi eşyanıza uygunluğunu sağlamak için Transit'ler şimdi yaklaşık 300 mm daha uzun.

Daha uzun yükler için daha fazla alan

Diğer vanlarda tavan bagajında taşınması gereken yükleri van aracınıza kolaylıkla yerleştirirsiniz. Aslında Transit'in yükleme uzunluğu daha fazladır. Dolayısıyla seçtiğiniz modele bağlı olarak büyük yükleri de yükleyebilirsiniz: Tam çelik yük bölmesi takılı haldeyken yerde 3,04 m, 3,49 m ve 4,21 m uzunlukta yükleri taşıyabilirsiniz.

Aracınıza kolayca biner ve inersiniz

Arka tampona yerleşik geniş, yüksek kavrama özellikli basamak, yük alanına kolayca girmenizi sağlar ve elle yükleme yapmanızı kolaylaştırır.

Yükünüzün güvenliği için bağlama noktaları

Yan duvarlarda bulunan sabit bağlama noktaları, aracınızın yük tabanının pürüzsüz kalmasını sağlıyor. Sistem ve standart olarak takılan tam çelik yük bölmesi, DIN ve ISO standartlarıyla uyumludur.

Daha aydınlık yük alanıyla daha güvenli, daha zahmetsiz yükleme

Standart özellik olarak sunulan yeni lambalarla, aracınızın yük alanı önceki modellere göre çok daha aydınlık. Dilerseniz, ultra parlak LED aydınlatma seçeneğini de isteyebilirsiniz. Bu büyüklükteki araç için çok akıllı ve kullanışlı bir özelliktir.

Dirençli ama pürüzsüz çalışan yan kapılar

Bu kadar büyük bir yük alanına sahipseniz yan kapılar çok önemlidir. Çoğunlukla sık kullanıldıkları için tüm mekanizma kolay kullanım ve dayanıklılık göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Çift hareketli açma kolu sayesinde kapılar pürüzsüzce açılır ve kapanır. 'Pozitif kontrol' mandalı açıkken kapıyı sabitler; yan kapı kapanmamışsa ya da doğru kilitlenmediyse sesli uyarı verir.

Geniş açılan arka kapılar

Dirençli arka kapılarda gürültüyü azaltmak, daha güvenli kapanma sağlamak ve suyun yük alanına sızmasını önlemek için 360 derecelik conta bulunmaktadır. Modele göre isteğe bağlı sunulan menteşeler aracın yan tarafına doğru açılabilmekte ve açıkken 90 derecede kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığında kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapının iç kenarında yer alan yansıtıcı çıkartmalar, kapılar 90 derece açıkken yoldaki diğer kullanıcılar için hemen göze çarpan bir uyarı görevi görmektedir.


Aracınızdan daha az ayrı kalmanız için uzun bakım aralıkları

Transit'in her parçası ve her bileşeni, aracın dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak, bakım gerektirmeden daha uzun süre çalışmak hedefiyle geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 20.000km ya da 1 yıl olarak belirlenmiştir.

Delinmeye karşı uzun süreli garantiyle daha fazla güvence

Transit'in 12 yıl süreyle delinmeye karşı garantili olması, aracın imalat kalitesinin bir ölçütüdür.


Yüksek çekiş gücü ve yakıt ekonomisi

6 ileri vitesli şanzımanlı yeni 2.2 litre TDCi dizel motorlar yüksek düzeyde güç ve tork sağlarken aynı zamanda olağanüstü yakıt verimliliği de sunmaktadır. Akıllı Şarj, Hızlanma Kontrolü ve Otomatik Start-Stop sistemleri gibi teknolojilere sahip Transit, yakıttan tasarruf etmenizi sağlayacak, sahip olma maliyetinizi azaltacak ve değerli yatırımınızın geri dönüşünü en üst düzeye çıkaracak şekilde geliştirilmiştir.


Yakıtı verimli kullanan yeni güçlü dizel motorlar

Transit'te üç farklı gelişmiş 2.2 litre TDCi motor kullanılmaktadır. Önden çekişli 6 ileri vitesli şanzıman kullanan bu yeni motorlar en yüksek çekiş gücü ve daha az vites değişimi sunmak için 125, 135 ya da 155 PS güç ve 385 Nm'ye varan tork üretirler. Üstün mühendislik tasarımı sayesinde mükemmel yakıt ekonomisi, düşük emisyon düzeyi ve en soğuk havalarda bile hızlı, verimli ısınma olanağı sağlanmaktadır. Aracın verimlilik düzeyi Ford ECOnetic Teknolojileri ile daha da geliştirilebilmektedir.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Aracınız trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, bu opsiyonel teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise siz her zamanki gibi birinci vitesi seçerken sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Start-Stop özelliği kent trafiğinde dolaşırken özellikle verimli bir sistemdir.

Aracınızı daha ekonomik sürmenize yardımcı olacak Hızlanma Kontrolü

Bu yeni gelişmiş sistem, aracınızın ivmelenme hızını yük miktarına göre denetler. Bu özellik sayesinde yakıt tüketiminizi, sürüş tarzınıza bağlı olarak %15'e kadar düşürebilirsiniz. Kullanılan teknoloji ayrıca birçok parçanın yanı sıra motor, fren ve lastiklerde aşınma ve yıpranma oranının azaltılmasına da yardımcıdır.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için Vites Göstergesi

Gösterge panelindeki lamba, maksimum yakıt tasarrufu için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit, ama etkili bir yöntemdir:

Her manevranız daha kolay

Orta Saşi Transit Van'ın dönüş alanı, yalnızca 11,9 metredir (Kısa şasi kamyonetlerde 11,4 m). Özellikle gelişmiş hidrolik direksiyon ile daha uzun modellerin bile manevra kabiliyeti yüksektir ve döndürülmesi kolaydır.


Güçlü güvenlik ve koruma özellikleri

Aracınızı yokuşta hareket ettirmenin güçlüklerini ortadan kaldıran özellikten, sizin adınıza acil durum servislerini aramaya kadar birçok görevi yerine getiren sisteme kadar, Transit'te hayatı kolaylaştıran çok sayıda teknoloji vardır. Araçta aynı zamanda sizi hemen hemen her durumda koruyan ve aracınızı (ve yükünü) en kararlı hırsızlara karşı bile güvenceye alan birçok sistem bulunmaktadır. Özelliklerin standart / opsiyonel olma durumu için donanım tablolarına bakınız.

Kapsamlı bir liste oluşturan pek çok sürücü destek teknolojisi hayatınızı kolaylaştırabilir, beklenmedik bir kaza durumunda hemen tepki verebilir ve kazaların yaşanmasını önleyebilir.

Ford SYNC ve Acil Yardım: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Yardım'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

Şeridinizi korumanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Aracınızın ön tarafına bakarak önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla çalışan şeritte kalma yardımcısı, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılayabilir. Daha sonra sistem, direksiyon simidini titreterek ve görsel bir sinyalle sizi hemen uyarır. 70 km/saat'in altındaki hızlarda otomatik olarak devre dışı kalarak, şehir sokaklarında sizi rahatsız etmez. Ayrıca istediğiniz zaman sistemi kendiniz de devre dışı bırakabilirsiniz.

Kontrolü elinizde tutmanıza yardımcı olur

İstemeden hızla bir viraja girmişseniz (örneğin, otoyoldan çıkarken) ve aracınızın hakimiyetini kaybetmeye başlıyorsanız, Viraj Kontrolü bunu algılar. Sistem hemen tepki vererek önce motor torkunu azaltır, daha sonra fren uygulayarak aracınızın hızını düşürür. Bu gelişmiş teknoloji hem eğimli virajlarda hem de sola ya da sağa doğru yatan yollarda devreye girebilir.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracınızın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Ford, yenilikçi ve ödüllü güvenlik özellikleri ve teknolojilerinin geliştirilmesinde her zaman öncülük yapmıştır. Yeni Transit Courier'de birçok özellik keşfedeceksiniz; bunların her biri, siz direksiyon başındayken güvenliğinizi sağlamaya yöneliktir.

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrolü (TSC) treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Ani fren yapıldığında, Acil Fren Uyarı Lamba sistemi (EBL) sayesinde acil durum fren lambaları yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılması amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Aktif Devrilme Kontrolü (ARM) Sistem, aracınızın dengesini kaybettiğini algılayabilir; böyle bir durumda motor torkunu ve her tekerleğin fren gücünü denetleyerek direksiyon hâkimiyetinin yeniden kazanılmasını sağlar, aracın dengesini düzeltir.

Sürücü ve yolcu hava yastıkları

Transit'te sürücü ve yolcu hava yastıkları bulunur. Aracınızın önemli noktalarında yer alan gelişmiş sensörler, hızlı ve kontrollü tepki verilmesini sağlar. Örneğin, yanınızda yüzü arka koltuğa dönük oturan bir küçük çocuk ya da bebekle yolculuk ediyorsanız, dilerseniz tek bir anahtarla yolcu hava yastığını devre dışı bırakabilirsiniz. Size bu durumu hatırlatmak amacıyla, hava yastığının 'kapalı' konumu gösterge grubunda yanan bir ışıkla gösterilir.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yüke Duyarlı Kontrol (LAC) özelliği, Elektronik Denge Kontrolü sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Yükle ya da yüksüz kontrol ve denge sağlama özelliğine sahip sistem, Transit gibi büyük bir araçta önemli bir avantajdır.

Kapsamlı bir dizi güvenlik önlemleri yükünüzü ve van aracınızı kötü niyetli kişilere karşı korumanıza yardımcı olur: Aracınızı park edeceğiniz yeri seçmeniz mümkün olmadığında çok önemli bir özelliktir.

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi standarttır ve bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Kilitlerin delme ya da yontma yoluyla kırılmasını önlemek amacıyla, kurcalanmaya karşı dirençli bir merkezi çiftli kilit sistemi de bir seçenek olarak geliştirilmiştir.

Seyir halindeyken kilitlenen kapılar

Aracın devinimiyle kilitlenen sistem sayesinde aracınız ilerlemeye başlar başlamaz tüm kapılar otomatik olarak kilitlenir. Standart özellik olarak sunulan sistem, gösterge grubundan açılıp kapatılabilmektedir. Bir çarpışma durumunda dışarıdan gelecek yardımın etkilenmemesi için araçlarda, çarpışmanın şiddetine bağlı olarak otomatik etkinleşen kilit açma özelliği bulunmaktadır.

Yüksek düzeyli alarm seçeneği

İsteğe bağlı sunulan alarm, kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye girerek aracınızı korur. Bu gelişmiş sistem, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak devreye girer ve aracınız zorlandığında güçlü bir alarm sesiyle uyarı verir.


Bir Transit, sayısız seçenek: Van, Minibüs, (Tek ve Çift Kabin) Kamyonet

Bir, iki ya da daha fazla yolcu. Orta, Uzun ve Jumbo Boy şasi boyu. Yüksek ya da Orta Tavan. Van, minibüs ya da kamyonet bir Transit seçin ve aracınızı sanki işletmeniz için özel tasarlanmış gibi yapılandırın.


Transit Minibüs

Transit Minibüs hakkında daha detaylı bilgi için e-broşürü görüntüleyin.

Transit Kamyonet

Transit Kamyonet hakkında daha detaylı bilgi için e-broşürü görüntüleyin.

Transit Van

Transit Van hakkında daha detaylı bilgi için e-broşürü görüntüleyin.


Transit Courier Trend, Deluxe ve Kombi Van. Her işe uygun bir model.

Motorlar ve şanzımanlar, kapasiteler ve donanım seviyeleri: İşletme ihtiyaçlarınıza uygun bir Transit Courier bulabilirsiniz. Üç ana model bulunmaktadır. Her birinin özelliklerini karşılaştırmalı olarak aşağıda bulabilirsiniz. Geniş standart donanım yelpazesine ek olarak, opsiyonlar ekleyerek aracınızı daha da özelleştirebilirsiniz.

İç Tasarım özellikleri

 • Kabinde kolay temizlenebilen kauçuk taban kaplaması
 • Yavaşça kararan iç aydınlatma
 • Ekonomi: vites değiştirme uyarısı
 • Sürücü koltuğu için dört yönlü koltuk ayarı
 • Yüksekliği ve derinliği ayarlanabilir direksiyon
 • Koltuk altında yük bölmesi içeren ikili yolcu koltuğu
 • Elektrikli ön camlar
 • Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi
 • Kolay temizlenebilir yük zemini

Dış Tasarım özellikleri

 • Ayarlanabilir kör nokta giderme özellikli yan aynalar
 • Yan aynalara yerleşik dönüş sinyal lambaları
 • Arka çamurluklar
 • Tam boy jant kapakları
 • Gündüz farları
 • Gecikmeli sönen ön farlar
 • Yolcu tarafında kayar yük kapısı ve basamak
 • Yerleşik arka tampon basamağı
 • Geniş yan gövde panelleri

İç Tasarım Özellikleri (Trend seviyesine ek olarak)

 • Ön/arka klima
 • Hız kontrolü
 • Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
 • Torpido aydınlatması
 • Gözlük saklama gözü
 • Kolçaklı ve yatabilen arka yolcu koltukları
 • Ford SYNC

Dış Tasarım Özellikleri (Trend seviyesine ek olarak)

 • Gümüş rengi ön ızgara
 • Karartılmış arka camlar
 • Statik köşe lambaları
 • Sis farları