FORD TRANSIT CUSTOM

Transit Custom Çarpıcı Dış Tasarım
Ford Transit Custom
Pratik ve Kullanışlı Transit Custom
Transit Custom Çağdaş Dış Tasarım
Orta tavan seçeneği

Transit Custom İç aydınlatma
Transit Custom İleri Teknolojiler

Transit Custom’a her açıdan bakın.

Buz Beyaz
Blazer Mavi
Derin Mavi
Stratosfer Mavi
Tektonik Gri
Spor Kırmızı
Ford Transit Custom İnci Siyahı
Aytozu Gri
Ford Transit Custom Manyetik Gri

Daha az stresli, iletişimi yüksek bir iş günü için

Özellikle kentsel alanlarda daha zahmetsiz sürüş sağlayan Transit Custom'ın teknolojisi iş gününüzün stresini azaltıyor. Hayatınızı daha fazla kolaylaştırmak için, çok sayıda akıllı eşya bölmeleri ve dizüstü bilgisayar için ideal, katlanır masanın yer aldığı kabini bir mobil ofis gibidir. Ford SYNC sesle kontrol özelliği de (cep telefonunuzdan) iletişiminizi sürdürmenizi ve hoş zaman geçirmenizi sağlar; ellerinizi kullanmanıza gerek kalmadan! Ayrıca; en uygun, en rahat sürüş pozisyonunuzu bulabilmeniz için sürücü koltuğu gibi yeni direksiyon simidi de tam ayarlanabilir özelliktedir.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

İsteğe bağlı sunulan Park Sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algılamışsa, araç nesneye yaklaştıkça, sistem giderek artan sesli uyarı verir. Özellik, daha güvenle park etmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.

Gece saatlerinde daha kolay manevra yeteneği

Gece karanlıkta dar bir yerden dönmeniz gerektiğinde Transit Custom yeni statik köşe lambaları özelliğiyle size yardımcı olur (sadece Deluxe serilerde). Saatte 30 km'nin altındaki hızlarda direksiyon simidi çevrildiğinde ya da göstergeler çalıştırıldığında etkinleşir. Bu durumda, ön farların üzerinde yer alan viraj lambaları, yolun ilgili bölümünü aydınlatmak amacıyla otomatik olarak yanar, net görüşünüze yardımcı olur. Bu sayede daha kolay manevra yapılır.

Daha az yorucu, daha ekonomik yolculuklar

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı özellikli Hız Kontrol Sistemi, aracınızın hızını tercih ettiğiniz düzeyde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenizi sağlar, hızlanma olasılığınızı azaltır ve tüm hız sınırlandırıcı sistemlerde olduğu gibi sizin yerinize hız düzeyini koruyarak, sizi bu zahmetten kurtarır.


Akıllı tasarım, özenle geliştirilen iç hacim ve ileri teknolojinin bir araya gelmesi sayesinde Transit Custom sürücüsü için daha rahat, daha konforlu ve daha güçlü iletişimin bulunduğu bir iş ortamı sağlar.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknoloji

Ford SYNC sesle kontrol özelliği sayesinde basit, sezgisel sesli komutlarla, çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. Örneğin, yalnızca "Ev ara" dediğinizde (cep telefonunuzun rehberinde 'Ev' kaydı varsa), sistem ev telefonunuzu arar. Hatta cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da sesli olarak size okur.*

SYNC sistemi, aynı basit sesli komutlarla USB ya da MP3/iPod aygıtınızdaki veya cep telefonunuzdaki parçaları çalmanızı da sağlar. Sistem sayesinde, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz.

Diğer bir önemli özellik ise Acil Yardım işlevidir. Cep telefonunuz SYNC sistemine bağlıysa ve sistem bir çarpışma yaşadığınızı saptamışsa, bu teknoloji, acil yardım servislerini aramanıza yardımcı olmak için telefonunuzu kullanabilir.

*SYNC sisteminde desteklenen cep telefonları için yetkili satıcınızla iletişime geçin. Metin mesajı işlevi iPhone için geçerli değildir.

Yeni, daha rahat ön koltuklar

İdeal sürüş pozisyonunuzu bulmanızı sağlamak için, sürücü koltuğuyla birlikte direksiyon simidi de ayarlanabiliyor. Ayrıca, yerleşik kolçak ve bel desteği özelliği de bulunuyor (sadece Deluxe serilerde). Yeni Transit Custom, ticari araçların dayanıklılık standartlarını sağlarken, sizi binek araçlardaki kadar rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Aracınızı ister uzun yolculuklarda, ister sıklıkla kısa mesafelerde kullanın, büro koltuğunuzdaki kadar rahat bir gün geçirmenin zevkini yaşayacaksınız.

Hareket halindeyken çalışmanıza yardımcı olacak her şey

Transit Custom aracın kabini, iş yaşamınızda size yardımcı olacak pek çok özelliğe sahiptir. Örneğin, ikili ön yolcu koltuğunun orta koltuğunda, diz üstü bilgisayar ya da bloknotunuzu koyabileceğiniz genişlikte bir katlanır masa yer alır. Ayrıca, sınıfının lideri eşya bölmelerinden de yararlanırsınız: ikili ön yolcu koltuğunun altına gizlenerek yerleştirilmiş 93 litrelik eşya alanı; araç paneline gizlenmiş ve cep telefonunuz veya MP3/iPod aygıtınızı koyabileceğiniz (12 volt güç girişiyle birlikte) bölme; A4 dosyalarınızı asabileceğiniz torpido gözü; ve tabii ki, birkaç şişe ve bardak tutacağı.

İhtiyaç olduğunda otomatik olarak yanan ön farlar

Transit Custom'da bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılayıp, otomatik sistemle çalışan farları devreye sokar, bu sayede akşam karanlığında sürüşü kolaylaştırır. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar. Otomatik Yanan Ön Farlar, Net Görüş Paketiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır (yukarıdaki bölüme bakınız).

Isıtmalı ön cam, cam temizleme zahmetini ortadan kaldırıyor

Düğmeye basın, sistemdeki ısıtma öğeleri camdaki buzu ya da karı sizin yerinize temizlesin (isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır).

Hatalı yakıt doldurulmasını engelleyen Ford Kolay Yakıt sistemi

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksızdır, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarını elinize almanıza gerek kalmaz.

Kapanarak kendilerini koruyan yan aynalar

Deluxe serilerde sunulan elektrikli katlanabilen yan aynalar, kazayla gelebilecek zararlara karşı korunma amacıyla bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanır. Donma ısılarında bile net görüşünüzü sağlamak amacıyla aynalarda yan sinyaller ve ısıtma özelliği bulunur.

Dilediğiniz kadar eğlence

Pek çok araç içi eğlence ve bilgi donanımının en yeni modelleri de bulunmaktadır; örneğin, nitelikli bir radyo sistem paketi, CD, USB girişi, çok işlevli ekran, Ford SYNC ve gelişmiş hoparlör düzeni. (model ve seriye göre farklılık gösterebilir.)

Yağmura otomatik olarak uyum sağlayan silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar. Silecekler temizlemeden önce birikebilen su miktarına göre belirlenmiş altı hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz. Yağmur Sensörlü Silecekler, Net Görüş Paketiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.


Transit Custom sınıfında lider düzeyde yük taşıma kapasitesi sağlar ve yük alanından en iyi şekilde yararlanmanıza, yükünüzü korumanıza yardımcı olur.

Yük uzunluğu boyunca, benzersiz eşya bölümü

Transit Custom Van, yük alanının uzatılabilmesini sağlayan benzersiz bir özelliğe sahip. Aracın yolcu ile yük kabinleri, tam en ve boy ölçülerindeki bir bölme paneliyle ayrılmıştır; bölmenin taban seviyesinde yukarı doğru katlanan bir uzun yük yükleme kapağı bulunur. Bu sayede, kısa şasili modellerde bile 3 metreye kadar uzunluktaki yükünüzü arka kapıdan itibaren, ikili yolcu koltuklarının altına kadar uzatarak yerleştirebilirsiniz. Bu akıllı özellik, değerli malzemenizi tavan üzerinde açıkta taşımak yerine aracınızın içinde korumanızı sağlar.

Sınıfının lideri yük alanı ve erişim

Transit Custom aracın yük alanı, üç boyutuyla da sınıfında liderdir: Yük uzunluğu, eni (iki tekerlek kemeri arası açıklık) ve kullanılabilir iç yükseklik. Bu sayede, standart 2,4 m x 1,2 m boyutlarındaki paneller düz ya da yan yerleştirilebiliyor veya üç euro palet, benzersiz yük uzunluk ölçüsü sayesinde de 3 m uzunluğundaki yükler kolayca taşınabiliyor. Bölme takılı olduğu halde, toplamda yaklaşık 6 metreküplük, orta tavan seçeneğiyle de 7.2 metreküplük engelsiz bir yük alanı sağlıyor. Üstelik bu yalnızca kısa şasi uzunluğuna sahip modellerin sahip olduğu özellik. Uzun şasili alçak tavanlı modellerde 6.8 metreküp, orta tavanlı modellerde de 8.3 metreküplük alan sağlıyor. Yük alanına erişim özellikleri de benzersizdir: Transit Custom, sınıfındaki tüm araçlar arasında en geniş yan yük kapısı açıklığına, sınıfında lider açılma yüksekliğine ve en alçak arka kapı erişim basamağına sahiptir. Kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması da yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlıyor.

Yük tabanı için özel olarak geliştirilen koruma

İsteğe bağlı alınabilen Yük Alanı Koruma Kiti ile birlikte gelen temizlenmesi kolay taban kaplaması sayesinde zemini korumak amacıyla kendinizin tabanı yeniden kaplamanız gerekmez. Ağır yüke dayanıklı olarak geliştirilen taban, yükün kaydırılarak yerleştirilmesini ve indirilmesini kolaylaştırıyor, daha hızlı, daha kolay süpürülüp temizlenmesini sağlıyor ve van aracınızın amortisman sonrası 2. el değerinin korunmasına yardımcı oluyor.

Daha kolay, daha güvenli yükleme için daha iyi aydınlatma

Standart olarak sunulan yolcu ve yük bölmesi lambaları, loş ortamlarda çalışırken değerli bir özelliktir. Sunulan basit ve kullanışlı yeniliklerden biridir.

Daha pratik, daha güvenli yük bağlama sistemi

Bağlama noktaları çoğunlukla tabana monte edilir. Fakat yükünüzü bağlamaya çalışırken bunlara ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle, Transit Custom Van'da bağlama noktaları taban seviyesinden biraz yüksekte, yük bölümünün yan duvarlarında konumlanmıştır. Sistem sayesinde tabandaki engeller ortadan kaldırılmış, erişim kolaylaştırılmış, kir tuzakları yok edilmiş, temizliği kolay özelliklerde yeni bir yük tabanı sağlanmıştır. Ayrıca bel ve omuz yüksekliğinde aracın yapısına yerleştirilmiş olan sabitleme noktalarının her biri otuzar kilo gibi önemli oranda yük taşıyabilir.


Transit Custom araçların, sınıfının en iyisi düzeyde ki olağanüstü düşük kullanım maliyeti sunması öngörülmektedir. Aracın sınıfında lider yakıt tasarrufunun yanı sıra, en aza indirgenen bakım giderleri de önemli bir katkı oluşturmaktadır.

Bakım aralıkları

Transit Custom Van'ın gelişmiş Duratorq dizel motoru olağanüstü ekonomik, dayanıklı, güvenilirdir. Normal yıpranma ve aşınmaya uğrayan parçalar da bakım gerektirmeden daha uzun ömürlü olacak şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 20.000 km ya da bir yıl olarak belirlenmiştir.

Delinmeye karşı güvenceyle sağlanan iç huzuru

Transit Custom delinmelere karşı 12 yıl gibi uzun süreli güvenceyle desteklenmektedir.

Performans, ekonomi ve binek araçlarınkine benzer yol tutuş özellikleri

Transit Custom'da, performans ve tasarruf sağlayan gelişmiş bir dizel motor bulunur. Motor kapağının altındaki güce ek olarak kârlı, kontrollü sürüş elde edilmiş, üstün yol tutuş özelliklerinin sağlanması için hiçbir şeyden kaçınılmamıştır. Çeşitli ECOnetic teknolojilerle aracın yakıtı mümkün olduğunca verimli kullanan ve en düşük düzeyde karbondioksit emisyonu üreten performansı sağlanmıştır.


Ford Transit Custom, ihtiyacınız olan gücü ve yakıt ekonomisi düzeyini seçebilmenizi sağlar. İşinizin taleplerini mükemmel şekilde karşılayacak bir birleşimi mutlaka bulacaksınız.

Güçlü, yakıtı verimli kullanan dizel motor

Transit Custom'da, önden çekişli, altı ileri vitesli manuel şanzımanlı gelişmiş ve ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor.

Seçtiğiniz modele bağlı olmakla birlikte üç güç düzeyinden birini seçebilirsiniz: 100 PS/310 Nm, 125 PS/350 Nm ya da 155 PS/385 Nm. Tercih edeceğiniz her seçenekte daha gelişmiş tork ve tork gücü elde edeceğiniz için aracınız, yükle veya yüksüz, hatta kalkışlarda bile yüksek güç sağlayacaktır.

Ford ECOnetic Teknolojilerine sahip motor, sahip olma maliyetini düşürmekte, aracın çevreye etkisini azaltmakta, aynı zamanda Euro Stage V emisyon standartlarının bağlayıcı kurallarını karşılamaktadır.

Transit Custom, sınıfında lider yolculuk ve yol tutuş özellikleri, hassas direksiyonu ile her tür yük koşulunda hâkimiyeti bir araya getiriyor. Bu sayede, Ford'un binek araçlarında sağladığı düzeylerde sürüş keyfi sunuyor.

Hassas ayarlı şasiyle mükemmel dayanıklılık

Ön ve arka akslarda büyük ölçüde sertleştirilerek, özenle ayarlanan şasisi sayesinde mükemmel denge ve kontrol sağlanmıştır. Optimize edilmiş, ultra sert gövde yapısı sayesinde dayanıklılık düzeyi artırılmıştır.

Maksimum kavrama gücüyle daha fazla hâkimiyet

Dinamik Tork Kontrol sistemi, yol ile saniyede 100 kez haberleşir. (Bir başka deyişle sistem, bir göz kırpma süresinde 33 kez işlem yürütür.) Yoldan aldığı bilgiyi kullanan sistem, iki ön tekerlek arasındaki güç dağılımını sürekli olarak dengeler. Bu sayede yol tutuş gücünü maksimuma çıkarıp, daha keskin bir kavrama gücü sağlarken, dönüşlerde ve yoldaki tümseklerde yardımcı olur.

Transit Custom, sınıfındaki en iyi yakıt ekonomisine sahiptir. örnek olarak 310S Van modeli 6,6l/100km (Şehir İçi Şehir Dışı Ortalama) ve 174gr/km kadar düşük karbondioksit emisyonu üretir*. Ekonomik motor kadar, bir arada kullanılan ECOnetic teknolojiler de bu lider değerlerin elde edilmesine yardımcı olmuştur.

* Belirtilen değerler kullanım şartlarına göre farklılık gösterebilir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketimi

Aracınız trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında, lansman sırasında standart sunulan* bu sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlar), harekete hazır olduğunda ise bekletmeden yeniden çalıştırır. Aracınızı çoğunlukla şehir trafiğinde kullanıyorsanız son derece verimli olan bu özellik, (şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayabilir.

Akünüzü şarj etmenin daha akıllı bir yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu sayede, daha fazla yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin daha fazla düşürülmesine yardımcı olabilir.

Hızlanma Kontrol sistemi daha tasarruflu bir sürüşe yardımcı olur

Bu yeni, gelişmiş seçenek, Transit Custom'ın ivmelenme hızını yük miktarına göre denetler. Bu özellik sayesinde yakıt tüketiminizi, genel sürüş tarzınıza bağlı olarak %15'e kadar düşürebilirsiniz. Kullanılan teknoloji ayrıca birçok parçanın yanı sıra motor, fren ve lastiklerde aşınma ve yıpranma oranının azaltılmasına da yardımcıdır.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için Vites Yükseltme Göstergesi

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.

Güvenlik Her Zaman Ön Planda!

EuroNCAP'ten sınıfında 5 yıldız alan ilk araç olan Transit Custom, ticari araçlarda sürücü ve yolcular ile birlikte yükün güvenliğinin sağlanmasında yeni standartları belirliyor. Euro NCAP çarpışma testine tabi tutulan ve genel koruma kategorisinde yüzde 77 puan elde eden Transit Custom, çocuk koruma da yüzde 90, yetişkin korumada yüzde 84 ve güvenlik özellikleri kategorisinde de yüzde 71 puana ulaşarak sınıfının en iyi skorlarını elde etti.

Siz ve yolcularınızın güvenliğini sağlamak amacıyla, son derece sağlam kaportadan ileri Elektronik Stabilite Programı'na kadar pek çok benzersiz önlem geliştirilmiştir.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj ve benzeri durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzelterek hâkimiyetinizi korumanıza yardımcı olur. Bunların hepsi, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yüke Duyarlı Kontrol Sistemi (LAC), Transit Custom'da yük olup olmadığına bakarak Elektronik Stabilite Programını ayarlar. Bu özellik sayesinde her tipte yükü taşırken kontrol ve denge sağlanır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilme Kontrol Sistemi (ARM), Transit Custom aracınızı izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli seyir koşullarını saptar. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Stabilite Programını devreye sokar.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Kontrol Sistemimiz (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasının engeller ve en fazla ihtiyacınız olduğu anda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar.Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Yükle veya yüksüz, daha güvenli fren

Transit Custom, Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile aracın taşıdığı yüke göre fren gücünü ön ve arka tekerlekler arasında dengeleyen Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) teknolojilerini bir araya getirmiştir. Bu sayede, dönüşlerde fren yapılması gerektiğinde yaşamsal önem taşıyan ve kısa mesafelerde her koşul altında daha etkili fren sağlayan etkili fren ve direksiyon dengesi sağlanmıştır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Fren Destek Sistemi (EBA), acil bir durumda Transit Custom'ın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılabilmesi amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Transit Custom'da sürücü ve yolcu hava yastıkları ile gelişmiş etkinleştirme sistemi bulunur.

Olağanüstü sağlam gövde ile maksimum koruma

Transit Custom, gövdesi olağanüstü dirençli bir malzeme olan bor çeliğinden üretilen ilk araçtır. Yolcu güvenlik hücresinin bölümleri de dâhil olmak üzere, kaportanın %40'ı bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türlerinden yapılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 tam araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.

Transit Custom'da ayrıca, yolda karşılaşabileceğiniz daha zorlu durumlarla baş etmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bazı teknolojiler bulunmaktadır.

Çarpışma halinde Acil Yardım

Herhangi bir kaza durumunda, hava yastığının devreye girmesi veya yakıt pompasının kapanmasıyla birlikte Ford SYNC'in ödüllü Acil Yardım özelliği etkinleşir. Böylece, cep telefonunuz SYNC'e bağlı olduğu sürece, bu teknoloji acil yardım servislerini aramak, GPS koordinatları gibi önemli bilgileri vermek ve sizin de onlarla konuşmanızı sağlamak için cep telefonunuzu kullanabilir.Acil Yardım, 2012 Global Mobile 'Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil Yenilik' ödülünü kazanmıştır.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğinizde yararlı bir özelliktir.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Ani fren yapıldığında yanan dörtlü flaşörler sayesinde lambalar yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır

Taşıdığınız yükün ve tabii ki aracınızın olabilecek en yüksek düzeyde güvenliğinin, park ettiğiniz her yerde sağlandığının güvencesidir.

Daha güvenli uzaktan kumandalı kilit sistemi

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi Transit Custom'da standart özelliktir. Üstelik bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir.

Gelişmiş anahtarlıksız anahtar sayesinde merkezi kilit sistemi iki kat daha fazla güvenli

Yeni gelişmiş kapanır anahtarlığın içine yerleştirilen iki kanallı verici sayesinde Transit Custom aracın çalınması iki kat daha zorlaştırılmıştır; bir başka deyişle, kötü niyetli herhangi bir kişinin anahtarı tarayabilmesi veya kopyasını yapması tam anlamıyla olanaksızdır. Şarj edilebilen bu anahtarlık, aynı zamanda çalışma ortamının zorluklarına dayanacak şekilde kurcalanmaya karşı dirençli ve su geçirmez özelliktedir.

Ara bölme kötü niyetli kişileri engeller

Tam en ve tam boy ölçülerine sahip ara bölme kötü niyetli kişilerin kabine zorla girerek yük bölmesindeki eşyaya ulaşmasını engeller. Aynı zamanda bir çarpışma durumunda yükünüzün ya da aletlerinizin size çarpmasını önlemeyi amaçlayan güvenlik işlevi de görür.

Yüksek düzeyli alarm seçeneği

Kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye giren çevre alarm sistemi yeni Transit Custom'da isteğe bağlı bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Kurcalanmaya dirençli kapı kilitleri

Tüm kilitler, delme ve yontma yöntemiyle kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır.

İşletmeniz için en uygun gövde yapısını seçin

Ford Transit Custom üç gövde yapısı (Van, Kombi, Kombi Van), iki aks açıklığı ve sınıfının lideri yük alanında birçok yük alanı seçenekleriyle sunulmaktadır. Bir başka deyişle, çalışmanız için mükemmel birleşimi seçebilmeniz sağlanmıştır. Her gövde yapısında ayrıca pek çok ekipman seçeneği sunulmaktadır. Yük alanı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz

Transit Custom Van, yük alanını yolcu kabininden ayıran tam en ve boy ölçülerinde bölmesi ve ön bölümde üç koltuklu seçenekleriyle işlevsel bir yük taşıma aracıdır. Dilerseniz tek ya da ikili kayar kapı tercih edebilir, ayrıca arka kapı ve bagaj kapısını menteşeli seçebilirsiniz.

Aks açıklığı seçenekleri

Kısa şasi: 2,93 m (toplam uzunluk 4,97 m)

Uzun şasi: 3,3 m (toplam uzunluk 5,34 m)

Azami Yüklü Ağırlık seçenekleri (kg)

Azami yüklü ağırlık, aracın tam yüklüyken sahip olduğu azami ağırlıktır.

3100 kg'dan 3325 kg'a kadar değişen değerle 1414 kg'a kadar yük kapasitesi sağlar.

Tavan yüksekliği

Transit Custom Van şuanda 2 tavan yüksekliği seçeneği ile sunulmaktadır. Alçak tavan 1406 mm, orta tavan 1754 mm iç yük yüksekliği sunmaktadır.

Yükle veya yüksüz, daha güvenli fren

Transit Custom, Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile aracın taşıdığı yüke göre fren gücünü ön ve arka tekerlekler arasında dengeleyen Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) teknolojilerini bir araya getirmiştir. Bu sayede, dönüşlerde fren yapılması gerektiğinde yaşamsal önem taşıyan ve kısa mesafelerde her koşul altında daha etkili fren sağlayan etkili fren ve direksiyon dengesi sağlanmıştır.

Çekme Gücü

Transit Custom tam yüklüyken, motoruna ve Azami yüklü ağırlığına bağlı olarak iki tona kadar çekme kapasitesine sahiptir.

Transit Custom Kombi Van'da yolcu alanı ile yük alanı arasındaki dengeyi gereksiniminize göre değiştirmeniz mümkündür. Yolcu taşıyabilmeniz için yeni Esnek Arka Koltuk sisteminde üç koltukluk ikinci bir sıra bulunur. Yenilikçi özelliklerle geliştirilen koltuklar, bir tekli ve bir ikili oturma grubu olarak tasarlanmıştır. Koltukları yarım koltukluk yer kaplayacak şekilde katlayıp kapatabilir ya da tamamen kaldırabilir, bu sayede yük alanınızı dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Kısa şasi: 2,93 m (toplam uzunluk 4,97 m)

Uzun şasi: 3,3 m (toplam uzunluk 5,34 m)

Azami Yüklü Ağırlık seçenekleri

Azami Yüklü Ağırlık, aracın tam yüklüyken sahip olduğu azami ağırlıktır.

3100 kg değerle 1183 kg'a kadar yük kapasitesi sağlar.

Tavan yüksekliği

Şu anda tek tavan yüksekliğiyle sunulan Transit Custom, 1406 mm'lik iç yük yüksekliği sunmaktadır.

Çekme Gücü

Transit Custom Kombi tam yüklü olduğu halde, motoruna ve Azami Yüklü Ağırlık Değerine bağlı olarak 1,8 tona kadar çekme kapasitesine sahiptir.

Transit Custom Kombi, Kombi Van gibi çok yönlüdür. Kombi Van'da olduğu gibi, daha fazla yere ihtiyaç olduğunda koltuklar katlanıp kapanabilir. Cömert bir yük alanının oluşturulması da çabuk ve kolaydır: Arka sıradaki koltuklardan bazılarını ya da hepsini katlayıp kapatın. Dilerseniz de tüm koltukları tamamen söküp çıkarak, daha fazla yük alanı elde edebilirsiniz.

Kısa şasi: 2,93 m (toplam uzunluk 4,97 m)

Uzun şasi: 3,3 m (toplam uzunluk 5,34 m)

Azami Yüklü Ağırlık seçenekleri

Azami Yüklü Ağırlık, aracın tam yüklüyken sahip olduğu azami ağırlıktır.

3100 kg değerle 1179 kg'a kadar yük kapasitesi sağlar.

Tavan yüksekliği

Şu anda tek tavan yüksekliğiyle sunulan Transit Custom, 1406 mm'lik iç yük yüksekliği sunmaktadır.

Çekme Gücü

Transit Custom Kombi tam yüklü olduğu halde, motoruna ve Azami Yüklü Ağırlık Değerine bağlı olarak 1,8 tona kadar çekme kapasitesine sahiptir.

Size uygun model hangisi?

FPek çok motor gücü, iç döşeme ve ekipman düzeyi seçenekleriyle iş gereksinimlerinizi karşılayan, bütçenize uygun Transit Custom modelini mutlaka bulacaksınız. Seçebileceğiniz iki model sunulmaktadır: Transit Custom Trend ve Transit Custom Deluxe. Hangisinin sizin için doğru model olduğu hakkında fikir edinmek için aşağıdaki bölümde her modelin başlıca özelliklerinin anlatıldığı tura bakabilirsiniz.

İlgilendiğiniz belli bir model zaten varsa, lütfen sunduğumuz kampanyalara bakın ya da geçerli en iyi teklifleri öğrenmek için size en yakın Yetkili Satıcımızı ziyaret edin.

Dilerseniz, güncel fiyat listesini indirebilir ya da Transit Custom broşürünü isteyebilirsiniz.

Temel modelimiz bile son derece iyi donanımlıdır. Aşağıda temel özelliklerini görebilirsiniz.

Başlıca Özellikler

Dış Tasarım

 • Entegre dönüş sinyalli yan aynalar
 • Paçalıklar
 • 15 inç çelik jantlar
 • Yolcu tarafında sürgülü yan kapı
 • 90 ve 180 derece açılabilen arka kapılar

İç Tasarım

 • Yol bilgisayarı
 • USB ve Bluetooth özellikli radyo
 • Elektrikli ön camlar
 • 2 adet 2 litrelik şişe tutucu
 • 12 Volt elektrik soketi
 • 2 adet bardaklık
 • Kapı içi yan cepler
 • İkili ön yolcu koltuğu altında saklama yeri ve dışarı açılabilir masa
 • Ara bölme
 • ESP
 • Dinamik Tork Kontrolü

İş gününüzü kolaylaştıracak küçük farklılıkları sağlayan ek rahatlık özellikleri ve teknolojinin keyfini yaşayın.