YENİ FORD FIESTAYENİ FORD FIESTA

Tamamen yenilenmiş dizaynı ve her yaşam tarzına uygun model seçenekleri ile Yeni Ford Fiesta yakında Türkiye’de. Yeni Ford Fiesta sadece bir araç olmaktan çok öte; daha akıllı, daha modern ve sahip olduğu gelişmiş sürüş dinamikleri ile yüzünüzde büyük bir tebessüm yaratmak için tasarlandı.
Yeni Fiesta’nın akıllı teknolojileri ve yepyeni tasarımını incelediğinizde bu aracın göründüğünden çok daha fazlası olduğunu keşfedeceksiniz.
Yaşam tarzınıza en uygun Fiesta'yı bulmak için, tüm modelleri inceleyin.

Daha eğlenceli, daha güvenli, daha konforlu yolculuklar

Akıllı teknolojiler hayatınızda nasıl kolaylıkla çalışıyorsa, arabanızda da aynı şekilde çalışmalı. İşte bu nedenle, hayatınızı kolaylaştırmak içsin SYNC 3, yolculuklarınızı daha eğlenceli kılmak için B&O PLAY ve her sürüşü daha keyifli hale getirmek için Açılabilir Panoramik Cam Tavan Yeni Fiesta'da sizinle buluşuyor. Bütün bunları ve daha fazlasını, ihtiyacınız olan konfor ve rahatlığı sağlayan bir otomobilde keşfetmeye hazır olun.

Akıllı teknolojiler ile güç ve verimliğin keyfini çıkarın.

Yeni Fiesta’da heyecan verici performansla verimlilik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Beş yıl üst üste yılın uluslararası motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor Otomatik Başlat Durdur Sistemi ile emrinizde. Yeni Fiesta 1.5L TDCi Dizel ve 1.1L Benzinli Manuel motor seçenekleriyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir motor yelpazesi sizlerle buluşuyor. Yüksek performanslı ve verimli motor seçenekleri gelişmiş sürüş dinamikleri ve hassas yol tutuşuyla eşsiz bir sürüş deneyimine hazır olun.

Akıllı Sürüş Teknolojileri

Teknolojinin her zaman bir amacı olmalıdır. Yeni Fiesta'nızı çalıştırdığınızda, birçok gelişmiş özellik ve sistemi hayata geçirirsiniz. Örneğin, Otomatik Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Otomatik Yanan Farlar, Araç İçi Multimedya Sistemleri... Bu akıllı ve kullanışlı teknolojileri deneyimlemeye hazır olun, benzersiz bir sürüş deneyimi sizi bekliyor.

Gelişmiş Güvenlik Teknolojiler

Yeni Fiesta, her koşulda sizi ve sevdiklerinizi korumak için tasarlanan bir dizi gelişmiş teknolojiye sahiptir. Hız Kontrol Sistemi, Acil Durum Yardımlı SYNC 3 bunlardan sadece bazıları.


Göz alıcı yeni görünüm

Yeni Fiesta yenilenmiş tasarımı ile daha sportif maceracı ve daha şık. Akıcı, belirgin çizgilere
sahip aerodinamik gövdesi ile ilk görüşte fark edeceğiniz rafine ve modern tasarıma sahip.

Eşsiz tasarıma sahip Fiesta modellerini keşfedin.

Baş döndüren sportif ST-Line
ST-Line
Özel, ayırt edici altıgen ızgara
Titanium
Elegan, modern tasarım
Akıcı, zarif çizgiler
Vignale’nin lüks panoramik tavanı
İnce zevkleri olanlara
Benzersiz, sofistike Vignale ızgarası
Active: Macera için yaratıldı.
Dayanıklı. Maceracı. Ve esnek.
2018 İlkbahar'ında geliyor.

Onunla her an 'Bir Başka'

Sizin ve sevdiklerinizin zaman geçirmekten, birlikte yolculuk yapmaktan keyif alacağı bir otomobil olarak tasarlanan Yeni Fiesta'nın iç tasarımı, şık görünümü, rahatlatıcı iç ortamı ve akıllı tasarımı bir arada sunuyor. 8’’ dokunmatik ekran, yaşam tarzınıza uygun kişiselleştirilebilir döşeme seçenekleri, ambiyans aydınlatma özellikleri ile Yeni Fiesta yakında Türkiye’de.

Havadar, geniş kabine adım atın
Zengin, güçlü B&O PLAY ses sistemi
Geniş, açılabilir panoramik tavan (Gösterilen model Vignale)
8" dokunmatik ekranlı SYNC 3 (Gösterilen model Vignale)
Kırmızı detaylar (Gösterilen model ST-Line)
Lüks deri iç tasarım (Gösterilen model Vignale)
2018 İlkbahar'ında geliyor (Gösterilen model Active)

Akıllı Sürüş Teknolojileri

Teknolojinin her zaman bir amacı olmalıdır. Yeni Fiesta'nızı çalıştırdığınızda, birçok gelişmiş özellik ve sistemi hayata geçirirsiniz. Örneğin, Otomatik Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Otomatik Yanan Farlar, Araç İçi Multimedya Sistemleri... Bu akıllı ve kullanışlı teknolojileri deneyimlemeye hazır olun, benzersiz bir sürüş deneyimi sizi bekliyor.

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Yeni Fiesta ile park sensörlerine ek olarak sunulan Paralel ve Dikey Park park edebilme özellikli Otomatik Park Sistemi park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz. Ayrıca park sensörlerine ek olarak otomobilinizin yan tarafında herhangi bir engel varsa, Yan Park Yardımı da sizi uyararak kolay park etmenize yardımcı olur.

Daha hızlı, daha kısa mesafeli acil duruşlar

Aracın acil fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır. Elektronik Ön Fren Hazırlığı adı ile bilinen bu teknoloji, aracın fren mesafesini azaltır.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Otomatik Yanan Farlar

Aracınız çalıştırıldığında her basıldığında, Gündüz Yanan Farlar açılır ve Otomatik Yanan Farlar modu seçilir. Sistem Otomatik olarak doğru aydınlatma modunun aktif olmasını sağlar. Aydınlatma ayarları manuel olarak değiştirilebilir.


Akıllı teknolojilerle güç ve verimliğin keyfini çıkarın

Yeni Fiesta’da heyecan verici performans ile verimlilik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Yüksek performanslı ve verimli motor seçenekleri gelişmiş sürüş dinamikleri ve hassas yol tutuşu ile eşsiz bir sürüş deneyimine hazır olun.

Benzinli Motor Seçenekleri

Yeni Fiesta otomobil kullanım alışkanlıklarınız ve hayat tarzınıza uygun benzinli motor seçenekleri sunuyor.

Beş yıl üstüste Yılın Uluslararası Motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor otomatik şanzıman seçeneği ile 100 PS güç ve 170 Nm Tork üretiyor.

1.1L Benzinli motor seçeneği manuel şanzıman seçeneği ile de 85 PS güç, 110 Nm Tork ve 101 g/km emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

Dizel Motor Seçeneği – Düşük Yakıt Tüketimi

Yeni Fiesta'nın gelişmiş dizel motor seçeneği ile düşük yakıt tüketimini Ford dinamik sürüş DNA'sı ile birlikte yaşayabilirsiniz.

Ödüllü 1.5L TDCi motoru manuel şanzıman ile 85 PS güç ve 215 Nm Tork sağlarken, 87 g/km’lik düşük emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

Otomatik Başlat Durdur

Fiesta'nız bu teknoloji ile trafik ışıklarında veya yoğun trafikte durduğunda, otomobilinizin motoru otomatik olarak kapatılmasına rağmen klima, radyo ve Ford SYNC 3 gibi temel birimlere enerji sağlanmaya devam ederek yakıt tasarrufu sağlar. Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise debriyaja basarak veya otomatik şanzımanlı modellerde gaz pedalına basarak, otomobiliniz sistem tarafından yeniden çalıştırılır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat Durdur özelliği, özellikle şehir içi trafiğinde otomobilinizin keyfini sürerken verimlilik sağlayan bir sistemdir.

Ekonomik 5 vitesli manuel şanzıman

Hem 1.4 Duratec hem de 1.0L EcoBoost, her iki motorun da karakteristik özelliklerine göre ayarlanmış 5 manuel vitesle birlikte gelir.


Rahatlatıcı, canlandırıcı ve daha konforlu yolculuklar.

Akıllı teknolojiler hayatınızda nasıl kolaylıkla çalışıyorsa, arabanızda da aynı şekilde çalışmalı. İşte bu nedenle, hayatınızı kolaylaştırmak için SYNC 3, yolculuklarınızı daha eğlenceli kılmak için B&O PLAY ve her sürüşü daha keyifli hale getirmek için Açılabilir Panoramik Cam Tavan Yeni Fiesta’da sizinle buluşuyor.

Gelişmiş Müzik Sistemi: B&O Play

B&O PLAY ile Premium seviyedeki 675 watt'lık ses sistemi, alçak frekans hoparlörü ve derin bas hoparlörünü içeren 10 hoparlörlü, sistem sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimini Yeni Fiesta'da yaşayabilirsiniz. Bu gelişmiş teknoloji, B&O PLAY'in akustik uzmanları tarafından Yeni Fiesta için özel olarak tasarlandı, geliştirildi. Otomobilinizde adeta bir konser alanında gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz.

Ford SYNC3 ve 8’’ Dokunmatik Ekran

Ford SYNC 3'ün sesli kontrol sistemi ve 8 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla her zaman sevdikleriniz ile bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziğinizi sesli komutlar yardımıyla kontrol edebilmenizi sağlıyor. Apple CarPlay’e de bağlanarak, AppLink ile Spotify gibi en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarından bazılarını da kullanabilirsiniz.

Panoramik Cam Tavan

iki kısımlı, cam panoramik tavan, iç mekânı daha aydınlık ve ferah hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Tek bir tuşla açıp kapayabileceğiniz panoramik cam tavan doğal ışığın girişine izin verirken, güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip camı ise araç içi sıcaklığı korur ve sizi zararlı UV ışınlarından korur.

Genişletilmiş İç Mekan

Alanı akıllıca kullanan Yeni Fiesta her zamankinden daha fazla 1. ve 2. sıra diz mesafesi ile segmentinde iddialı. Artırılmış bagaj hacmi de kullanıcılarına ekstra imkan tanıyor. Yeniden tasarlanmış koltuk dizaynı ile yolcularınız artık daha da rahat.

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz. Bu seçenek aynı zamanda elleriniz doluyken sizi zahmetten kurtarır.

Aynı zamanda artık anahtarınızı kullanmanıza gerek kalmadan. Debriyajı (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarken Ford Power Çalıştırma Düğmesi'ne bastığınızda, motor çalışmaya başlar.


Gelişmiş Güvenlik Teknolojileri

Yeni Fiesta, her koşulda sizi ve sevdiklerinizi korumak için tasarlanan bir dizi gelişmiş teknolojiye sahiptir. Hız Kontrol Sistemi, Acil Durum Yardımlı SYNC 3 bunlardan sadece bazıları.

Çarpışma Engelleme Yardımı

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Engelleme Yardımı, beklenmedik durumlarda yolda yer alan veya otomobilinizin yoluna çıkabilecek araçları ve yayaları 130 metreye kadar algılayarak sizi uyarır. Tepki vermezseniz, sistem otomatik olarak fren yapar. Bu yeni teknoloji, kazaların şiddetinin azaltılmasına veya kazalardan kaçınılmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. 80 km/h düzeyine kadar hızlarda ve geceleri sürüşlerinde devreye girer.

Daha kontrollü frenleme sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda daha etkin fren yapılmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız baskıyı algılayarak gerekiyorsa bu baskıyı otomatik olarak artıracak şekilde çalışır.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Aniden sert bir fren yapmanız gerektiğinde, tehlike uyarı ışıkları otomatik olarak yanarak diğer sürücüleri uyarır. Fren ışıkları da yanıp sönerek sizi takip eden araçların olası tehlikeli durumdan önceden haberdar olmasını sağlar.

DFord SYNC ve Acil Yardım özelliği

DSYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım birimlerini arayabilir. Dilerseniz aramayı durdurabilir ya da ihtiyacınız durumunda bu servisle görüşebilirsiniz. Siz konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri 112 acil yardım birimlerine iletecektir.


Tek bir araç, sayısız özellik. Fiesta serisiyle tanışın.

İhtiyaçlarınız ve kişisel tercihleriniz ne olursa olsun. İstediğiniz spor tarz, şıklık ve lüks ne olursa olsun. Yeni Fiesta'da aradığınız her şeyi tam olarak bulabileceksiniz. Trend, Titanium, ST-Line… Her model, benzersiz bir özellik sunar. Fakat hepsinin ortak bir özelliği vardır: Ford tarafından üretilen, teknolojik olarak en gelişmiş küçük araba.

YENİ FIESTA ST-LINE

Ford Performance ailesinin tasarım detaylarını barındıran Yeni Fiesta ST-Line ile enerjik ve heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız. Sportif tasarım, ST-Line'a özel jant ve gövde kiti tasarımı ve ST ruhunu yansıtan ST-Line logosuyla yolculuklarınız bir başka. İç tasarımda sunulan spor tasarımlı koltuklar ve kırmızı dikişlerrle heyecan verici detaylar da Yeni Fiesta ST-Line'da.

YENİ FIESTA TITANIUM

Sesli komut sistemine ve renkli dokunmatik ekrana sahip Ford SYNC 3, 16" alaşım jantlar, krom şerit, deri direksiyon simidi, ambiyans aydınlatma ve geliştirilmiş işçilik kalitesi. Ford'un yüksek sürüş deneyimi sağlayan DNA'sı Yeni Ford Fiesta'da birçok akıllı özellik ve yenilikçi teknolojiyle buluştu.

YENİ FIESTA TREND

Yeni Fiesta'yı deneyimlediğinizde, bir araçtan beklentileriniz değişecek. Çağdaş tasarımı, Ford'un yüksek sürüş deneyimi sağlayan DNA'sı, 4.2" renkli ekranı, MyFord Dock ile Yeni Fiesta Trend konforlu yolculuklar vadediyor.